Загальний огляд

Ласково просимо на Березнянщину!

 

Край приваблює і зачаровує не тих, хто полюбляє популярні рекреаційні заклади, комфортні і всіма знані туристичні маршрути.

А тих, хто вміє оцінити чистоту незайманості природних ландшафтів, кого захоплює дух першовідкривачів, що воліють милуватись первозданною красою Карпат, полонин, гірських річок і  дзеркальних потоків.

На Великоберезнянщині багато привабливих місцевостей для туристів, деякі з них за своєю унікальністю не мають аналогів.

Тож пропонуємо Вам туристично-інформаційний довідник, на сторінках якого знайдете багато необхідної та  корисної інформації, яка посприяє піднесенню туристичного іміджу району.

 

Великоберезнянський район знаходиться  у північно-східній частині  області, за 40 км від обласного центру. Межує з Перечинським і Воловецьким райономи  Закарпатської та Турківським Львівської  областей України. Західна межа є кордоном з двома зарубіжними державами -  Словаччиною та Польщею.

Територія Великоберезнянського району - це вишукана естетичність гірських ландшафтів, лісисті гори, квітучі полонини, швидкоплинні ріки, сріблясті джерела цілющих мінеральних вод. Район розташований в гірському масиві Східних Карпат. Його площа становить 800 кв.км.. З південного заходу на північний схід немов намальована книжка, розгорнулася Ужанська долина. Понад 48 % території району, а це 39159 га,  займає Ужанський національний природний парк, який входить до складу міжнародного біосферного заповідника „Східні Карпати”. Унікальність пралісових систем, багатство флори і фауни, визначні пам'ятки культурно-історичної спадщини створюють сприятливі передумови для розбудови туристично-рекреаційної сфери, зокрема, міжнародного туризму, традиційних видів літнього та зимового туризму та відпочинку.

Важливим показником кліматичних ресурсів Великоберезнянщини є кількість днів із сонячним сяйвом – понад 1600 годин на рік. Зимовий період із середньодобовими температурами нижче 0 градусів С складає 4-5 місяців, що дає змогу розвивати зимовий вид спорту, туризму та відпочинку.

Найвища точка над рівнем моря (1463 м) знаходиться на полонині Рівній, трохи нижчими є полонина Гостра та гори Мала Равка, Кременець. Ці та інші вершини є складовими гірських масивів Українських Карпат.

Найдовша річка Березнянщини – Уж, яка бере початок на околиці села Ужок і протікає по всій території району.

Через територію району проходить залізодорожна і шосейна дороги Чоп-Ужгород-Львів. Територією району пролягають дільниця залізниці “Львів – Самбір – Ужгород“ та дільниця автодороги загальнодержавного значення такого ж сполучення протяжністю 57 км. Діє один контрольно-пропускний пункт спрощеного переходу через державний кордон.

Район має 32 населених пунктів (1 селище міського типу і 31 село). Адміністративним, культурним та господарським центром якого є смт.Великий Березний. Районний центр Великий Березний розташований на правому березі р. Уж, біля підніжжя гірських хребтів . У Великому Березному є цікавий парк-дендрарій, де ростуть рідкісні для умов Закарпаття Веймутова сосна, платан, бундук, гінкго білоба і т.д.

Через Водороздільний хребет до району ведуть важливі транспортні перевали: Ужоцький, Семенівський, Пшеленч Бескид. На території сучасного Великоберезнянського району, біля с. Княгиня, є унікальне місце, де на початку ХХ ст. впав метеорит.

У Великоберезнянському районі побудовано щонайдовший залізничний тунель в Україні Щербин-Сянки, що має 908 м. Цікавий факт, що після приєднання Закарпаття на правах автономії до Чехословацької Республіки художниками Йосипом Бокшаєм і Адальбертом Ерделі в с. Жорнава було засновано художню школу, відому  як закарпатський Барбізон.

У районі немало архітектурних пам'ятників. Найбільшу цінність мають дерев'яні церкви і храми Миколаївський в с. Гусний (1655 р.), Михайлівський в с. Вишка (1700 р.), Покровський в с. Кострина (1761 р.), Предтеченський в с. Сухий (1769 р.), Василівський в с. Сіль (1777 р.), Миколаїський в с. Чорноголова (1794 р.) і ін. Всі вони є зразками бойковськой школи дерев'яної монументальної архітектури, прикрашені різьбленням і орнаментами. Окремо пам'ятниками архітектури оголошено дзвіниці Ужоцького, Михайлівського, Гуснянського, Миколаївського і Чорноголовського Миколаївського храмів.     Великоберезнянський район належить до найбільш екологічно чистих куточків України. В районі повністю відсутні екологічно небезпечні підприємства. Основні бальнеологічні ресурси розташовані уздовж Ужанської долини. Вони представлені 14-ма родовищами вуглекислих вод різних типів.

На території району прокладено понад 30 туристичних маршрутів, з яких – 8 велосипедних. По кожному із вищезазначених маршрутів розроблено картографічні матеріали та схематичне проходження маршрутів.

Ліжковий фонд всіх туристично-рекреаційних закладів району представлений 662 ліжко-місцями.

На території району розташовано 22 суб’єкти підприємницької діяльності  в сфері туризму і рекреації, з яких  здійснюють діяльність 13 суб’єктів господарювання, а інші призупинили діяльність в зв’язку з відсутністю фінансування. Розроблено каталог інвестиційних пропозицій Великоберезнянського району, в якому, зокрема, відображені інвестиційні пропозиції у сфері туризму та курортів для представлення потенційним вітчизняним та іноземним інвесторам.

10 порад для туриста

    

Остання зміна сторінки: 16-04-2019 16:21