Транскордонна діяльність

Транскордонне співробітництво є одним з інструментів прискорення процесів наближення рівня життя населення прикордонних територій до середньоєвропейського та забезпечення вільного переміщення людей, товарів і капіталів через кордон. Отже для нашого прикордонного регіону транскордонне співробітництво є однією із найважливіших сфер економічного розвитку у питанні реалізації проектів транскордонної співпраці та поглиблення відносин району з прикордонними регіонами сусідніх держав членів Євросоюзу. Для забезпечення розвитку транскордонного співробітництва між Великоберезнянським районом та прикордонними адміністративно територіальними одиницями Словацької республіки та Польщі укладено ряд Угод про співпрацю з питань освіти , культури, спорту , дорожнього руху та  охорони навколишнього середовища.Розроблено програму розвитку транскордонного співробітництва Великоберезнянського району на 2016 – 2020 роки   відповідно до основних вимог Закону України ,,Про транскордонне співробітництво”   та розпорядження голови облдержадміністрації від 07.12.2015 №455 «Про Програму розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2016-2020роки».     

На виконання заходів Програми розвитку транскордонного співробітництва на 2018 рік було взято участь у проведенні 26 травня Дня добросусідства на українсько-словацькому кордоні на території пункту пропуску «Ужгород-Вишнє Немецке». А також 15 вересня цього ж року  відбувся День добросусідства на українсько-польському кордоні «Лубня-Волосате».проведено ряд зустрічей на території пункуту пропуску «Лубня –Волосате».Для участі у даних заходах були розроблені розпорядження,затверджені списки учасників, розроблено план - схему розміщення презентаційних палаток та торгових точок на українсько-польському кордоні. Проведена робота щодо виготовленя рекламної продукції: інформаційний  довідник «Великоберезнянщина презентує» та сувенірні пакети «Великоберезнянщина».

Для підтримання економічних та культурних зв’язків жителів прикордонних територій та створення сприятливих умов для розвитку транскордонного співробітництва виникло питання щодо відкриття пунктів пропуску «Лубня-Волосате»  та «Забрідь – Улич».  З  ініціативи  райдержадміністрації  дане питання включено до Програми розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018-2022 роки, а саме   будівництво нового пункту пропуску «Лубня – Волосате» та «Забрідь – Улич» та реконструкція існуючого пункту пропуску «Малий Березний - Убля»

Крім того  відкриття переходів дасть можливість прокласти нові туристичні маршрути, які проходитимуть через Україну, Польщу та Словаччину і обєднають три національні природні парки «Ужанський», «Бещади» та «Полоніна» і залучити до відпочинку на туристично-рекреаційних об’єктах більше іноземних туристів, що сприятиме розвитку прикордонної інфраструктури, збільшення  зайнятості населення гірських сіл, а також  додаткові надходження до бюджетів місцевих рад.

З метою додаткового залучення інвестицій в економіку району 8 інвестиційних пропозицій по суб’єктах підприємницької діяльності. Пропозиції охоплюють наступні галузі господарювання: переробну промисловість, туризм та рекреацію. Протягом року  з керівниками підприємств проводилася відповідна робота по налагодженню зв”язків з іноземними  партнерами. Керівники підприємств та приватні підприємці району постійно запрошувались на зустрічі з іноземними підприємцями, які організовувала та проводила Закарпатська ТПП. Постійно проводилася робота по наповненню бази даних про наявність в районі вільних виробничих площ, які можуть бути використані для виробничих цілей, а також земельних ділянок, які можуть бути запропоновані для реалізації інвестиційних проектів.

Остання зміна сторінки: 08-02-2019 09:09