Коротко про район

Великоберезнянщина. Загальні відомості 

 

 Великоберезнянськийрайон знаходиться у північно-східній частині області, за 40 км. від обласного центру. Межує з Перечинським і Воловецьким районами Закарпатської та Турківським Львівської областей України. Західна межа є кордоном з двома зарубіжними державами  - Словаччиною та Польщею.

ТериторіяВеликоберезнянського району, це вишукана естетичність гірських ландшафтів, лісисті гори, квітучі полонини, швидкоплинні ріки, сріблясті джерела цілющих мінеральних вод. Район розташований в гірському масиві Східних Карпат. Його площа становить 800 кв.км.. З південного заходу на північний схід немов намальована книжка, розгорнулася Ужанська долина. Понад 48 % території району, а це 39159 га., займає Ужанський національний природний парк, який входить до складу міжнародного біосферного заповідника “Східні Карпати”. Унікальність пралісових систем, багатство флори і фауни, визначні пам?ятки культурно-історичної спадщини створюють сприятливі передумови для розбудови туристично-рекреаційної сфери, зокрема, міжнародного туризму, традиційних видів літнього та зимового туризму та відпочинку.

Важливим показником кліматичних ресурсів Великоберезнянщини є кількість днів із сонячним сяйвом – понад 1600 годин на рік.  Зимовий період із середньодобовимитемпературами нижче 0 градусів С складає 4-5 місяців, що дає змогу розвивати зимовий вид спорту, туризму та відпочинку.

Найвища точка над рівнем моря (1463 м) знаходиться на полонині Рівній, трохи нижчими є полонина Гостра та гори Мала Равка, Кременець. Ці та інші вершини є складовими гірських масивів Українських Карпат.

Найдовша річка Березнянщини – Уж, яка бере початок на околиці села Ужок і протікає по всій території району.

В районі нараховується 32 населені пункти, в тому числі одне селище міського типу – Великий Березний, які об?єднані в одну селищну та 19 сільських рад.

Характерною особливістю населення району є багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року на території району проживають українці (96,5 відс.), росіяни, словаки, цигани (3,5 відс.). Район є також і поліконфесійним регіоном.

Транспортнийкомплекс. Територією району пролягають дільниця залізниці “Львів – Самбір – Ужгород“ та дільниця автодороги загальнодержавного значення такого ж сполучення протяжністю  57 км. Діє 1 контрольно-пропускний пункт спрощеного переходу через державний кордон.

Із 32 населених пунктів району автобусним сполученням охоплено 27. Автобусні перевезення здійснюються на 13  маршрутах, в тому числі 2 міжобласні, 3 внутрірайонні та 8 міжміських.

Протягом 9 місяців 2008 року автомобільним транспортом перевезено 249,2 тис.осіб., що на 345,6 відсот. більше  відповідного періоду 2007  року  та 24,3 тис.т. вантажу. Автомобільний транспорт відіграє провідну роль у перевезеннях як вантажів, так і пасажирів. Основні пасажирські перевезення автомобільного транспорту здійснюють підприємці – фізичні особи.

Галузь зв’язку.  В районі  працює 12 сільських та 1 міська АТС, які обслуговують 32 населені пункти. Послуги поштового зв?язку надають  14 поштових відділень. З метою забезпечення більш повного та якісного задоволення попиту населення в послугах телефонного зв?язкув районі  введено в експлуатацію  площадку на 80 широко смугових портів, введено в дію відкритий доступ до мережі Інтернету, а також цифрову АТС типу SI 2000. По району повністю проведено  заміну повітряної мережі на кабельну. Постійно зростає якість телефонного зв'язку, набув розвитку мобільний зв'язок. Ринок послуг зв'язку забезпечується в основному підрозділами ВАТ "Укртелеком", ЗАТ „Утел”  та операторами мобільного зв’язку „UMC” та   „Київстар

  

-->

Остання зміна сторінки: 22-01-2019 11:16