Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
Аналітична довідка про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації
протягом 2009 року
 
 
Протягом 2009 року райдержадміністрацією проводилася робота зі зверненнями громадян відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008.
 Всього до райдержадміністрації за звітний період надійшло 486 звернень, що на 222 менше відповідного періоду 2008 року. В тому числі через: Секретаріат Президента України – 5, Секретаріат Кабінету Міністрів України – 6, Верховну Раду України – 2, державну установу „Соціальний контактний центр” – 7, обласну державну адміністрацію - 31. Кількість звернень в органи влади вищого рівня зменшилась із 71 у минулому році, до 51 – у цьому році. На особистий прийом звернулося 165 осіб, що на 1 чол. менше ніж у відповідному періоді минулого року, а з урахуванням колективних звернень, з пропозиціями, заявами і скаргами звернулося - 637 осіб, що на 195 менше у порівнянні з відповідним періодом 2008 року. Найбільше звернень до райдержадміністрації надійшло від жителів селища Великий Березний – 119 або 24,74%; с. Кострино, с. Люта – по 27 або 5,61%; с. Чорноголова, с. Забрідь по – 25 або 5,20%; с. Ставне – 23 або 4,78%. Найменше: з с. Луг, с. Гусний – по 1 або 0,21%; с. Стричава, с. Княгиня, с. Р.Пастіль – по 2, або 0,29%.
 У 2009 році збільшилась з 19 у 2008 році до 29 кількість колективних звернень громадян, збільшилась і кількість осіб, які підписалися під колективними зверненнями, зокрема з 71 до 151 особи. Разом з тим, зменшилась кількість повторних звернень на 7 показників (41) і складає 34 звернень, відповідно до аналогічного періоду 2008 року.
 Основними причинами надходження колективних звернень громадян стали питання державного значення: ліквідація аварії на продуктопроводі та відшкодування нанесеної шкоди (с. Кострино), реконструкція медичних, культурно-освітніх закладів у селах, берегоукріплення річок та ремонт доріг(с. Р.Мочар, Забрідь, Тихий), погане енергопостачання та освітлення вулиць (смт В. Березний, Стричава), робота автомобільного та залізничного транспорту (с. Ставне, Р.Пастіль).
  За характером основних питань, з якими звертаються громадяни, це питання що стосуються галузі сільського господарства - 199 або 41,72% від загальної кількості. Зокрема, виділення земельних ділянок в оренду, надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, вилучення земельних ділянок та інші; питань соціального захисту – 168, або 33,96%; комунального та дорожнього господарства, благоустрою - 19, або 3,98%; питання екологічної безпеки, раціонального природокористування – 16, або 3, 35%; питання культури, фізкультури і спорту – 16, або 3,35%; питання праці – 13, або 2,73 %; та інші.
 На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництвом райдержадміністрації приділено вирішенню проблем соціально незахищених верств населення. Так, 45,11 відсотка складають звернення від пенсіонерів, інвалідів праці, ветеранів війни і праці, 33,69 відсотка від непрацюючих, багатодітних та одиноких сімей, інвалідів по хворобі.
 У розрізі структурних підрозділів райдержадміністрації, районних управлінь, установ та організацій, найбільша кількість звернень громадян була направлена райдержадміністрацією для розгляду за належністю до відділу Держкомзему у Великоберезнянському районі – 199 (13 заявникам відмовлено з наданням письмового роз’яснення причини);управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – 168 (9 заявникам відмовлено з наданням письмового роз’яснення причини).
 Звернення, що надійшли на адресу райдержадміністрації аналізуються, вживаються необхідні заходи для їх вирішення. На відповідному рівні проводиться робота селищною та сільськими радами з обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених категорій населення району. Протягом року з місцевого бюджету 168 громадян отримали грошову допомогу на загальну суму 25 100 грн. Додатково залучаються кошти, зокрема благодійні, для надання фінансової допомоги хворим для проведення складних операцій та потерпілим від пожеж, тощо.
 За 2009 рік до райдержадміністрації надійшло 291 звернення від соціально-незахищених верств населення, що складає 68,80 відсотка від загальної кількості звернень, або на 42 звернення менше відповідного періоду минулого року. 
 Відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 здійснено всі організаційні заходи щодо виконання його положень.
 Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 керівництвом райдержадміністрації здійснюються прийоми громадян чотири рази у місяць кожним, у тому числі, два виїзні.
 Протягом звітного періоду, безпосередньо в райдержадміністрації, головою проведено 24 прийоми із 22 запланованих; першим заступником, заступниками голови та керівником апарату – 55 із 58 запланованих. На прийомі побувало - 165 громадян, в тому числі, у голови райдержадміністрації- 84. Також проведено 54 із 78 запланованих виїзних прийомів громадян у населених пунктах району, з яких, зокрема, головою райдержадміністрації - 13. Всього прийнято 110 чол., в тому числі 31 головою райдержадміністрації. До прийомів залучалися керівники правоохоронних органів, начальники районних управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації. Про проведену роботу зі зверненнями громадян т. в. о. голови райдержадміністрації М. Каламуняк особисто доповідала голові облдержадміністрації у лютому 2009 року.
 Щодо абзацу 9 пункту 1 зазначеного Указу у 2008 році забезпечено функціонування прямої телефонної лінії “Запитай у влади” (№ 23-057) та телефону довіри (№ 23-139). Про дні, години, номери телефонів , за якими можна поспілкуватися з відповідною посадовою особою, мешканці району повідомляються заздалегідь через районну газету „Карпатська зірка”. Проблеми, які порушуються громадянами під час живого спілкування, враховуються в практичній роботі.
 На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації узято на особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”(таких є 8) та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період 2009 року до райдержадміністрації звернулася 1 жінка, яка має статус “Мати-героїня”, 2 інваліди Великої Вітчизняної війни, 6 багатодітних сімей, 4 ветерани Великої Вітчизняної війни. Про результати розгляду звернень заявників поінформовано письмово за підписом голови райдержадміністрації.
 На виконання абзацу 1 пункту 5 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 відповідно до затвердженого головою районної державної адміністрації графіка здійснено перевірки стану роботи зі зверненнями громадян у виконкомах Чорноголівської, Смереківської, Буківцівської, Ставненської, Тихівської, Ужоцької, Костринської, Вишківської сільських рад. Відповідно до рекомендацій райдержадміністрації виконкомами Верховино-Бистрянської, Ставненської, Забрідської, Чорноголівської, Лютянської сільських рад заслухано роботу із зверненнями громадян, протягом цього року, на засіданні своїх виконкомів.
 За звітний період на колегії райдержадміністрації заслухано звітні доповіді голів виконкомів Ставненської, Костринської, Вишківської сільських рад (30.04.09); Малоберезнянської сільської ради (28.05.09); Тихівської, Ужоцької сільських рад (25.06.09). На нарадах при голові райдержадміністрації заслухано звітні доповіді голів виконкомів Волосянківської, Забрідської, Лютянської, Стужицької, Р.Пастільської. Солянської, Чорноголівської, Смереківської, Буківцівської, Стричавської, Лубнянської, В.Бистрянської сільських рад та Великоберезнянської селищної ради щодо розгляду звернень громадян.
 На виконання пункту 3 абзацу 2 Указу Президента України щомісяця відбуваються засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. За звітний період 2009 року відбулося 12 засідань, на яких розглядалися звернення громадян району до органів влади вищого рівня, та тих, що направлені райдержадміністрації для вирішення за належністю.
 На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 17.03.08 № 164 райдержадміністрацією, в рамках єдиного дня контролю, здійснювався постійний моніторинг за зверненнями громадян, що надійшли до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, інших центральних органів влади, облдержадміністрації та були направлені для розгляду за належністю до райдержадміністрації.
 Питання роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації систематично розглядалися на засіданнях колегії райдержадміністрації. Так, у серпні 2009 року заслухано питання про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у першому півріччі звітного періоду. Протягом року на контролі райдержадміністрації перебувало 162 звернення громадян, що становить 24,9 відсотка від загальної кількості. Підготовлено та надіслано 70 інформацій про розгляд звернень, які були взяті на контроль органами влади вищого рівня.
 Ввійшло в практику роботи райдержадміністрації надання практичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищної рад. На нарадах із сільськими і селищним головами (10.03.); (19.06.); (27.09.); (13.10.09) секретарями виконавчих комітетів (13.02.); (13.05.); (09.09) з метою підвищення ефективності роботи ознайомлено та роз”яснено питання щодо запровадження Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабміну України від 24.09.08 № 858, „Порядок звернення громадян..., та завдання, які стоять перед органами місцевого самоврядування щодо його виконання”, „Провадження за пропозиціями...”, „Методичні рекомендації щодо організації розгляду пропозицій, заяв, скарг громадян”, „Аналіз актів органів місцевого самоврядування щодо надання матеріальної допомоги громадянам району”, обговорювалися питання щоквартальної звітності, проводився аналіз звернень громадян за місяць, квартал.
 На виконання вимог абзацу 5 пункту 5 Указу Президента України стан роботи зі зверненнями громадян буде проаналізовано та узагальнено за підсумками 2009 року на колегії райдержадміністрації у лютому 2010 року. Інформації та статистичні звіти надсилаються облдержадміністрації, щомісяця здійснюється аналіз особистих прийомів громадян тощо.
 На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України для піднесення рівня інформованості населення про стан роботи із зверненнями громадян, перспективи вирішення владними структурами проблем, які найбільше хвилюють людей, сприяє і систематичне оприлюднення цих матеріалів на сторінках районної газети „Карпатська зірка”. Матеріали з розгляду звернень громадян на особистих та виїзних прийомах, матеріали розгляду питань із зверненнями громадян, що розглядаються на колегіях райдержадміністрації, нарадах, графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, графіки роботи телефонної лінії „Запитай у влади” друкувалися в 13 номерах районки.. Зокрема, „Олег Гаваші провів особистий прийом громадян ”(23.01.09 № 2), „ Враховуючи потреби і запити кожного” (30.01.09 № 3), „Взаємодія райдерджадміністрації з органами місцевого самоврядування” (20.02.09 № 6), „Жодне прохання не відхилено”, „Під особистим контролем„ (27.02.09 № 7), „На прийомі розглядались питання надання матеріальної допомоги” (27.03.09 № 11), „Усі витрати та зусилля на контроль” (03.04.09, №12), „Мочаряни сподіваються на допомогу” (17.04.09 №14), „Розгляд звернень оперативний, систематичний, контрольований” (22.05.09 №19), „За підсумками півріччя” (07.08.09 №28), „Довіртеся владі” (25.09.09 № 35), „У зверненні має бути чітке формулювання” (16.10.09 № 38),”Запитай у влади” (30.10.09 №40) та ряд інших.
 
 Для створення громадянам широких та зручних можливостей звертатись до керівництва, посадових осіб райдержадміністрації використовується і глобальна мережа Інтернету з її електронною адресою vberezzvern@ukrpost.ua.
 Інформаційні повідомлення з питань стану роботи зі зверненнями громадян розміщено на веб-сайті райдержадміністрації: www.vberez.gov.ua
 Райдержадміністрацією продовжується робота з виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008.Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА