Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
Державна допомога сім'ям з дітьми

 

З метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім'ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та іншими законами України.

 

Сім'ям з дітьми у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, надаються пільгові довгострокові кредити на придбання житла, предметів довгострокового користування та житлове будівництво.

 

Закон України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

 

Відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми:

 

допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;

 

одноразова допомога при народженні дитини:

 

допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

 

допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням;

 

допомога на дітей одиноким матерям

 

Статтею 66 Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік” встановлено на 2004 рік рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” у сумі 85 грн. у розрахунку на одну особу.

 

Установлено, що у 2004 році:

 

допомога   по   догляду   за  дитиною  до  досягнення  нею трирічного віку призначається у розмірі,  що дорівнює різниці  між 50   відсотками  суми  прожиткового  мінімуму,  встановленого  для працездатних осіб,  та середньомісячним сукупним доходом  сім'ї  в розрахунку  на одну особу за попередні шість місяців,  але не менш як 90 гривень  (мінімальний  розмір).  Застрахованим  особам  Фонд соціального  страхування  з  тимчасової  втрати працездатності має право  встановлювати 

мінімальний  розмір  допомоги  в  сумі,   що перевищує 90 гривень;

одноразова допомога при народженні дитини незастрахованим особам надається у розмірі 360 грн.

 

<<повернутись
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА