Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
Встановлення батьківства

 

 

Взаємні права та обов'язки батьків і дітей грунтуються на походженні дітей, засвідченому у встановленому судом порядку ( ст. 51 КпШС України). Дане засвідчення юридично оформляється шляхом:

- реєстрації народження дитини в органах ЗАГСу, коли батьки дитини перебувають між собою у зареєстрованому шлюбі;

- добровільного визнання батьківства дитини батьком, який не перебуває в шлюбі з матір'ю дитини;

- встановлення батьківства в судовому порядку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, а батько (мати) заперечує своє батьківство (материнство).

 

Батько й мати, які перебувають у шлюбі між собою, записуються батьками дитини в книзі записів народжень за заявою будь-кого з них ( ст. 54 КпШС України).

 

Якщо дитина народилася після смерті особи, яка перебувала з матір'ю новонародженого в шлюбі, у актовий запис і свідоцтво про народження померлий може бути записаний батьком дитини при умові, коли від дня його смерті до народження дитини минуло не більше 10 місяців (ст. 167 Кодексу про шлюб та сім’ю України). Відповідно до ч. 1 ст. 53 КпШС України походження дитини від батьків, які не перебувають між собою в шлюбі, встановлюється шляхом подачі спільної заяви батьком і матір'ю дитини в органи ЗАГСу. Відповідно до ч.2 ст. 53 КпШС України, встановлення батьківства в судовому порядку може мати місце, якщо від осіб, які перебувають у шлюбі, не була подана спільна заява до органу ЗАГСу. За таких обставин з позовом до суду можуть звернутися один із батьків або опікун (піклувальник ) дитини, особи, на утриманні яких перебуває дитина, а також сама дитина по досягненні нею повноліття. Реєстрація батьківства провадиться в органах запису актів громадянського стану за місцем проживання одного з батьків, або за місцем реєстрації народження дитини, або за місцем постановлення рішення суду про встановлення батьківства на підставі спільної заяви батьків (батька) чи рішення суду про встановлення батьківства, або факту визнання батьківства. Процедура встановлення батьківства регулюється Правилами реєстрації актів цивільного стану, що затверджуються Міністерством юстиції України.

 

 

<<повернутись
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА