Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
Патронат над дитиною

 

Що таке патронат?

Патронат над дитиною (далі - сімейний патронат) - це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім'ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім'ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості - вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Враховуючи нинішню ситуацію, послуга патронату набуває ще більшої актуальності, сприятиме запровадженню інноваційної соціальної послуги з підтримки вразливих сімей з дітьми, забезпечить умови для дітей, які через складні життєві обставини не можуть проживати у власних родинах.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім'ю) можуть бути влаштовані діти до 18 років (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти старші 14 років влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім'ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Патронатним вихователем може стати громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі, мають позитивний досвід сімейного виховання дітей, належне житло та стан здоров'я. Необхідною умовою є відсутність судимості, зібрання передбаченого пакету документів, проходження навчання за Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Послуга сімейного патронату вперше запроваджена Партнерством «Кожній дитині» у 2009році. На сьогодні в Україні діє та фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів 7 патронатних сімей.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошове забезпечення) за надання послуг та соціальну допомогу - кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

Якщо Ви хочете більше дізнатися про послугу патронату над дитиною або стати патронатними вихователями звертайтеся до районного центру ССДМ та служби у справах дітей за адресою: смт. В.Березний, вул. Шевченка, 27.

 

 

 

В.Березнянський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА