Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
.

 

В.Березнянський районний сектор У ДСНС у Закарпатській області  доводить до Вашого відома, що в весняно - літній період особливу тривогу викликає неконтрольоване спалювання сухої трави, чагарників в лісах, полях, прогалинах, лугах і стерні на земельних ділянках, які прилягають до лісу, а також в безпосередній близькості від населених пунктів, сільськогосподарських земель, вздовж залізничної колії, які повсякденно   відвідуються населенням.

В зв‘язку з цим В.Березнянський районний сектор У ДСНС у Закарпатській області  звертається до Вас з проханням бережно поводитися з вогнем під час відпочинку на природі та під час спалювання сухої трави і дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, а саме:

- перед тим як розпалити вогонь – спочатку обкопати місце майбутнього згарища;

- не залишати вогонь без нагляду;

- не розпалювати вогнище легкозаймистими речовинами;

- після закінчення роботи чи відпочинку не забути погасити вогонь і переконатися в тому, що він не знову займеться;

- не розпалювати вогонь ближче 50 – ти метрів від хвойного лісу та 25 метрів – від листяного лісу.

- не спалювати сміття, відходи, тару та не розводити багаття на відстані менше 15 м. від будівель та споруд;

 

Також хочемо нагадати, що випалювання стерні, луків, пасовищ, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно ст.77-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу:

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях cільсько-господарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контро-лю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

- на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

 

 

Так,знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

- ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

Пам‘ятайте, що з вогнем справи погані, якщо ставитися до нього не уважно та безпечно. Бережіть своє майно та майно держави від пожеж. Ваша безпека залежить лише від Вас  самих .

Начальник В.Березнянського районного сектору У ДСНС у Закарпатській області  майор служби цивільного захисту Титичко П.П.

 
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА