Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
Про продовження терміну подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) у зв’язку із прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи".

 

З 26 травня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи" (далі – Закон). Відповідно до цього Закону внесено зміни в ряд нормативних актів, зокрема  Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців"  та Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів".

Відповідно до Закону  звільнено від подання державному реєстратору відомостей  про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи релігійні організації, державні та комунальні підприємства, а також продовжено термін подачі вищенаведених відомостей на 4 місяці.

            Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника (учасника), якщо засновник (учасник) - юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) упродовж десяти місяців з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 25 вересня 2015 року.

Зазначені відомості не подаються:

1) юридичними особами, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не включається відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Зазначена інформація не включається до реєстраційної   картки   для   проведення   державної   реєстрації політичних  партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських   об’єднань,  торгово-промислових  палат,  релігійних організацій,   державних  та  комунальних  підприємств,  державних органів,  органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. У разі
відсутності  у  юридичної  особи кінцевого бенефіціарного власника
(контролера),  у  тому  числі  кінцевого  бенефіціарного  власника (контролера)  її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) - юридична  особа, подаються відомості про його відсутність.

2) юридичними особами, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх засновниками (учасниками). У такому разі засновники

(учасники) - фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

У разі неподання юридичною особою  зазначеної інформації у встановлений в цьому пункті строк особи, відповідальні за подання такої інформації, притягуються до відповідальності згідно із законом.

 

 

 

Державний реєстратор                                                         О.Мешко

 
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА