Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
У райдержадміністрації проаналізовано стан роботи зі зверненнями громадян за 2013 рік відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
 Протягом 2013 року до райдержадміністрації надійшло 385 звернень, з яких – 227 письмові. На особистий прийом до керівництва райдержадміністрації звернулося 158 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року загальна кількість звернень громадян до райдержадміністрації зменшилася на 1 звернення. У зверненнях порушено 385 питань, що на 1 питання менше відповідного періоду 2012 року.
Від органів влади вищого рівня за 2013 рік надійшло 26 звернень, в тому числі через ОДА – 17 звернень, Урядову Гарячу лінію – 8, через Адміністрацію Президента України — 1, Верховну Раду України - 0.
Кількість колективних звернень за 2013 рік становить 19 звернень, а кількість громадян, які підписали колективні звернення - 327 осіб. Повторно за за 2013 рік до райдержадміністрації надійшло 8 звернень.
За характером основних питань, з якими звертаються громадяни є питання соціального захисту – 211 звернень, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 43 більше; аграрної політики і земельних відносин – 54 звернення, освіти — 7, присвоєння звання ,,Мати-героїня” – 4, житлово-комунального господарства – 12, опіки та піклування — 14, охорони здоров’я – 5 та інші звернення 78.
Відповідно до запровадженого Класифікатора звернень громадян, звернення, що надійшли розподіляються:
 - за формою надходження: поштою – 199 звернень; на особистому прийомі – 158; через органи влади – 26; через засоби масової інформації – 0; від інших органів, установ, організацій - 2;
 - за видами: пропозиції (зауваження) – 0; заяви (клопотання) – 375; скарги – 10; за статтю авторів звернень: чоловіча – 300, жіноча – 374; за типом: телеграми – 0; за суб’єктом: індивідуальні – 366, анонімні – 0, колективні – 19.
Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 головою райдержадміністрації та його заступниками здійснювалися прийоми громадян, у тому числі і виїзні. За 2013 рік керівництвом райдержадміністрації проведено прийоми громадян: 16 особистих та 26 виїзних прийомів громадян. Всього прийнято 158 осіб.
На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято на особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації звернулися 4 багатодітні жінки щодо отримання статусу „Мати-героїня”, ветерани Великої Вітчизняної війни – 5, ветерани війни в Афганістані – 4 та 2 учасник бойових дій.
На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництва райдержадміністрації приділено вирішенню проблем, з якими зверталися громадяни таких категорій: ветерани Великої Вітчизняної війни – 5 особа, ветерани війни в Афганістані – 4 особи, ветерани праці – 19, інваліди І групи – 19, інваліди ІІ групи – 58, інваліди ІІІ групи – 25, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС – 0, багатодітні сім’ї – 14, пенсіонери – 76, одинокі матері – 0, сироти – 0, дитина-інвалід – 0 та інші громадяни, які потребують соціального захисту - 165 осіб.
Так, на Урядову гарячу лінію звернулася громадянка ПІБ, мешканка с. Чорна Тиса, Рахівського району щодо можливості побачення з  її неповнолітнім сином, вихованцем дитячого будинку сімейного типу, яка була позбавлена батьківських прав. Резолюцією голови райдержадміністрації дане звернення було направлено на розгляд у службу в справах дітей райдержадміністрації. Дане звернення було розглянуто на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, на якому було дозволено заявниці                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      зустрічатися з дитиною за участі спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який веде соціальний супровід дитячого будинку сімейного типу. Також спеціалістом служби у справах дітей разом з спеціалістом Великоберезнянського РЦСССДМ було проведено бесіду з батьками-вихователями даної дитини, в ході якої було обговорено можливість їх зустрічі.
Велика частина звернень пов’язана із наданням одноразової грошової допомоги малозабезпеченим жителям району. Так, до райдержадміністрації звернувся одинокий, інвалід ІІ групи, мешканець смт. Великий Березний ПІБ щодо отримання грошової допомоги на лікування. Рішенням постійно діючої комісії  при райдержадміністрації з питань надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам району заявнику було виділено 500 гривень.
На виконання абзацу 1 пункту 5 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 відповідно до графіка, затвердженого головою районної державної адміністрації, здійснено перевірки стану роботи зі зверненнями громадян у 11 виконкомах сільських рад. Також перевірено стан роботи зі зверненнями громадян у 10 структурних підрозділах райдержадміністрації.
Райдержадміністрація працює над створенням умов для участі заявників у розгляді поданих ними звернень. Практикується розгляд звернень громадян відповідними комісіями. У такий спосіб протягом 2013 року розглянуто 12 звернень.
На виконання пункту 3 Указу Президента України щомісяця відбуваються засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян райдержадміністрації. За звітний період відбулося 12 засідань.
На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України проведено 12 днів контролю.
На виконання абзацу 2 пункту 2 Указу Президента України на засіданні постійно діючої комісії районної державної адміністрації заслухано особисті доповіді 10 керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій про стан роботи зі зверненнями громадян.
На засіданні колегії райдержадміністрації 24 жовтня 2013 року розглянуто питання „Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Великоберезнянської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування за 9 місяців 2013 року”. Згідно з рішенням колегії голова райдержадміністрації дані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації. Питання про стан роботи зі зверненнями громадян щокварталу розглядається на нараді при керівникові апарату райдержадміністрації.
На виконання вимог абзацу 5 пункту 5 Указу Президента України стан роботи зі зверненнями громадян проаналізовано та узагальнено за підсумками роботи у 2012 році, І кварталі 2013 року, І півріччя 2013 року та 9 місяців 2013 року. Інформації та статистичні звіти надсилалися обласній державній адміністрації. Щомісяця здійснюється аналіз особистих прийомів громадян тощо.
На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України для інформування громадськості щодо звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації за 2012 рік, І квартал 2013 року, І півріччя 2013 року та 9 місяців 2013 року районна газета „Карпатська зірка” активно висвітлювала роботу зі зверненнями громадян до керівництва райдержадміністрації. На шпальтах друкованих засобів масової інформації систематично подається інформація про графіки прийомів громадян, проведення виїзних прийомів та прямих телефонних ліній. Керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення району з актуальних питань у всіх сферах соціально-економічного життя регіону і держави загалом.
Крім того, на офіційному веб-сайті проводиться інформування мешканців району про прийоми громадян, повідомляючи про час та місце прийому керівниками місцевих органів виконавчої влади.
Райдержадміністрацією продовжується робота з виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008.
Протягом 2013 року до органів місцевого самоврядування надійшло 2446 звернень, з яких – 1130 письмові. На особистий прийом до органів місцевого самоврядування звернулося 1316 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року загальна кількість звернень громадян до органів місцевого самоврядування зменшилася на 96 звернень. У зверненнях порушено 2446 питань, що на 96 питань менше відповідного періоду 2012 року.
Кількість колективних звернень за 2013 рік становить 50 звернень. Повторно за 2013 рік до органів місцевого самоврядування надійшло 5 звернень.
За характером основних питань, з якими звертаються громадяни є питання соціального захисту – 616 звернень, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 185 більше; аграрної політики і земельних відносин – 577 звернень, освіти — 14, житлово-комунального господарства – 146, охорони здоров’я – 33, транспорту і зв’язку – 36, праці і заробітної плати – 54, екології – 5, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 52, сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 29, діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин – 9, державного будівництва, адміністративно-територіального устрою – 5 та інші звернення 763.
Відповідно до запровадженого Класифікатора звернень громадян, звернення, що надійшли розподіляються:
 - за формою надходження: поштою – 1130 звернень; на особистому прийомі – 1316 осіб.
На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України органами місцевого самоврядування взято на особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни.
На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництва органів місцевого самоврядування приділено вирішенню проблем, з якими зверталися громадяни таких категорій: від учасників та інвалідів війни,
Учасників  бойових  дій – 61, від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи, від ветеранів праці - 315, від дітей війни – 148, від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 328, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 15 та інші  громадяни, які потребують соціального захисту - 1433 особи.
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА