Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
У райдержадміністрації проаналізовано стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2014 року відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

         Протягом 2014 року до райдержадміністрації надійшло 340 звернень, з яких – 250 письмові. На особистий прийом до керівництва райдержадміністрації звернулося 90 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2013 року загальна кількість звернень громадян до райдержадміністрації зменшилася на 45 звернень. У зверненнях порушено 340 питань, що на 45 питань менше відповідного періоду 2013 року.

Від органів влади вищого рівня за 2014 рік надійшло 28 звернень, в тому числі через ОДА – 16 звернень, Урядову Гарячу лінію – 10, через Адміністрацію Президента України — 0, Верховну Раду України – 0, через офіційний веб-сайт – 2 звернення.

Кількість колективних звернень за 2014 рік становить 18 звернень, а кількість громадян, які підписали колективні звернення - 985 осіб. Повторно за за 2014 рік до райдержадміністрації надійшло 17 звернень.

За характером основних питань, з якими звертаються громадяни є питання соціального захисту – 217 звернень, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 6 більше; аграрної політики і земельних відносин – 16 звернень, освіти — 6, присвоєння звання ,,Мати-героїня” – 1, інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва – 13, опіки та піклування — 12, транспорту і зв’язку  - 2, праці і заробітної плати – 2, охорони здоров’я – 6 та інші звернення - 65.

Відповідно до запровадженого Класифікатора звернень громадян, звернення, що надійшли розподіляються:

 - за формою надходження: поштою – 222 звернення; на особистому прийомі – 90; через органи влади вищого рівня – 28; через засоби масової інформації – 0; від інших органів, установ, організацій - 0;

 - за видами: пропозиції (зауваження) – 0; заяви (клопотання) – 335; скарги – 5; за статтю авторів звернень: чоловіча – 723, жіноча – 601; за типом: телеграми – 0; за суб’єктом: індивідуальні – 321, анонімні – 1, колективні – 18.

Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 головою райдержадміністрації та його заступниками здійснювалися прийоми громадян, у тому числі і виїзні. Протягом 2014 року керівництвом райдержадміністрації проведено прийоми громадян: 13 особистих та 34 виїзних прийомів громадян. Всього прийнято 90 осіб. Прийоми громадян здійснювалися у с. Люта, с. Чорноголова, с. Тихий, с. Ужок, с. Ставне, с. Малий Березний, с. Кострино, с. Волосянка, с. Лубня, с. Буківцьова, смт. Великий Березний, с. Смерекова.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято на особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації звернулися 1 багатодітна жінка щодо отримання статусу „Мати-героїня”, ветерани Великої Вітчизняної війни – 2, ветерани війни в Афганістані – 8 осіб.

На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництва райдержадміністрації приділено вирішенню проблем, з якими зверталися громадяни таких категорій: ветерани Великої Вітчизняної війни – 2, ветерани війни в Афганістані – 8 особи, ветерани праці – 6, інваліди І групи – 19, інваліди ІІ групи – 33, інваліди ІІІ групи – 18, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС – 0, багатодітні сім’ї – 7, пенсіонери – 71, одинокі матері – 1, сироти – 0, дитина-інвалід – 0, учасники або сім’ї учасників АТО на Сході України 78 осіб та інші громадяни, які потребують соціального захисту - 97 осіб.

Так, до т. в. о. голови райдержадміністрації звернулася громадянка ПІБ, мешканка с. Кострино з питання надання грошової допомоги її сину, який бере участь в АТО на Сході України. Райдержадміністрацією дане звернення було взято на контроль і дорученням т. в. о. голови районної державної адміністрації дане звернення було направлено на розгляд по суті в управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Дане звернення розглянуто на засіданні комісії з питань надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та учасникам, які брали участь в АТО і виділено 3000 гривень. Загалом вищезазначеною комісією було виділено 227000 гривень.

Велика частина звернень пов’язана із наданням одноразової грошової допомоги малозабезпеченим жителям району. Так, до райдержадміністрації звернувся інвалід ІІ групи, мешканець с. Тихий ПІБ щодо отримання грошової допомоги на лікування. Рішенням постійно діючої комісії при райдержадміністрації з питань надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам району заявнику було виділено 400 гривень. Загалом вищезазначеною комісією було виділено 20000 гривень.

На виконання абзацу 1 пункту 5 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 відповідно до графіка, затвердженого головою районної державної адміністрації, здійснено перевірки стану роботи зі зверненнями громадян у 12 виконкомах сільських рад. Також перевірено стан роботи зі зверненнями громадян у 11 структурних підрозділах райдержадміністрації.

Райдержадміністрація працює над створенням умов для участі заявників у розгляді поданих ними звернень. Практикується розгляд звернень громадян відповідними комісіями. У такий спосіб протягом 2014 року розглянуто 12 звернень громадян.

На виконання пункту 3 Указу Президента України щомісяця відбуваються засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян райдержадміністрації. За звітний період відбулося 12 засідань.

На  виконання абзацу  3 пункту  5  Указу  Президента  України  проведено 12 днів контролю.

На виконання абзацу 2 пункту 2 Указу Президента України на засіданні постійно діючої комісії районної державної адміністрації заслухано особисті доповіді 11 керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій про стан роботи зі зверненнями громадян.

На засіданні колегії райдержадміністрації 31 липня 2014 року розглянуто питання „Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Великоберезнянської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування за І півріччя 2014 року”. Згідно з рішенням колегії головою райдержадміністрації дані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації. Питання про стан роботи зі зверненнями громадян щокварталу розглядається на нараді при керівникові апарату райдержадміністрації.

На виконання вимог абзацу 5 пункту 5 Указу Президента України стан роботи зі зверненнями громадян проаналізовано та узагальнено за підсумками роботи у 2013 році, І кварталі 2014 року,  І півріччя 2014 року та 9 місяців 2014 року. Інформації та статистичні звіти надсилалися обласній державній адміністрації. Щомісяця здійснюється аналіз особистих прийомів громадян тощо.

На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України для інформування громадськості щодо звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації за 2013 рік,  І квартал 2014 року, І півріччя 2014 року та 9 місяців 2014 року районна газета  „Карпатська зірка” активно висвітлювала роботу зі зверненнями громадян в райдержадміністрації. На шпальтах друкованих засобів масової інформації систематично подається інформація про графіки прийомів громадян, проведення виїзних прийомів та прямих телефонних ліній. Керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення району з актуальних питань у всіх сферах соціально-економічного життя регіону і держави загалом.

Крім того, на офіційному веб-сайті проводиться інформування мешканців району про прийоми громадян, повідомляючи про час та місце прийому керівниками місцевих органів виконавчої влади.

Райдержадміністрацією продовжується робота з виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008.

Протягом 2014 року до органів місцевого самоврядування надійшло 2335 звернень, з яких – 1065 письмових. На особистий прийом до органів місцевого самоврядування звернулося 1270 осіб. У зверненнях порушено 2335 питань.

Кількість колективних звернень протягом 2014 року становить 15 звернень. Повторно протягом  2014 року до органів місцевого самоврядування надійшло 7 звернень.

За характером основних питань, з якими звертаються громадяни є питання соціального захисту – 564 звернення; аграрної політики і земельних відносин – 738 звернень, освіти — 5, житлово-комунального господарства – 100, охорони здоров’я – 9, транспорту і зв’язку – 31, праці і заробітної плати – 60, екології – 3, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 47, сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 14, діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин – 2, державного будівництва, адміністративно-територіального устрою – 7 та інші звернення 755.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України органами місцевого самоврядування взято на особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни.

На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництва органів місцевого самоврядування приділено вирішенню проблем, з якими зверталися громадяни таких категорій: від учасників та інвалідів війни, Учасників  бойових  дій – 84, від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи, від ветеранів праці - 129, від дітей війни – 104, від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 184, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 5 осіб.
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА