Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
   Відповідно до положень ст. 657 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу житлового будинку (квартири) укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
   Посвідчення угод про відчуження житлового будинку (квартири) провадиться за місцем розташування вказаного майна або за місцем реєстрації однієї із сторін правочину.  Якщо будинок чи квартира належить подружжю на праві спільної сумісної власності, необхідна взаємна згода їх на продаж. Така згода має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена. Якщо продавцеві належить частина будинку або квартири на праві спільної власності, необхідно надати заяву співвласників про відмову від переважного права купівлі цієї частки.
  На усі перебудови чи прибудови, у тому числі перепланування житлового будинку, переобладнання нежитлового приміщення в житлове і навпаки, має бути рішення органу місцевого самоврядування про дозвіл здійснити перебудову, прибудову, перепланування чи звести господарські, побутові будівлі та споруди.В разі, якщо неповнолітній (малолітній) зареєстрований (прописаний) у відчужуваному житловому будинку (квартирі) необхідна згода органу опіки й піклування на здійснення даної угоди. Такий дозвіл необхідний також для оформлення відчуження від імені, на ім'я неповнолітнього в тому випадку, коли він є співвласником нерухомого майна, або нерухомість буде здобуватися на його ім'я.
   Ціна будинку (квартири), що продається, визначається угодою сторін, але не може бути меншою за оціночну вартість, яку проведено відповідними експертами.
    При посвідченні договору  нотаріус перевіряє відсутність заборони на відчуження (арешт) будинку (квартири) , а також  неперебування коштів покупця під податковою заставою в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна про податкові застави.
     Також обов»язковою умовою договору купівлі-продажу житлового будинку є наявність кадастрового номеру та площі земельної ділянки, на якій розташований будинок, це відображено у Витязі з державного земельного кадастру, який видається державним кадастровим реєстратором відповідного органу Держкомзему.
   Що стосується оподаткування операції купівлі-продажу житлового будинку (квартири), то фізична особа, що купує майно, сплачує збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - 1 % від суми договору.Продавцем сплачується державне мито - 1 % від суми договору та плата за послуги нотаріуса.

  Державний нотаріус :                           Т.М.Гончар
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА