Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
      Останнім часом широкого застосування  виплата заробітної плати найманим працівникам «у конвертах», крім того у розмірах менших від розміру мінімальної заробітної плати.
Уявіть собі, що можна купити за 700 – 800 гривень на місяць? В той час коли мінімальна заробітна плата гарантована державою – 1147 грн.
Як далі жити?
Чим годувати дітей?
У що одягнутися?
Ці та інші запитання ставлять собі наймані працівники , які працюють на підприємців без оформлення трудових відносин.
Стали непоодинокими випадки, коли найманого працівника , який працював без оформлення трудових відносин, за скоєну, так звану підприємцем «нестачу коштів, або цінностей» звільняють з роботи не розрахувавшись з ним.
На адресу інспекції праці у Закарпатській області, звертаються такі працівники, які потребують вирішення їх проблеми, але не завжди можливо встановити документований факт використання найманої праці. І у таких випадках - виходом є звернення до місцевого суду.

Разом з тим, підприємцям вигідно не оформляти працівників – вони не платять за останніх податків та не проводять відрахувань до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, до пенсійного фонду, тим самим позбавлять їх права на соціальний захист у разі настання нещасного випадку, тимчасової втрати працездатності та отримання пенсії у старості.

Така зарплата «у конвертах» не потрібна ні людям ні державі.

Шановні працівники йдучи влаштовуватись на роботу пам’ятайте, що на Вашій стороні Закон, який Ви теж з свого боку повинні виконувати – бо це Ваш соціальний захист, і в подальшому майбутнє Ваших дітей, онуків і правнуків.
Ви і тільки Ви сьогодні повинні думати про себе самі, для того щоб у правовому полі захистити себе та свою родину. Забезпечити майбутнє собі та своїм дітям.
З таким негативним та ганебним явищем, як «тіньова зайнятість» потрібно боротися разом.
Головний державний інспектор праці

Територіальної державної інспекції
з питань праці у Закарпатській області      ______________Н.Цапулич
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА