Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
 

29 січня 2013 року у районній бібліотеці для дорослих  проведено годину памяті «Крок у безсмертя» (До 95-річниці битви під Крутами).
Година пам'яті розпочалась словами ведучої "Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього". І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина на землі тримається своєю історією. А історія наша полита кров'ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.
        Далі працівники бібліотеки розповіли читачам про те, що 29 січня відзначається річниця трагедії під Крутами, де у 1918 році у нерівному бою з більшовицькими військами полягли більше трьохсот захисників Української Народної Республіки.
        Бій під Крутами займає особливе місце. Там на боротьбу з ворогом стали юнаки, студенти Київського університету, Святого Володимира та учні Кирило-Мефодіївського братства.
        Їх було триста, і вони всі полягли зо волю України.
        Бібліотекарі розповіли користувачам районної  бібліотеки, що кров під Крутами не була пролита марно. З неї наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі. Крути, без сумніву, були, є і будуть, завдяки героїзмові молодих студентів, однією з найгероїчніших сторінок нашої історії.
        В ході години пам’яті було наголошено, що пам’ять про героїв Крут оповита ореолом слави, стала взірцем та прикладом для наслідування для нас усіх та для майбутніх поколінь.

31.01.13 у бібліотеці с. Домашино було проведено годину спілкування «Безсмертні Крути».
У бібліотеках району діяли книжкові виставки та тематичні полички : «Крути – наша пам'ять і слава» (с.Ставне), «Вічний вогонь української волі» (с.Волосянка),  «Кров героїв Крут» (с.Тихий), «Героїка трагедій Крут» (с. Забрідь).

Відділ культури і туризму

райдержадміністрації
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА