Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

                         Спадкування   права на земельну частку(пай), посвідчченого сертифікатом

 

     Спадщина  буде оформлятися не на земельну ділянку, а на  право на земельну частку (пай), тобто право особи на земельну частку (пай), не виділену в натурі на місцевості. Це положення міститься у Законі України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" вiд 05. 06. 2003   899-IV (далі - Закон), згідно з яким сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією, є основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай)1. Згідно з ч. 2 ст. 2 цього ж Закону, документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є: свідоцтво про право на спадщину; посвідчені у встановленому порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай); рішення суду про визнання права на земельну частку (пай). Документом, що посвідчує право особи на конкретну земельну ділянку, є державний акт.

 Відповідно до чинного законодавства, відсутність державного акта не є перешкодою для успадкування сертифіката на право на земельну частку (пай). Державний акт - це документ, який засвідчує право власності конкретної особи на земельну ділянку, визначає розмір, місцерозташування, межі ділянки і містить її схему.

       Після одержання свідоцтва про право на спадщину ви можете одержати належну земельну частку (пай) в натурі (на місцевості). Для цього необхідно звернутися із заявою до відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації.        

 

                   Державний нотаріус:          Т.М.Гончар


 

 

                                         Четверта черга спадкоємців за законом
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА