Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
За порушення трудового законодавства
на Закарпатті покарано 1467 роботодавців

 


24 січня цього року відбулася нарада інспекторського складу Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області на якій підведено підсумки роботи  за 2011 рік.
Основний акцент було зроблено на питанні дотримання законодавства про оплату праці та протидії використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.
Як зазначив начальник інспекції Іван Левкулич, в умовах значної заборгованості із виплати заробітної плати у 2011 році на підприємствах краю,  Територіальна державна інспекція праці оперативно реагувала на факти порушення трудових прав закарпатців.  В більшості випадків, втручання державних інспекторів праці досягло своєї мети                        і найманим працівникам виплачено близько 14457,0 тис. грн. заборгованої зарплати.
 В цілому результати роботи інспекції праці Закарпаття покращилися фактично по всьому переліку показників, які є предметом контролю з боку Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, відмітив у своєму виступі очільник інспекції праці.
Так, протягом 2011 року державні інспектори праці провели 1409 перевірок підприємств, установ та організацій області, що на 4,1% більше в порівнянні з 2010 роком. Слід зазначити, що практично у всіх випадках, перевірки завершувалися виявленням порушень законодавства про працю різної категорії тяжкості.
За наслідками перевірок на керівників підприємств, установ та організацій,  які порушили трудове законодавство складено та скеровано до суду 1254 протоколи про адміністративні правопорушення, що на 24,4 % більше в порівнянні з січнем - груднем 2010 року і є другим кращим результатом серед інспекцій праці України. За матеріалами інспекції праці на порушників закону, судами області накладено штрафів на суму 465 тис. грн. що на 29,1% більше в порівнянні з вищезазначеним періодом минулого року.
На усунення порушень трудового законодавства, державними інспекторами праці, посадовим особам перевірених підприємств внесено 1515 приписів обов'язкових для виконання.  Втім, 185 роботодавців, які не виконали законні вимоги інспекторів праці оштрафовані від 850 до 1700 гривень кожен. Загальна сума штрафів за справами вказаної категорії більше 162 тис. грн.
Одним із головних приорітетів інспекції праці у минулому році була робота спрямована на подолання нелегального використання роботодавцями найманих працівників.
Цільовими перевірками проведеними протягом січня – грудня  2011 року в різних регіонах області, встановлено 382 роботодавців, які використовували працівників без належного оформлення з ними трудових відносин.
Слід також відмітити, що за матеріалами інспекції праці, органами прокуратури порушено 28  кримінальних  справ за ознаками ст.ст. 172,175 Кримінального кодексу України.
Крім цього, безпосередньо державними інспекторами праці розглянуто 362 звернення громадян та проведено 143 перевірки за зверненнями правоохоронних органів.

Прес – служба
ТДІП у Закарпатській області
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА