Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
 Довідка про роботу зі
зверненнями громадян, що надійшли
 до райдержадміністрації протягом
   2011 року

 Протягом 2011 року райдержадміністрацією проводилася робота зі зверненнями громадян відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008.
 Всього за звітний період до райдержадміністрації надійшло 431 звернень, що на 14 менше відповідного періоду 2010 року. В тому числі через: Адміністрацію Президента України – 2, Секретаріат Кабінету Міністрів України – 1, Апарат Верховної Ради України – 1, Урядову Гарячу лінію – 12, Обласну раду - 1, обласну державну адміністрацію -14. Кількість звернень в органи влади вищого рівня зменшилась із 39 у минулому році, до 31 – у цьому році На особистий прийом звернулося 153 особи, що на 66 чол. більше ніж у відповідному періоді минулого року. Всього колективних звернень за 2011 рік у порівнянні з 2010 не змінилась - 14. Проте збільшилась кількість осіб, які підписалися під колективними зверненнями, зокрема з 447 до 473 особи. Що стосується повторних звернень громадян, то кількість їх зменшилася з 6 до 2 .
Найбільше звернень надійшло від жителів селища Великий Березний – 97 або 22.5%,  від жителів села Люта – 52 або 12.06%, с. Мирча - 30 або 6.9%, с. Розтока Пастіль поступило 9 або 2.08% . Найменше звернень поступило з сіл: с. Лубня – 6 або 1.39%, с. Домашин - 4 або 0.92% ,с. В. Бистра, с. Чорноголова  по 3 звернення або 0.69% та с. Завосино – всього 1 звернення. Протягом року на контролі в райдержадміністрації перебувало 371 звернень громадян, що становить 86.07% відсотка від загальної кількості. Підготовлено та надіслано 31 інформацій про розгляд звернень, які були взяті на контроль органами влади вищого рівня.
Практикується розгляд звернень громадян відповідними комісіями. Зокрема: «Комісія з попереднього розгляду питань виділення та приватизації земельних ділянок», «Постійно діюча комісія з питань надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам району», «Комісія з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за програмою «Власний дім», «Постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян» та «Комісія з питань захисту прав дитини». Так, звернення Жданкіної Надії Юріївної до голови районної державної адміністрації розглянуто на постійно діючій комісії. Заявниця звернулася з проханням  надати комісію для складання акту про нанесення збитків на її приватній  ділянці в зв’язку з проведенням лісозаготівельних робіт Костринським природо-охоронним науково-дослідним відділенням. Комісія в складі: голови Стричавської сільської ради Дагулич М.М., головного спеціаліста з контролю за використанням та охороною земель відділу Держкомзему у Великоберезнянському районі Голубець І.Ю. та головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Мицьо І.І. провели обстеження земельної ділянки гр. Жданкіної Н.Ю. розташованої в с. Стричава урочище «Завуй», яка належить їй на праві власності згідно державного акту. При обстеженні встановлено, що із застосуванням важкої техніки дійсно пошкоджено більшу частину земельної ділянки заявниці, а саме родючий шар. Начальник відділу агропромислового розвитку Янковський О.О. ознайомив всіх про ринкову вартість одного центнера природніх трав в середньому по району та нанесених збитків на даній земельній ділянці. Комісією вирішено погодити довідку про розрахунок вартості сіна природніх сіножатей, рекомендувати залучити для розрахунку збитків Державну екологічну інспекцію та державного інспектора по використанні та охороні земель.
 Звернення Тороли М.Ю., Вайди Г.М. та Геник І.В. було, також, розглянуто на постійно діючій комісії. В результаті розгляду встановлено, що Торола М.Ю. являється матір’ю двох дітей-інвалідів І групи. Жінка дійсно потребує кошти на лікування дітей та покращення їх матеріально-побутових умов. Вайда Г.М. – пенсіонерка та інвалід ІІ групи по стану здоров’я, також потребує кошти на лікування. Геник І.В.- інвалід ІІ групи по стану здоров’я, жінка дуже хворіє. Потребує грошову допомогу на лікування. Згідно вищевказаних даних, комісією всі заяви вирішено позитивно. Також розглянувши звернення Беряк Галини Іванівни, Ладомиряк Ганни Михайлівни та Шоляк Любові Миколаївни комісією встановлено, що жінки являються багатодітними матерями в яких важке  матеріальне становище, що вони дійсно потребують матеріальної підтримки. Всі заяви вирішено позитивно, заявницям надано грошову допомогу.
 Особливу увагу керівництвом райдержадміністрації приділено вирішенню проблем соціально незахищених верств населення. Так,    відсотка складають звернення від непрацюючих, багатодітних та одиноких сімей, інвалідів по хворобі,     відсотка складають звернення від пенсіонерів, інвалідів праці, ветеранів війни і праці.
На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації узято на особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період 2011 року до райдержадміністрації звернулося 16 осіб з багатодітних сімей, 3 інвалідів Великої Вітчизняної війни. Про результати розгляду звернень заявників поінформовано письмово за підписом голови райдержадміністрації. 
 На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництвом райдержадміністрації приділено вирішенню проблем соціально незахищених верств населення. Так, 293 або 67.98 % звернення надійшло від інвалідів,  пенсіонерів та ветеранів праці, 2 від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
 Враховуючи соціально-політичну значимість роботи з розгляду звернень громадян, сектор внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації, інші структурні підрозділи райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад постійно домагаються конкретного вирішення обґрунтованих звернень, особливо найменш соціально захищених категорій громадян, вишукуються для цього всі матеріальні і фінансові можливості. Сприяємо зменшенню потоку звернень громадян у органи влади вищого рівня, вирішення яких, здебільшого, належить до компетенції місцевих органів влади.
 Звернення, що надійшли на адресу райдержадміністрації аналізуються, вживаються необхідні заходи для їх вирішення. На відповідному рівні проводиться робота селищною та сільськими радами з обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених категорій населення району Протягом року з місцевого бюджету 89 громадян отримали грошову допомогу на загальну суму 8830 грн. Додатково залучаються кошти, зокрема благодійні, для надання фінансової допомоги хворим  та потерпілим від пожеж, тощо.
 Сектором внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації, структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами місцевих рад аналізується робота із зверненнями громадян з метою вивчення та упередження причин, що породжують повторні звернення громадян, притягнення винних осіб у встановленому порядку до відповідальності за неналежне виконання службових обов’язків щодо розгляду звернень громадян.
Відповідно до затвердженого головою районної державної адміністрації графіка, здійснено перевірки та отримано звіти стану роботи зі зверненнями громадян виконкомів Костринської, Буківцівської, Смереківської, Чорноголівської, Малоберезнянської, Великоберезнянської, Розтоцькопастільської, Волосянківської, Лютянської сільських рад. Проведено особисті звіти керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Це, зокрема: відділ з питань надзвичайних ситуацій, відділ служби у справах дітей, відділу агропромислового розвитку, відділу Держкомзему у Великоберезнянському районі, відділу охорони здоров’я та інші.
Щомісяця відбуваються засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. За звітний період 2011 року відбулося 11 засідань, на яких розглядалися звернення громадян району до органів влади вищого рівня, та тих, що направлені райдержадміністрації для вирішення за належністю.
В рамках єдиного дня контролю, протягом  2011 року здійснювався постійний моніторинг за зверненнями громадян, що надійшли до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, інших центральних органів влади, облдержадміністрації та були направлені для розгляду за належністю до райдержадміністрації. Така форма моніторингу сприяє у відборі тих звернень, які потребують розгляду постійно діючою комісією.
На колегії райдержадміністрації, яка відбулася у вересні 2011 року заслухано питання про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у першому півріччі 2011 року.

 На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України для піднесення рівня інформованості населення про стан роботи із зверненнями громадян, перспективи вирішення владними структурами проблем, які найбільше хвилюють людей, сприяє і систематичне оприлюднення цих матеріалів на сторінках районної газети „Карпатська зірка”. Матеріали з розгляду звернень громадян на особистих та виїзних прийомах, матеріали розгляду питань із зверненнями громадян, що розглядаються на колегіях райдержадміністрації, нарадах, графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, графіки роботи телефонної лінії «Запитай у влади» друкувалися в  номерах районної газети.. Зокрема, «Отримають передсвяткову матеріальну допомогу»(01.01.11 № 1), «Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Михайло Кіндрат провів виїзний прийом громадян у Загорбі»(04.04.11 № 9), „У інтересах всієї громади” (25.04.11 №12), «Особистий прийом громадян провів Роман Рогач» (01.04.11 №13), « Кострино і Стужицю з робочою поїздкою відвідав голова районної держадміністрації Роман Рогач» (20.05.11 № 19), «У Люти велика не лише теорія» (10.06.11 №22) , «Робача поїздка Романа Рогача в Ужок» (08.07.11 №26), «Роман Рогач провів виїзний прийом громадян у Волосянці та Ставному» (22.07.11 № 28), «Прийоми громадян: особисті та виїзні» (14.10.11 № 38), «Жителів Розтоцької Пастелі приймав перший заступник голови РДА» (18.11.11 № 43), «Графіки особистого прийому громадян керівниками РДА» (25.11.11 № 44), «Прийом громадян у Заброді» (16.12.11 № 47).
 Для створення громадянам широких та зручних можливостей звертатись до керівництва, посадових осіб райдержадміністрації використовується і глобальна мережа Інтернету з її електронною адресою vberezzvern@ukrpost.ua.
Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 керівництвом райдержадміністрації здійснюються прийоми громадян чотири рази у місяць кожним, у тому числі, два виїзні.

 Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 керівництвом райдержадміністрації здійснюються прийоми громадян чотири рази у місяць кожним, у тому числі і два виїзні. Протягом звітного періоду, безпосередньо в райдержадміністрації, головою проведено 15 прийомів громадян. Першим заступником, заступниками голови та керівником апарату – 15. На прийомі побувало - 63 громадян, в тому числі у голови райдержадміністрації - 32. Також проведено 43 виїзних прийомів громадян у населених пунктах району, з яких, зокрема, головою райдержадміністрації - 11. Всього прийнято 90 чол., в тому числі 36 з них головою райдержадміністрації.

 Щодо абзацу 9 пункту 1 зазначеного Указу у 2008 році забезпечено функціонування прямої телефонної лінії “Запитай у влади” (№ 23-057) та телефону довіри (№ 23-139). Протягом звітного періоду ними ще ніхто не скористався. Проте, проблеми, які порушуються громадянами під час живого спілкування, враховуються в практичній роботі.
Так, на колегії райдержадміністрації, яка відбудеться у січні 2012 року буде заслухано питання про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації протягом 2011 року.  
 Забезпечено функціонування прямої телефонної лінії “Запитай у влади” (№ 23-057) та телефону довіри (№ 23-139). Про дні, години, номери телефонів , за якими можна поспілкуватися з відповідною посадовою особою, розміщено в графіку особистого прийому громадян та повідомляються через районну газету „Карпатська зірка”.
 
 Інформаційні повідомлення з питань стану роботи зі зверненнями громадян розміщено на веб-сайті райдержадміністрації: www.vberez.gov.ua

Райдержадміністрація продовжує працювати над виконанням  Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, Закону України „Про звернення громадян”, над втіленням в життя заходів, спрямованих на зменшення надходження скарг громадян та їх попередження .
  

 

Завідувач сектору внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації                              Н. Іванцуська
Іваниш Л.        
21852    
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА