Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
Д О В І Д К А
про підсумки роботи агропромислової галузі району у 2011 рік.

Відділ агропромислового розвитку Великоберезнянської райдержадміністрації на протязі  2011 року проводив роботу відповідно до покладених на нього завдань, а саме: здійснював організацію виробництва і закупівлі сільськогосподарської продукції та продовольства для регіональних потреб, економічний аналіз та прогнозування стану розвитку сільського господарства, харчової та переробної промисловості на рівні району, здійснював моніторинг аграрної реформи, створював рівні умови для розвитку всіх форм власності та господарювання в аграрному виробництві, надавав методологічну допомогу сільськогосподарським підприємствам у процесі реформування. 
Станом на 01.11.11 року в районі на обліку були  2 сільськогосподарські товариства, які знаходяться в стадії банкрутства. Також станом на 01.11.11 року в районі на обліку були 8 ФГ.
Товариства виробництвом сільськогосподарської продукції не займаються, а фермерські господарства виробляють сільськогосподарську продукцію, але її питома вага в загально районному показнику ще мала. Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції здійснюється в   основному   дворогосподарствами   населення   сіл району. В останні роки в селах району, особливо віддалених від районного центру, набули розвитку особисті селянські господарства. До таких слід віднести село Тихий, Сухий, Гусний, Смерекова та інші, де разом з виробництвом рослинницької продукції в дворогосподарствах утримується від 5 до 10 голів ВРХ, поросята та птиця. Це сім‘ї Гебрян Василя Васильовича,  Галамба Михайла Івановича,  Климського Михайла Дмитровича,  Кирлик Марії Іванівної, Козак  Елізавети Григорівни та інших.
           В  2011 році   посаджено 2189 га картоплі, що більше плану на 9  га,  189 га овочів  різних видів, що більше плану на 49 га, 214 га кукурудзи на фуражне зерно,  60 га  зернобобових  /квасоля/, посіяно 102 га кормового буряка.  
Станом на 1 жовтня поточного року всіма категоріями господарств району проведено збір урожаю сільськогосподарських культур. Господарствами району всіх категорій було зібрано зернобобових – 1,1 тис. цнт., картоплі – 331,9 тис. цнт., овочів відкритого грунту – 1,514 тис. цнт., 5,2 тис. цнт. плодово-ягідних культур.
Середня врожайність картоплі становить 151,6  цнт/га. Середня врожайність овочів становить 129,6  цнт/га. Сіна заготовлено 15083 тонн при плані 15083. Ці дані є розрахунковими, які розраховано на основі обстежень. Фактичні дані про валовий збір та урожайність сільськогосподарських культур будуть тільки після здачі заключних звітів до районного відділу статистики.
    В поточному році проводилась робота по стабілізації поголів‘я тварин. Так, за розрахунками чисельність поголів‘я худоби та птиці у господарствах всіх категорій району характеризується наступними показниками:
 - поголів‘я ВРХ станом на 01.11.11 року становило 6031 голів, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 102,2 відсотків;
  - поголів‘я корів станом на 01.11.11 року становило 4652 голови, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 101,2 відсотків;
 - поголів‘я овець та кіз станом на 01.11.11 року становило 847 голів, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 100,7 відсотків;
  - поголів‘я свиней станом на 01.11.11 року становило 5500 гол., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 103,9 відсотків;
 - поголів‘я птиці станом на 01.11.11 року становило 46,7 тис. голів, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 101,1 відсотків.
 Як показують наведені дані, в поточному році йде нарощування поголів‘я худоби та птиці.
  За січень-жовтень   2011 року всіма категоріями господарств району вироблено м‘яса 1509 тонн, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року  становить 96,6 відсотків, молока – 14723 тонн, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 100,0 відсотків. Виробництво яєць  становить 4130,7 тис. штук, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 101,6 відсотків.
За попередніми розрахунками в поточному році очікується виробництво м‘яса 2290 тонн, що в порівнянні з минулорічними показниками становить 100%, молока – 16780 тонн, що в порівнянні з минулорічними показниками становить 100,5%, яєць – 4390тис.штук, що в порівнянні з минулорічними показниками становить 100,3 %.
Але ці показники є статистичними розрахунковими і не відображають фактичний стан. Реальні показники, які відображають стан розвитку тваринництва в районі будуть оприлюднені після проведення щорічного перепису поголів‘я худоби станом на 01.01.12 року та здачею звітів сільськими радами до районного відділу статистики.
Найбільшу питому вагу у виробництві тваринницької продукції займають особисті селянські господарства району.
Якщо зробити аналіз , то він показує, що 2124 дворогосподарства району утримують по одній корові, 912 - по дві. На даний час в районі нараховується 123 особисті селянські господарства, які утримують  три і більше корів, з них 95 дворогосподарств вже мають по три корови, 28 - чотири і більше. Постійно проводиться організаційна робота по збільшенню їх кількості та створенню на їх базі родинних ферм.
Слід відмітити, що в поточному році непогано спрацювали і фермерські господарства району. Так, фермерське господарство „Полонинське господарство”, яке займається розведенням коней гуцульської породи, наростило поголів‘я коней до 58 голів. Досягли певних успіхів в бджільництві ФГ «Верховинська бджілка» та ФГ «Фаворит». ФГ «Верховинська бджілка» в цьому році отримало статус племінна пасіка. Продовжує непогано працювати ФГ «Колос» та інші.
Протягом 2011 року  робота відділу була спрямована на створення на території району нових фермерських господарств по розведенню корів, овець та інших сільськогосподарських тварин. В поточному році було розглянуто 4 заяви жителів району та  надано дозволи на створення та реєстрацію 4-ох фермерських  господарств. Це заяви жителів смт. Великий Березний Ігнатенко О.П. та Мартиняк В.В., жителя с. Смерекова Галамба М.М., жителя с. Волосянка Планчак В.М., яким надається методична допомога по проведенню реєстрації фермерських господарств.

 Відділом агропромислового розвитку протягом поточного року значна увага приділялась розробці нових програм та виконанню заходів діючих програм, що стосуються розвитку агропромислового  комплексу району.
Згідно «Програми розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2010-2015 роки» у 2011 році  особистим селянським господарствам за наявне на початок минулого року поголів‘я вівцематок і ярок старше одного року та його приріст одержаний у 2010 році» нараховано дотацію в сумі 3540  грн. Її отримали особисті селянські  господарства -  власники овець сіл  району.
Крім цього, на виконання заходів «Програми розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в районі на 2010-2015 роки» в таких селах району як Стужиця, Кострино та Малий Березний в поточному році створено три пункти по штучному осіменінню ВРХ. За період їх роботи вже покрито 100 голів корів. З метою здешевлення послуг по штучному осіменінню ВРХ з місцевих бюджетів сільських рад, на території яких вони розташовані, оплачується вартість зрідженого азоту. Також на часткове відшкодування вартості наявної та закупленої якісної спермопродукції  з метою здешевлення сервісних послуг з штучного осіменіння ВРХ  з районного бюджету виділяються кошти, згідно програми, в розрахунку на 1 корову  до 50,00 грн.
Цього року, в зв‘язку з відсутністю фінансування з районного бюджету, заходи районної Програми охорони і підвищення родючості грунтів на 2008-2015 роки не проводилися. Але завдяки проведеній роботі Загорського сільського голови та відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації з обласного бюджету було виділено 60,0 тис грн. для проведення розкорчовки природних пасовищ в с. Жорнава. Ці роботи розпочато в листопаді 2011 та ще не завершено.

 Через відсутність фінансування з державного бюджету за 2009-2010 роки виникла заборгованість за зданий на переробні підприємства великоваговий молодняк  ВРХ в сумі понад 120,0 тис грн..    
 
 Відділом проводилась робота по виконанню   розпорядження голови закарпатської облдержадміністрації від 27.05.09 р. № 252 «Про проведення продовольчих ярмарків». Щотижня проводились розпродажі рослинницької продукції. Традиційно на початку жовтня в районі проводиться  осінній продовольчий ярмарок «Золота осінь».  Так, 7 – 8 жовтня поточного року на привокзальній площі смт. Великий Березний проведено осінній продовольчий ярмарок, на якому  продавали власно вирощену продукцію сільськогосподарські товаровиробники як нашого району, так і інших районів Закарпатської та Львівської областей.
 Відповідна робота проводиться по фінансовій підтримці новостворених фермерських господарств за рахунок обласного фонду підтримки фермерських господарств. Підготовлено документи та надано їх до обласного фонду підтримки фермерських господарств на отримання пільгового кредиту фермерським господарством «Верховинська бджілка».
 На протязі поточного року проводилася робота по контролю за проведенням ідентифікації та реєстрації поголів‘я худоби, адже з 01.01.10 року  заборонено переміщення великої рогатої худоби без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів, а також прийом на забій неідентифікованої ВРХ та приймання молока від не ідентифікованих тварин.
 Станом на 01.12.11 року в районі проідентифіковано 2588 голів ВРХ, що складає 42,9 відсотків від наявного(37,6% в м. р.). В поточному році проідентифіковано 330 голів ВРХ. Найкраще ця робота проведена в селах Солянської, Чорноголівської, Ужоцької та Загорбської сільських рад. Погано проходить ідентифікація ВРХ на території Вишківської сільської ради (5,9 %), Лютянської сільської ради (18,4%)   та інших. Цю роботу потрібно покращити.
 Щороку третьої неділі листопада місяця проводиться святкування Дня працівника сільського господарства. В цьому році за підтримки районної влади  було організовано та проведено це свято, на яке були запрошені керівники особистих селянських та фермерських господарств, техніки штучного осіменіння ВРХ, начальники відділів та державних інспекцій, що обслуговують Великоберезнянський район. Було проведено підсумки роботи галузі, а переможцям вручено грамоти райдержадміністрації та районної ради. І на завершення хочу сказати, що за рейтинговою оцінкою по сільськогосподарських питаннях в 2011 році район вийшов на четверте місце   серед районів області.

 

 


Начальник відділу агропромислового
розвитку райдержадміністрації     О.О.Янковський 

 

 
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА