Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
ДОВІДКА

Про роботу із зверненнями громадян,
 що надійшли до райдержадміністрації
та органів місцевого самоврядування району
у І - півріччі 2011 року

 Протягом І півріччя 2011 року проводилася робота зі зверненнями громадян відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008”,Закону України «Про звернення громадян» від 01 жовтня 1996 року.
 До райдержадміністрації за звітний період надійшло 231 звернення, що на 66 більше відповідного періоду 2010 року. В тому числі через: Секретаріат Кабінету Міністрів України – 1, Апарат Верховної Ради України – 1, Урядову Гарячу лінію – 7, Обласну раду - 1, обласну державну адміністрацію -10 . Кількість звернень в органи влади вищого рівня зменшилась із 25 у минулому році до 20 – у цьому році. На особистий прийом звернулося 37 осіб, що на 14 чол. більше ніж у відповідному періоді минулого року, а з урахуванням колективних звернень, з пропозиціями, заявами і скаргами звернулося - 266 осіб, що на 191 менше ніж у відповідному періоді минулого року. Всього за І півріччя 2011 року до райдержадміністрації надійшло 6 колективних звернень, що на 4 менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше звернень надішло від жителів селища Великий Березний – 76 що на 5 більше відповідно до періоду минулого року; 15  від жителів села Люта, що на 3 більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року; с. Мирча 7 звернень громадян, що на 3 більше у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року та села Розтока Пастіль поступило 5 звернень громадян, що на 1 більше  у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Найменше звернень поступило з сіл: с. Лубня, с. Домашин та с. Завосино – всього по 1 зверненню. Або с. В. Бистра, с. Чорноголова  по 2 звернення .
До райдержадміністрації за звітний період також надійшли звернення по питаннях: комунального та дорожнього господарства, благоустрою – 12 або 19,3%; питання культури, фізкультури і спорту – 4 або 5,8%; питання праці – 7 або 3,3% ; питання охорони здоров’я – 17 або 13,6%; житлові  питання – 9 або 2,6% та ряд інших питань.
 Всі звернення розглянуті без порушення термінів. Але хочу зауважити, для всіх структурних підрозділів райдержадміністрації та виконкомів сільських рад району, що відповіді повинні подаватися за п’ять днів до закінчення терміну розгляду заяви.

 .  Протягом першого півріччя 2011 року на контролі райдержадміністрації перебувало 87 звернень громадян. Підготовлено та надіслано 20 інформацій на звернення, які були взяті на контроль органами влади вищого рівня.
Практикується розгляд звернень громадян відповідними комісіями. Зокрема: «Комісія з попереднього розгляду питань виділення та приватизації земельних ділянок», «Постійно діюча комісія з питань надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам району», «Комісія з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за програмою «Власний дім», «Постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян» та «Комісія з питань захисту прав дитини». Так, звернення Жданкіної Надії Юріївної до голови районної державної адміністрації розглянуто на постійно діючій комісії. Заявниця звернулася з проханням  надати комісію для складання акту про нанесення збитків на її приватній  ділянці в зв’язку з проведенням лісозаготівельних робіт Костринським природо-охоронним науково-дослідним відділенням. Комісія в складі: голови Стричавської сільської ради Дагулич М.М., головного спеціаліста з контролю за використанням та охороною земель відділу Держкомзему у Великоберезнянському районі Голубець І.Ю. та головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Мицьо І.І. провели обстеження земельної ділянки гр. Жданкіної Н.Ю. розташованої в с. Стричава урочище «Завуй», яка належить їй на праві власності згідно державного акту. При обстеженні встановлено, що із застосуванням важкої техніки дійсно пошкоджено більшу частину земельної ділянки заявниці, а саме родючий шар. Начальник відділу агропромислового розвитку Янковський О.О. ознайомив всіх про ринкову вартість одного центнера природніх трав в середньому по району та нанесених збитків на даній земельній ділянці. Комісією вирішено погодити довідку про розрахунок вартості сіна природніх сіножатей, рекомендувати залучити для розрахунку збитків Державну екологічну інспекцію та державного інспектора по використанні та охороні земель.
Звернення Тороли М.Ю., Вайди Г.М. та Геник І.В. було, також, розглянуто на постійно діючій комісії. В результаті розгляду встановлено, що Торола М.Ю. являється матір’ю двох дітей-інвалідів І групи. Жінка дійсно потребує кошти на лікування дітей та покращення їх матеріально-побутових умов. Вайда Г.М. – пенсіонерка та інвалід ІІ групи по стану здоров’я, також потребує кошти на лікування. Геник І.В.- інвалід ІІ групи по стану здоров’я, жінка дуже хворіє. Потребує грошову допомогу на лікування. Згідно вищевказаних даних, комісією всі заяви вирішено позитивно.
 У першому півріччі 2011 року найбільше до райдержадміністрації зверталися жінки багатодітних сімей. На сьогоднішній день на обліку в районі  всього перебуває- 45 матерів-героїнь.
 На виконання абзацу 5 пункту 1 Указу Президента України особливу увагу керівництвом райдержадміністрації приділено вирішенню проблем соціально незахищених верств населення. Так, 44,67 відсотка складають звернення від непрацюючих, багатодітних та одиноких сімей, інвалідів по хворобі, 27,35 відсотка складають звернення від пенсіонерів, інвалідів праці, ветеранів війни і праці.
 Сектор внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації, інші структурні підрозділи райдержадміністрації, виконкоми місцевих рад постійно домагаються конкретного вирішення обґрунтованих звернень, особливо найменш соціально захищених категорій громадян, вишукуються для цього всі матеріальні і фінансові можливості. Всіляко сприяємо зменшенню потоку звернень громадян у органи влади вищого рівня.
 Всі звернення, що надходять на адресу райдержадміністрації аналізуються, вживаються необхідні заходи для їх вирішення. На відповідному рівні проводиться робота селищною та сільськими радами з обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених категорій населення району. За І півріччя цього року з місцевого бюджету 52   громадянами було отримано грошову допомогу на загальну суму  4 330 грн.
 Сектором внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації, структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами місцевих рад аналізується робота із зверненнями громадян з метою вивчення та упередження причин, що породжують повторні звернення громадян, притягнення винних осіб у встановленому порядку до відповідальності за неналежне виконання службових обов’язків щодо розгляду звернень громадян. 
Відповідно до затвердженого головою районної державної адміністрації графіка, здійснено перевірки та отримано звіти стану роботи зі зверненнями громадян виконкомів Костринської, Буківцівської, Смереківської, Чорноголівської, Малоберезнянської, Великоберезнянської, Розтоцькопастільської, Волосянківської, Лютянської сільських рад. Перевірено та заслухано роботу керівників- 2 структурних підрозділів райдержадміністрації. Це, зокрема, відділ з питань надзвичайних ситуацій, відділ служби у справах дітей,  на нараді при першому заступнику голови райдержадміністрації.
 Щомісяця відбуваються засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. За перше півріччя 2011 року відбулися 6 засідань, на яких розглядалися звернення громадян району.
 На виконання абзацу 3 пункту 5 Указу Президента України для піднесення рівня інформованості населення про стан роботи із зверненнями громадян, перспективи вирішення владними структурами проблем, які найбільше хвилюють людей, сприяє і систематичне оприлюднення цих матеріалів на сторінках районної газети „Карпатська зірка”. Матеріали з розгляду звернень громадян на особистих та виїзних прийомах, матеріали розгляду питань із зверненнями громадян, що розглядаються на колегіях райдержадміністрації, нарадах, графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, графіки роботи телефонної лінії «Запитай у влади» друкувалися в  номерах районної газети.. Зокрема, «Отримають передсвяткову матеріальну допомогу»(01.01.11 № 1), «Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Михайло Кіндрат провів виїзний прийом громадян у Загорбі»(04.04.11 № 9), „У інтересах всієї громади” (25.04.11 №12), «Особистий прийом громадян провів Роман Рогач» (01.04.11 №13), « Кострино і Стужицю з робочою поїздкою відвідав голова районної держадміністрації Роман Рогач» (20.05.11 № 19), «У Люти велика не лише теорія» (10.06.11 №22) . 
 Для створення громадянам широких та зручних можливостей звертатись до керівництва, посадових осіб райдержадміністрації використовується і глобальна мережа Інтернету з її електронною адресою vberezrda@ukrpost.ua.
 Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 керівництвом райдержадміністрації здійснюються прийоми громадян чотири рази у місяць кожним, у тому числі і два виїзні. Протягом звітного періоду, безпосередньо в райдержадміністрації, головою проведено 7 прийомів громадян із 12 запланованих; першим заступником, заступниками голови та керівником апарату – 13. На прийомі побувало - 29 громадян, в тому числі у голови райдержадміністрації - 8. Також проведено  16 виїзних прийомів громадян у населених пунктах району, з яких, зокрема, головою райдержадміністрації - 7. Всього прийнято 35 чол., в тому числі 23 з них головою райдержадміністрації.
 Забезпечено функціонування прямої телефонної лінії “Запитай у влади” (№ 23-057) та телефону довіри (№ 23-139). Про дні, години, номери телефонів , за якими можна поспілкуватися з відповідною посадовою особою, розміщено в графіку особистого прийому громадян та повідомляються через районну газету „Карпатська зірка”.
  Інформаційні повідомлення з питань стану роботи зі зверненнями громадян розміщено на веб-сайті райдержадміністрації: www.vberez.gov.ua
Райдержадміністрація продовжує працювати над виконанням Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та  Закону України „Про звернення громадян”.


 
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА