Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
«Діти з багатодітних сімей мають право на безоплатне отримання ліків за рецептами та ще багато інших пільг»

            З 1 січня 2012 року набере чинності зміна до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства», в якій вказано, що до складу багатодітної сім'ї включаються також діти,  які  навчаються  за  денною  формою навчання   у   загальноосвітніх,   професійно-технічних  та  вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів,  але не довше  ніж до досягнення ними 23 років.

       В зв’язку з цим багатодітним сім’ям потрібно буде представити в управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської РДА довідку, яка підтверджує факт навчання дитини в навчальному закладі на денній формі навчання для продовження надання пільг.
Коментує головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Годованець:

- Багатодітним сім'ям надаються такі пільги:

     1) 50-відсоткова   знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21  кв.  метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї,  який постійно проживає в  жилому приміщенні  (будинку),  та  додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

     2) 50-відсоткова  знижка  плати  за користування комунальними послугами (газопостачання,  електропостачання та інші послуги)  та вартості  скрапленого  балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

     Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення,  становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї,  який постійно проживає в жилому приміщенні  (будинку),  та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;

     3) 50-відсоткова   знижка   вартості  палива,  у  тому  числі рідкого,  в межах норм,  визначених законодавством,  у  разі  якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

     4) позачергове  встановлення квартирних телефонів.  Абонентна плата  за  користування  квартирним  телефоном  встановлюється   у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

     Пільги щодо  плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості  палива,  передбачені  пунктами
1-3  частини  третьої  цієї статті,  надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

     Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

     1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

     2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація  в  державних та  комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

     3) першочергове  обслуговування  в  лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

     4) безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту  (крім  таксі),  автомобільним  транспортом  загального користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами  приміських  і міжміських  маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

     5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення  та  відпочинку відповідно  до  Закону  України  "Про  оздоровлення  та відпочинок дітей".   
                                       
     Батькам і дітям з  багатодітних  сімей  видаються  відповідні посвідчення.  Зразок  посвідчення,  порядок  виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України".
     
      Посвідчення видаються відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

      Для отримання пільг інформація про багатодітну сім’ю повинна бути внесена в Єдиний  автоматизований реєстр пільговиків управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

        Прохання до пільговиків, які мають право на пільги по категорії «багатодітна сім’я» і не здали документи , що підтверджують їх право на пільги( ксерокопії посвідчень, виданих відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації), звернутися в управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської РДА у відділ персоніфікованого обліку пільговиків. Фінансування пільг  призупиняється до впорядкування документів.
 
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА