Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  23 червень 2015

Новини

На Закарпатті побільшає дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей 

 Роль сім’ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження. Мати та батько допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Цілою низкою державних нормативних документів пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначено сімейне виховання, а основними його формами – усиновлення, оформлення опіки (піклування), влаштування у прийомну сім'ю, до дитячого будинку сімейного типу.
 Саме тому протягом червня на Закарпатті тривали навчання для сімей та осіб, котрі виявили бажання взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, 4, 5, 11, 12 та 19 червня          2015 року Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено навчання для кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники. Технічну допомогу організаторам у проведенні такого роду навчань надано громадською організацією “Справа Кольпінга в Україні” та обласним осередком Всеукраїнської громадської організації “Ліга соціальних працівників України”.
   Цього літа участь у навчанні взяли кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники із Великоберезнянського, Мукачівського, Свалявського та Тячівського районів.
 Навчання проходило у позитивній та відвертій атмосфері, що дозволило максимально широко розкрити усі питання, які стосуються психологічних особливостей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонування сімей, які взяли на виховання таких дітей, процедурні моменти влаштування дітей у родину тощо. Для кращого розуміння тематик навчання проходило у форматі тренінгової групи з усіма необхідними елементами такого виду групової роботи.
 Відповідні навчання проходили під керівництвом регіональних тренерів – директора та заступника директора Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Наталії Романюк та Миколи Трофименка. До участі у навчаннях були запрошені і представники суб’єктів соціальної роботи із прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу, сім’ями, в яких діти виховуються під опікою та піклуванням. Так, Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошено для висвітлення кандидатам актуальних питань щодо соціального захисту дітей заступника начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталію Красногорську та головного спеціаліста відділу адресних соціальних виплат департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Гулу.
У якості спеціалістів-психологів на тренінгу працювали Ольга Принцовська, Олександр та Андріана Кацьори. Саме завдяки роботі психологів кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники мали можливість налаштуватися на тренінговий процес, що у свою чергу створило атмосферу дружелюбності та відкритості для роботи у групі. Протягом навчання психологи та соціальні працівники сконцентрували увагу на таких питаннях як функції сім’ї та особливості їх забезпечення, розуміння ролі батька та матері, методів виховання та їх практичного застосування, етапів психологічного розвитку дитини, попередження емоційного вигорання тощо. Кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники пройшли тестування, результати яких будуть включені до рекомендацій щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, влаштування дітей під опіку та піклування.
Працівники обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сподіваються, що закарпатці і надалі активно будуть відкривати свої серця й душі дітям, котрі потребують батьківської любові та турботи. У свою чергу, соціальні працівники системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Закарпатської області завжди готові надати професійну допомогу батькам, для котрих виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є справою їх життя! То ж якщо Ваше серце відкрите й готове подарувати батьківську любов та сімейний затишок дітям, котрі шукають родину, – звертайтеся до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Закарпатської області!

                                                          

 

 

Закарпатський обласний центр соціальних
                                                                              служб для сім’ї, дітей та молоді


Архів новин

Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА