Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  



На Закарпаття надійшло понад 90 тисяч французьких та бельгійських вакцин, закуплених за кошти Держбюджету
2018-05-08 13:08:00

Партію вакцин від кору, паротиту, краснухи (КПК) та від поліомієліту отримало Закарпаття. В область надійшло 72 508 доз бельгійської вакцини Пріорикс (КПК) та 18 070 доз французької поліовакцини Імовакс. Ці імунобіологічні препарати зарекомендували себе як  ефективні і безпечні, надаються державою безоплатно і мають  багаторічний досвід використання як в Україні, так і в Європі. Закупка вакцин здійснена централізовано за рахунок Державних коштів  в рамках відповідних програм.

На сьогодні, як повідомив головний лікар Закарпатської обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк, кількість дітей що отримали щеплення КПК критично низька: із дітей віком до 1 року щеплені тільки 25 відсотків (3 613), від 2 років і старше – 37 % (4210 ), 6-річні діти – 19 % (3462), а від 7 років і старше – щеплена тільки кожна п’ята дитина (3620). З початку року в області зафіксовано 2081 випадків захворювання на кір.  Близько 80 відсотків хворих - це діти. Лікар переконаний що з надходженням в область вакцини, активізується щеплювальна кампанія, відтак зменшиться кількість інфікованих та буде зупинено зростання захворюваності. Зараз щотижня в Закарпатті захворівають на кір 70-80 осіб. 

Першу партію вакцин КПК у кількості 9 010 доз,  закуплених за кошти Держбюджету, область отримала у лютому цього року. Додатково, ще дві тисячі доз, надійшло по перерозподілу із Дніпропетровської області. Однак, ці вакцини покривали потребу області тільки на 14,4 відсотки. Зараз же, з надходженням цієї партії імунобіологічних препаратів, Закарпаття повністю забезпечено вакциною від кору, - наголосила лікар-епідеміолог ОКІЛ Лариса Зарембо.

Вже здійснюється розподіл імунобіологічних препаратів по районах і до кінця тижня у всіх щеплювальних кабінетах області можна буде отримати захист від небезпечних хвороб, - інформують в департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА. 


Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА