Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  День пам'яті та примирення
2018-05-08 15:05:00

8 травня в Україні і в світі відзначають День пам'яті та примирення, вшановуючи пам'ять загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 років. Великоберезнянщина також приєднується до світової спільноти і схиляє голови в пошані і скорботі за всіма полеглими на нашій Україні у ті страшні роки лихоліття.
 Відзначення  розпочалось з урочистої ходи  та покладання  квітів до  Меморіального комплексу загиблим воїнам. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни.
 Декан греко-католицької церкви Великоберезнянського району о. Василь відслужив панахиду за загиблими в другій світовій війні.
Історія Дня пам'яті та примирення
7 травня 1945 року у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. Але Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла вже 8 травня о 23:01 за берлінським часом – у той час у Москві вже було 00:01 9 травня.
Отже, більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня (офіційна назва свята – "День перемоги в Європі"), а країни колишнього СРСР – на день пізніше, 9 травня.
У листопаді 2004 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією № A/RES/59/26 проголосила 8 і 9 травня Днями пам'яті і примирення. Таким чином в ООН визнали, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування.
Так, ця резолюція пропонує всім державам-членам, організаціям системи Організації Об'єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.
Символом Дня пам'яті і примирення в Україні став червоний мак, а георгіївська стрічка, у зв'язку з процесом декомунізації, заборонена.


Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА