Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  Фонд соціального страхування України провів реформу надання послуг
2018-04-06 11:57:00

У рамках впровадження в державі адресності в наданні соціальних послуг пріоритетним напрямком роботи Фонду соціального страхування України є організація та оплата лікування застрахованих осіб та членів їх сімей в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм та санаторно-курортного лікування потерпілих від нещасного випадку на виробництві. 
Як проінформував начальник управління виконавчої дирекції Фонду в Закарпатській області Ігор Сегляник,  з 1 січня 2018 року кожна застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується єдиний соціальний внесок) у разі настання страхового випадку (зокрема, після перенесеного інсульту, інфаркту міокарда, операцій на опорно-руховому апараті, серці, у разі підгострого періоду опіків, захворювань легень, цукрового діабету тощо) має право на реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду. Тривалість відновлювального лікування, яка залежить від медичних показань, може становити до 24 днів. Необхідність лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу хворого, який перебуває на стаціонарному лікуванні, за рекомендацією лікуючого лікаря має підтвердити лікарсько-консультативна комісія лікувального закладу. Кількість лікувально-профілактичних закладів області, які мають право направляти на реабілітацію, збільшилася в поточному році до 24. Після того, як медичний заклад проінформує відділення Фонду про страховий випадок пацієнта та необхідність відновлювального лікування за певним профілем, у стаціонар до хворого приходить спеціаліст відділення Фонду, надає перелік санаторно-курортних закладів за профілем його хвороби та пропонує вибрати санаторій для лікування. Далі, після узгодження відділенням Фонду із вибраним санаторієм можливості приймання на лікування та дати заїзду хворого, укладається тристоронній Договір – між застрахованою особою, відділенням Фонду та санаторно-курортним закладом. Пацієнту не треба надавати ніяких довідок, а лише пред’явити паспорт та ідентифікаційний код.
Новий підхід до надання послуг відновлювального лікування став для застрахованих осіб зручнішим та прозорішим, оскільки в багатьох випадках хворі не мають фізичної можливості ні збирати довідки, ні ходити за путівками до органів Фонду, як це було раніше.
За таким механізмом з початку року направлено на лікування 157 осіб. Здебільшого перевага надається відомим закарпатським санаторіям: ДП «Клінічний санаторій «Карпати», ДП «Санаторій «Поляна», ДП «Санаторій «Шаян», ДП «Санаторій «Верховина» та санаторій «Орлине гніздо». Разом із цим, хворі вибирають санаторії і за межами області. 
В цілому по області до кінця року плануємо направити на лікування майже 1200 осіб та використати на це 16,5 млн гривень.
Фонд опікується також здоров’ям потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві, які мають право на санаторно-курортне лікування, причому тут теж діє принцип вільного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування відповідно до висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Якщо раніше Фонд забезпечував надання путівок до 20 санаторіїв України, і всі вони були за межами області, то зараз їх є понад 60 і переважна більшість – санаторії Закарпаття. Термін лікування для потерпілих із наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку становить 45 діб, а для інших категорій потерпілих – 24 доби.
У 2018 році вже забезпечено санаторно-курортне лікування 5 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.
Затверджений бюджет Фонду соціального страхування України дозволить у повній мірі забезпечити реабілітаційним лікуванням всіх тих, хто його потребує. Вартість путівки залежить від граничних розмірів витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування в санаторно-курортному закладі, які щорічно затверджуються правлінням Фонду. Сьогодні максимальна вартість лікування за 24 дні складає 14400 гривень.


Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА