Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  Відбулося четверте засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти
2017-12-14 16:16:00

13 грудня 2017 року у Великоберезнянській РДА відбулося четверте засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під керівництвом голови ради – першого заступника голови районної державної адміністрації Вадима Олексійовича Шелемона.

 

На порядок денний було винесено 3 питання:

 

1. Про підсумки проведення Всеукраїнського тижня права у районі.

2. Про хід виконання Програми правової освіти населення району на 2016 – 2018 роки у 2017 році.

3. Затвердження Плану роботи МКМР з правової освіти населення на 2018 рік.

 

 

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації 24.11.2017 №221 „Про районний план заходів із проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права” проведено ряд правоосвітніх та правовиховних заходів:

з  4 по 10 грудня 2017 року в закладах освіти району проведено Всеукраїнський тиждень права та організовано різноманітні тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного змісту, мета яких – формування правової культури учнів.

Зокрема, 8 грудня 2017 року проведено Всеукраїнський урок права „Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини під гаслом „Право на право в сучасному світі”. Більш детально за посиланням https://osv.org.ua/rada/02143293/news/16-31-33-13-12-2017/.

З метою формування позитивної мотивації в учнів старшої школи до здобуття освіти та розкриття змісту дотримання права на освіту в Україні з лідерами учнівського самоврядування на базі Великоберезнянського центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом проведено воркшоп „Правова освіта як складова життєвого успіху особистості”.  З фотоматеріалами можна ознайомитися за посиланням https://osv.org.ua/rada/02143293/news/08-13-28-13-12-2017/.

Для дітей 9-11 класів Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Великоберезнянської гімназії організовано освітні  сесії з розвитку навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій в школі та толерантного спілкування з однолітками „Протидіємо булінгу разом!”.

У всіх загальноосвітніх школах району проведено бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси та вікторини, виховні години, ділові ігри, тренінгові заняття.

В Ужоцькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з учнями 1 – 4 класах проведено бесіду „Діти повинні знати свої права. З метою пропаганди правових знань,  формування у дітей правової свідомості та культури,  значення права в житті кожної людини, між учнями 7 – 8 класів проведено гру „Правова еврика”, у 6-9 класі проведено тренінг  „Підліткова злочинність та її наслідки”. Завершено Тиждень права в Ужоцькій ЗОШ І-ІІ ступенів уроком  „Права людини”. До уроку було залучено  5, 7 – 8 класи.

У Малоберезнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів в рамках тижня проведено виховні бесіди „Право і закон”, „Майбутнє України в наших руках:  правова відповідальність”, правову гру „Колесо фортуни”, правові шаради „Право – погляд математики”, тренінг „Мої права – мої обов’язки”, вікторини „Виконуй права – твори майбутнє”. З учнями 9-10 класів організовано анкетування щодо знань з курсу „Основи правознавства”. З учнями 8-11 класу  відбулася зустріч з працівниками служби у справах дітей Великоберезнянської райдержадміністрації.

У  Забрідській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходив для  учнів 2 – 4 класів було проведено гру-подорож „У країні дитячих прав”. Учителем правознавства для  учнів 8-9 класів було проведено позакласний захід „Ти – людина! Отже, маєш права”.

Всеукраїнський тиждень права у Костринській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернат ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів проводився з метою підвищення рівня правової культури школярів, а також поінформувати учнів щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту. У рамках тижня в закладі проведено зустріч-діалог з спеціалістами служби у справах дітей  та бюро правової допомоги М.І. Химинець та  Пильник В.В. „Права та обов’язки дітей”, Всеукраїнський урок „Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, учнівську конференцію „Права дитини понад усе”, тренінгове  заняття „Знаємо та реалізуємо свої права”, відеоподорож „Казкові герої в Країні прав і обов’язків”, інформаційно-пізнавальні години „Світова книга прав дитини”, годину спілкування „Права дитини на папері та в житті”.

У Ставненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшли брейн-ринг „Закон. Право. Мораль”, міні-дослідження „Права людини в Стародавньому світі”, виховна година „Наші права. Щасливе дитинство”, вікторина „Мої права”, година спілкування з елементами  рольової гри „Права та обов’язки людини”, виховна година  „Великі права маленької   дитини”.

У Смереківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено годину спілкування „Знаємо сої права – виконуємо обов’язки” та  бесіду - „Наші права – щасливе дитинство”.  У Чорноголівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено  відеолекторій „Конвенція про права  дитини”.

У Лютянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Всеукраїнський тиждень права розпочався із проведення загальношкільної лінійки та круглого столу з учнями 10-11 класів на тему „Мораль і право, право і закон – рушійні сили у житті людини”. Окрім того у закладі пройшли відеолекторії  для учнів 5 – 9 класів „Ти на Землі –  Людина”, правовий конкурс – турнір між учнями 10-11 класів „Ти і Закон”, конкурс малюнків, плакатів на правову тематику „Права очима дітей” та  Всеукраїнський урок „Права людини”.

З учнями 9 класів Великоберезнянської гімназії проведено  практичний урок „Права, свободи та відповідальність”. Міні-лекція, робота з текстовими, відео-джерелами, робота з фотоілюстраціями (карикатурою), групова взаємодія та дискусія забезпечили формування навичок аналізу науково-популярних фільмів, мультфільмів, карикатури та декодування медіатекстів різних жанрів через методи критичного аналізу та, найголовніше, репрезентація власного розуміння/ставлення до прав людини в сучасному світі.

У Вишківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено брейн-ринг „Сторінками Загальної декларації прав людини”, конкурс малюнків „Права дитини – права людини”,  круглий стіл „Кримінальна відповідальність за хуліганство”, виховні години „Знай свої права”.

Сформувати навички правової відповідальності учнів,  виховати бажання дотримуватися морально-етичних норм – саме таку мету було досягнуто на уроці-практикумі в 9 класі „Права дитини” в Солянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, який був приурочений проголошенню Загальної декларації прав людини.

З фотоматеріалами проведених заходів можна ознайомитися на сайті відділу освіти за посиланням https://vberz-osvita.gov.ua/news/16-43-46-09-12-2017/.

Таким чином, одним з основних аспектів правовиховної роботи навчальних закладів району є формування у школярів культури поведінки, формування правосвідомої позиції.

 

У районній бібліотеці для дорослих було проведено годину спілкування „Закон: чому ми повинні його знати” та діяла книжкова виставка „Україна - правова держава”. Крім цього в бібліотеках району слід відзначити уроки правознавства, юридичні діалоги, вікторини, конкурси, ігри, конкурси знавців права: „Основний закон мого життя” /Жорнава/, „Маленьким громадянам великі права” /с.Луг/, „Правознавство – фундамент громадянського суспільства” /с.Сіль/, „Права людини в сучасному житті” /с.Малий Березний/, „Підліткам про право та закон” /с.Ставне/, „Правові проблеми” /с.Ужок/.

В ході проведення Всеукраїнського тижня права у районі Великоберезнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено відповідну право виховну роботу в 2 навчальних закладах району, проведено 2 групові заходи з питань профілактики злочинності, підвищення правової культури та захисту прав громадян, 2 групові заходи з питань протидії насильства, а також 1 захід з питань протидії безробіття, торгівлі людьми та трудової міграції.

 

Бюром з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено ряд правоосвітницьких заходів щодо реалізації прав людини та їх захисту передбачених законодавством. Спільно з працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації проведено 4 правоосвітницькі лекції – семінари у Великоберезнянському професійно – технічному училищі, у Великоберезнянській загальноосвітній санаторній  школі – інтернат  І-ІІІ ст. та школах сіл  Кострино та Сіль.

    Також проведено круглий стіл за участю працівників соціальних служб та обговорено питання щодо надання правової допомоги дітям та членів їх сімей внутрішньо переміщених осіб у реалізації їх прав та свобод при порушені прав людини.

 

Програма правової освіти населення Великоберезнянського району на 2016-2018 роки, схвалена розпорядженням голови Великоберезнянської районної державної адміністрації 15.12.2015 №227 та затверджена рішенням Великоберезнянської районної ради від 24 грудня 2015 року №25. Фінансове забезпечення виконання даної програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету з якого передбачено виділити на це питання 15 тисяч гривень. На даний момент  кошти на виконання даної Програми не виділялись.

            В рамках Програми  правової освіти населення Великоберезнянського району на 2016-2018 роки та відповідно до Плану роботи Великоберезнянської районної міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення (далі - МКМР) на 2017 рік, членами МКМР протягом 2017 року здійснено ряд правоосвітніх та право виховних заходів серед населення району в тому числі і серед учнів шкіл району.

            Так, наприклад, відділом освіти Великоберезнянської райдержадміністрації відповідно до Програми правової освіти населення  здійснено такі заходи: проведено шкільні та районні олімпіади юних правознавців; проведено Всеукраїнський тиждень права.

Відповідно до Програми правової освіти населення району на 2016-2018 роки, схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації 15.12.2015 № 227, відділом культури райдержадміністрації проведені наступні заходи щодо правового виховання: в клубі с. Верховина Бистра проведено бесіду  про правову освіту „Закон обов’язковий для всіх”; в клубі с. Луг проведено бесіду „Права, свободи, обов’язки громадян”; в клубі с. Домашино проведено бесіду „Всі люди народжуються вільними”; в клубі с. Руський Мочар проведено диспут „Як ви розумієте поняття „свобода” та „відповідальність”; в клубі с. Сухий проведено бесіду „Діти: злочин і кара”; в будинку культури с. Чорноголова проведено бесіду „Вільна людина-розвинене громадське суспільство –сильна держава”; в районній бібліотеці оформлено книжкову виставку „Провина.Злочин. Покарання”. На абонементі відкрито тематичну поличку „Права та обов’язки громадян України”.

У районній бібліотеці для дорослих діє клуб „Правознавець” метою якого є формування у молоді правової культури громадянина України, що насамперед передбачає свідоме ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України.  В рамках клубу було проведено цикл масових заходів по правознавству: юридичну абетку „Коли настає кримінальна відповідальність неповнолітніх”, „Яким може бути покарання”, правовий ринг „Ми кращі знавці права” та ін., у бібліотеці оформлено книжкову виставку „Держава. Право. Закон”.

Службою у справах дітей райдержадміністрації протягом 2017 року проведено 12 групових заходів, а саме бесіди – лекції  на теми профілактики правопорушень серед неповнолітніх, пропаганди здорового способу життя, відвідування навчального закладу, щодо насильства та прав і обов’язків дітей. 16.02.2017, 07.12.2017 та 08.12.2017 року проводилися бесіди-лекції у Малоберезнянській ЗОШ I-III ступенів, 03.03.2017, 26.09.2017 року у Великоберезнянській гімназії з учнями 8-11 класів, 14.03.2017 року у Стужицькій ЗОШ I-II ступенів проводилася бесіда-лекція з учнями 7-9 класів, 22.03.2017 року у Волосянківській ЗОШ I-III ступенів з учнями 8-11 класів, 10.10.2017, 04.12.2017 року у Великоберезнянській загальноосвітній санаторній школі-інтернат І-ІІІ ступенів з учнями 5-11 класів, 04.12.2017 року у Великоберезнянському ПТУ№ 33 з дітьми І курсу, 07.12.2017 року у Солянській ЗОШ І-ІІ ступенів з учнями 9 класу та 07.12.2017 року у Костринській ЗОШ І-ІІІ ступенів з учнями 8-11 класів.

Правоосвітні заходи здійснювались і Великоберезнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – РЦСССДМ) із залученням інших суб’єктів соціальної роботи у навчальних закладах району проведено такі правоосвітні заходи як, профілактика насильства — 6 заходів якими охоплено 136 осіб, захист прав дітей, правова культура, профілактика скоєння правопорушень — проведено 10 заходів, охоплено груповою роботою 248 осіб, безробіття, трудова міграція, протидія торгівлі людьми — проведено 12 заходів, охоплено груповою роботою 39 осіб.

Великоберезнянським бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено вуличне інформування населення, розповсюджено інформаційні оголошення – повідомлення по смт. Великий Березний та населених пунктах: с.Сіль, с. Кострино, с.Мирча, с.Буківцеве.

За звітній період працівники бюро провели 19 правовростітницьких заходів. А саме в Великоберезнянському РЦЗ, Великоберезнянській центральній районній лікарні, на приватному підприємстві – швейній фабриці „„Березнянка, в трьох  школах населеного пункту та школах сіл Кострино, Мирча, Малий Березний ,Сіль та дошкільному навчальному закладі села Костринська Розтока.

Проведено 28 виїзних прийомів громадян у мобільні пункти консультування громадян на базі сільських рад сіл: Забрідь, Сіль, Кострино, Малий Березний , Розтоцька Пастіль ,  Чорноголова, Вишка, Люта, Загорб, Ставне, Смереково та Буківцьове.

 

Разом з цим, на засіданні Великоберезнянської МКМР з правової освіти населення затверджено План роботи Великоберезнянської МКМР з правової освіти населення на 2018 рік.

 

За результатами розгляду питань районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення було прийнято відповідні рекомендації. 


Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА