Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  ПрАТ «Закарпаттяобленерго» вкотре попереджає про небезпеку ураження електричним струмом!Останнім
2017-11-13 14:40:00

 

Останнім часом сумна статистика ураження як дорослих, так і дітей електричним струмом поповнилась прикрими нещасними випадками зі смертельними наслідками. Упродовж жовтня 2017 року на обладнанні енергетичних компаній України загинуло 4 сторонні особи. Переважна більшість нещасних випадків смертельного травмування сторонніх осіб на електрообладнанні енергетичних компаній пов’язана із самовільним проникненням у розподільчі пристрої трансформаторних підстанцій та доторканням до  струмовідних частин електроустановок: хтось робить це з метою крадіжок електрообладнання, а хтось зі  спробою зробити ефективне «селфі».  А все - через недбалість людей і недостатність усвідомлення небезпеки від ураження електричним струмом. Електрична напруга невидима для зору та сприйняття людиною, а отже небезпека не усвідомлюється до моменту ураження.

В нашій державі існують Правила охорони електричних мереж (далі – Правила), якими крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Правилами визначено охоронні зони електричних мереж, перебування в яких становить потенційну загрозу для життєдіяльності людини. Тобто, наближення на визначену відстань до енергетичних обєктів, або проведення в цих зонах будь-яких робіт або заходів, небезпечно для життя:

Напруга  повітряних ліній електропередачі, кВ

Охоронна зона,

 в метрах

 до 1 кВ

2 м

 до 20 кВ

10 м

      35 кВ

15 м

     110 кВ

20 м

     150,220 кВ

25 м

     330,400,500 кВ

30 м

     750 кВ

40 м

З метою уникнення ураження електричним струмом забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або призвести до нещасних випадків.

Для  запобігання  нещасним  випадкам  дотримуйтесь  таких  правил:

 

·          Не заходьте  на територію і в приміщення обєктів електричних мереж.

·          Не відкривайте двері огороджень електроустановок і не проникайте за огорожі і барєри.

·          Не піднімайтесь на опори ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів.

·          Не запускайте поряд з лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, не кидайте на проводи будь-які сторонні предмети.

·          Не рибальте поблизу ліній електропередачі.

·          Не розпалюйте під лініями електропередачі вогнища, не складайте дрова, солому і інші легкозаймисті речі.

·          Не наближайтесь до обірваного проводу на відстань ближче ніж 8 метрів.

·          Не торкайтесь обірваних проводів.

·          Під час грози, якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте наближення до обєктів електричних мереж.

·          Дотримуйтеся вимог попереджувальних знаків і плакатів, якими позначені місця небезпеки від ураження електричним струмом, заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не нехтуйте цими правилами!  Прості речі рятують життя.

 

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх Закарпатців: якщо Ви стали свідком крадіжки електрообладнання, зливу оливи з трансформаторів,  зняття дротів ліній електропередач, несанкціонованих робіт поблизу ліній електропередач, підіймання сторонніх осіб на опори ЛЕП, побачили відкриті двері електроустановок та проведення будь-яких робіт людьми, які не є працівниками ПрАТ «Закарпаттяобленерго»  (це можна визначити по спецодягу зеленого кольору з написом на ньому ПАТ «Закарпаттяобленерго», а також за аналогічним написом на машині) повідомляйте на гарячу лінію ПрАТ«Закарпаттяобленерго»: 0-800-501-620 (безкоштовно для стаціонарних і мобільних телефонів) з будь-якого регіону області.  

Бажаємо вам лише гарних подій у житті!

 

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»


Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА