Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  ПРОВЕДЕНО ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ МКМР З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ У 2017 РОЦІ
2017-03-20 14:59:00

17 березня 2017 року у Великоберезнянській РДА відбулося перше засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під керівництвом голови районної МКМР з правової освіти населення, першого заступника голови державної адміністрації Вадима Олексійовича Шелемона, який закликав консолідувати зусилля задля спільної мети  - підвищення рівня правової свідомості населення району.

На порядок денний було винесено 3 питання:

 

1. Про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування, створених при навчальних закладах.

2. Організація роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини – сироти до сімейних форм виховання.

3. Про культурно – освітню роботу та розвиток бібліотечної справи у Великоберезнянському районі.

Члени  районної МКМР з правової освіти населення по першому питанню слухали Ладані В.О. – члена МКМР, началь ника відділу освіти райдержадміністрації який поінформував присутніх про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування, створених при навчальних закладах. Як зазначив начальник відділу освіти райдержадміністрації у загальноосвітніх закладах району в 9 – 10класах за Типовими навчальними планами передбачено проведення уроків правознавства 1 раз на тиждень.

            Щорічно протягом жовтня – лютого проходять І – ІІІ етапи Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, в тому числі з правознавства. У 2016 – 2017 навчальних роках учень 9 класу Попадич Олег став переможцем ІІІ (обласного) етапу олімпіади з правознавства.

            При Великоберезнянському Центрі позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом діючим є Великоберезнянське територіальне відділення Малої академії наук України. У ІІІ (обласному) етапі конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, який проходив у лютому 2017 року, в секції „Правознавство” учениця 10 класу Великоберезнянської гімназії Парасич Вероніка посіла ІІ місце.

По другому питанню слухали Шіпош І.І. – члена МКМР, начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, яка поінформувала про організацію роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини – сироти до сімейних форм виховання. Основними напрямами роботи служби у справах дітей являється забезпечення реалізації права кожної дитини (дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування) на виховання в сім’ї, захист особистих, майнових та житлових прав дітей. Робота служби у справах дітей має два напрямки: робота з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, профілактична робота з дітьми та сім’ями.

На території району функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу та 2 прийомні сім’ї, в яких виховуються 27 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

З доповіддю по третьому питанню виступила Глодан Н.М.  - член МКМР, начальник відділу культури райдержадміністрації, яка ознайомила присутніх про культурно – освітню роботу та розвиток бібліотечної справи у Великоберезнянському районі.

Серед просвітницьких заходів в бібліотеках району слід відзначити уроки правознавства, юридичні діалоги, правовий всеобуч, вікторини, ігри, конкурси знавців права: „Закон путівник по життю” (с. Ужок), „Наші права – щасливе дитинство” (с. Жорнава), „Права людини – гарантія розвитку людства” (с.К.Розтока), „Я і мої права” (с. Верховина Бистра), „Знаємо і реалізуємо свої права” (с. Сіль), „Правила і закони в твоєму житті” (с. Княгиня), „Слідство ведуть затоки”.

У бібліотеках району діють книжкові виставки, виставки – діалоги та тематичні полички: „Конституція – джерело державності”(районна бібліотека для дітей), „Незнання законів не звільняє від відповідальності” (с. Мирча), „Ковенція ООН про права людини” (с. Жорнава), „Держава.Право.Закон” (с. Княгиня), „Вивчайте і поважайте закони України” (с. Ужок), „Закони    України – громадянам України” (с. Кострино).

За результатами розгляду питань районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення, члени МКМР проголосували за всі питання одноголосно, на основі доповідей були прийняті відповідні рекомендації. 


Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА