Пошук

Головне меню

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 3 квітень 2017
Зміни у війську: закарпатські учасники АТО можуть укладати контракти без підготовки у навчальних центрах

 

 

Закарпатські учасники антитерористичної операції можуть повернутись на службу                      до військових частин 128 бригади, а також інших військових частин перелік яких визначений Генеральним штабом Збройних Сил України без повторної підготовки у навчальних центрах.                  Таке рішення, зважаючи на звернення бажаючих укласти контракт зі Збройними силами України, прийнято Начальником Генерального штабу у березні 2017 року.

Про нові умови укладання контрактів та потенційні можливості розповів військовий комісар Закарпатської області полковник Богдан Череміський.

- Дійсно, зважаючи на чисельні звернення бажаючих вступити на військову службу                       за контрактом у 128 бригаду та інші військові частини, командування максимально спростило умови і сьогодні вони є найбільш сприятливими для всіх охочих і унікальними для всього війська, - зазначив він. – Одним із факторів, який стримував багатьох колишніх військових із чималим бойовим досвідом від підписання контракту була необхідність проходити перепідготовку в навчальних центрах.

Як зазначив військовий комісар, у перепідготовці були як позитивні, так і негативні сторони. Так з одного боку два-три місяці у навчальному центрі давали потенційним контрактникам додатковий досвід, закріплювали вже набуті знання та давали нові. З іншого - після проведення підготовки у бійців не було гарантії, що вони потраплять саме в той підрозділ, в якому вони планували служити, підписуючи контракт.

- На сьогодні такої перепони вже немає і всі бажаючі, які хочуть повернутися до підрозділів, де проходили службу під час однієї з черг часткової мобілізації, мають змогу служити за своєю військово-обліковою спеціальністю вже з першого дня підписання контракту, без проходження перепідготовки в навчальному центрі, - наголосив полковник.

Крім того він наголосив на якісних змінах, які відбуваються в українському війську.

- Зараз військова служба за контрактом - така ж робота, як і всі інші, зі своїми гарантіями та перспективами. Звичайно, це не сидіння за комп’ютером в офісі чи щось типу того, є свої труднощі. Проте, якщо людина має ясний розум і бажання працювати, змінюючи щось у вітчизняній армії, підвищуючи обороноздатність держави та захищати мир на її території, досягти можна чимало. Наші Збройні сили постійно реформуються, переймаючи позитивний закордонний досвід, тож постійно потрібні якісні кадри – від солдата-стрільця                до генерала.

Як повідомив Богдан Череміський, передусім кадрами намагаємося забезпечити військові підрозділи, які дислокуються на території Закарпаття.

- Ми активно працюємо над поповненням славної 128 бригади та її підрозділів. Чимало закарпатських учасників АТО саме у складі цієї бригади пройшли гарячі точки                 на Сході країни, були відзначені державними нагородами за мужність. Тож ми раді були                 б бачити їх знову у складі частини, бо хто як не вони може передати бойовий досвід і навики новачкам.

За роз’ясненням умов укладання контрактів зі Збройними силами України, інформацією підрозділів, до яких можна вступити на службу та забезпечення військовослужбовців завжди можна звернутись до Закарпатського обласного військового комісаріату чи військкомату в будь-якому районі області.

 

 

 

 
29 березень 2017
НА ЗАКАРПАТТІ В РАМКАХ АКЦІЇ "СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ" ЗБИРАТИМУТЬ КОШТИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ

В УЖГОРОДІ ОГОЛОСИЛИ ПРО СТАРТ АКЦІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» – «ВРЯТУЙ ЖИТТЯ ДИТИНИ», А ТАКОЖ ПРЕЗЕНТУВАЛИ РЕАНІМАЦІЙНЕ МЕДИЧНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ, КОШТИ НА ЯКЕ ЗБИРАЛИ ТОРІК.

Цього разу збиратимуть допомогу для лікування діток з вадами зору, а таких на Закарпатті – кожна десята дитина. 

У ході акції волонтери збирали кошти під час масових заходів, були розміщені спеціальні скриньки для внесків і у медичних та освітніх установах, вищих навчальних та торгівельних закладах, кошти перераховувалися трудовими колективами лікувально-профілактичних закладів, облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, обласних установ та організацій тощо.

За результатами проведення благодійної акції торік в області було зібрано 309 538,66 тисяч гривень. На зібрані в області кошти  закуплено і передано Обласній дитячій лікарні м. Мукачево реанімаційне обладнання: монітор пацієнта ЮМ-300-15 (базова конфігурація) – 1 шт.; монітор пацієнта ЮМ-300-10 (базова конфігурація) – 2 шт.; перфузор Компакт. Шприцевий інфузійний насос – 1 шт; шприц Перфузор 50 мл. з голкою для забору медикаментів – 258 шт.

Як розповіла заступник голови правління ВБФ “Серце до серця», обласний представник фонду у Закарпатській області Яна Сидор, цього року за підтримки центральних та місцевих органів влади, громадських організацій, підприємців та волонтерів у період з 9 березня по 9 квітня проходитиме ХIІ акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». Цього року Всеукраїнський благодійний фонд збиратиме кошти для дітей з вадами зору. Всі зібрані кошти в межах області буде витрачено на закупівлю медичного обладнання в офтальмологічне відділення Обласної дитячої лікарні.

В рамках акцій по всій Україні пройде марафон «Біжу заради здоров’я дітей», також організується «Містечко добрих сердець» на підтримку дітей з вадами зору. Крім того, у фінал акцій триватиме масовий збір коштів у всіх містах Закарпаття. Організаційною та волонтерською роботою зазвичай займаються закарпатські студенти. Тут співпрацю забезпечує Студентська рада Закарпатської області.

Євген Жупан, головний лікар Закарпатської обласної дитячої лікарні м. Мукачево подякував за допомогу благодійному фонду та усім, хто долучається до акції. За його словами, придбане обладнання буде працювати у відділеннях інтенсивної реанімації, де лікуються найскладніші випадки у важкохворих дітей, допомагатиме стежити за їх основними життєвими показниками. 

https://www.youtube.com/watch?v=5NByERj0yPg

 

ДЯКУЄМО ВАМ
ЗА ВАШЕ ЩИРЕ СЕРЦЕ ТА
БАЖАННЯ ДОПОМОГТИ!
 
Зробити благодійний внесок можна за наступними реквізитами
р/р 2600501306399
в  ПАТ "Кредобанк", МФО 325365, ЄДРПОУ 34354227.
Найменування платежу:
Для _________ області (вкажіть, будь ласка, назву області чи міста).
Благодійний внесок для закупівлі медичного обладнання.
 
 
 
 
 
 29 березень 2017
Оголошення

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ УЖГОРОДСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

ЩО НА ТЕРИТОРІЇ ДЕРЖАВИ З 01 по 30 квітня 2017 РОКУ ПРОВОДИТЬСЯ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

Мета акції – офіційна здача зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв громадянами в яких ще може зберігатися без відповідного дозволу. Слід попередити, що громадяни, які добровільно здали таку зброю, боєприпаси або вибухові пристрої – не притягуються до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.263 ч.1 кримінального кодексу України – носіння, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї крім гладкоствольної мисливської, бойових припасів, вибухових речових або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, - караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Відповідно ст. 263 ч.2 кримінального кодексу України – носіння, придбання, виготовлення, ремонт чи збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу, - караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади таку зброю, боєприпаси, вибухові пристрої або вибухові речовини.

Щодо гладкоствольної зброї (ст. 190 КпАП України), придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної гладкоствольної мисливської чи холодної, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм. і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с без дозволу органів внутрішніх справ – тягнуть за собою накладання штрафу від 3-х до 5-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої.

Добровільно здана мисливська, газова зброя громадянами, придатна для використання, може бути зареєстрована у встановленому порядку передбаченому законом.

З питань реєстрації такої зброї, інформацію чи консультацію можна отримати в дозвільній системі ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ УЖГОРОДСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

області.,за адресою: смт.Великий Березний, вул.Штефаника-5.  тел.21-2-02 або 102. Моб.тел 0990532088

 

 

 

 

21 березень 2017
Про запобігання корупції

Лист Національного агентства з питань запобігання  корупції від 14.03.2017 року№ 51-09/6413/17 з роз’ясненнями щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та питаннями, які надходять від суб’єктів декларування.

Текст листа

 

 

 

 

 
20 березень 2017
Сергій Савчук: Комітетом ВРУ з питань ПЕК схвалено законопроект, який дозволить полегшити підключення до мереж об’єктів з відновлюваної енергетики

15 березня 2017 року члени Комітету ВРУ з питань ПЕК схвалили розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект № 6081, який дозволить полегшити підключення до мереж об’єктів з відновлюваної енергетики та вирішити проблему так званого «резервування» потужностей.
«Сьогодні один з факторів, що стримує розвиток сфери електрогенерації з відновлюваних джерел енергії, - це проблема «резервування» потужностей, які не використовуються. Наразі з можливих 5,2 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики вже на 4,4 ГВт видано технічних умов на приєднання. При цьому, будівництво більшої частини об’єктів з різних причин не завершено, а нові інвестори, які готові впровадити свій проект, вимушені шукати нові точки приєднання. Корінь цієї проблеми – безстрокова дія технічних умов», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Як пояснив Голова Агентства, ця проблема потребує термінового рішення. Тому Агентством разом із народними депутатами України розроблено законопроект, який передбачає обмеження строку дії технічних умов на термін до 3 років.
«Ми переконані, що технічні умови з визначеним строком дії стимулюватимуть інвесторів вчасно завершувати будівництво об’єктів. Крім цього, прийняття законопроекту дозволить розблокувати більше 4 ГВт зарезервованих потужностей об’єктів відновлюваної енергетики, на які вже видано технічні умови», - підсумував Голова Агентства.
Загалом, після обговорення народні депутати України вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект  у першому читанні за основу.

 

 

 

 

 
20 березень 2017
ПРОВЕДЕНО ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ МКМР З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ У 2017 РОЦІ

17 березня 2017 року у Великоберезнянській РДА відбулося перше засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під керівництвом голови районної МКМР з правової освіти населення, першого заступника голови державної адміністрації Вадима Олексійовича Шелемона, який закликав консолідувати зусилля задля спільної мети  - підвищення рівня правової свідомості населення району.

На порядок денний було винесено 3 питання:

 

1. Про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування, створених при навчальних закладах.

2. Організація роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини – сироти до сімейних форм виховання.

3. Про культурно – освітню роботу та розвиток бібліотечної справи у Великоберезнянському районі.

Члени  районної МКМР з правової освіти населення по першому питанню слухали Ладані В.О. – члена МКМР, началь ника відділу освіти райдержадміністрації який поінформував присутніх про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування, створених при навчальних закладах. Як зазначив начальник відділу освіти райдержадміністрації у загальноосвітніх закладах району в 9 – 10класах за Типовими навчальними планами передбачено проведення уроків правознавства 1 раз на тиждень.

            Щорічно протягом жовтня – лютого проходять І – ІІІ етапи Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, в тому числі з правознавства. У 2016 – 2017 навчальних роках учень 9 класу Попадич Олег став переможцем ІІІ (обласного) етапу олімпіади з правознавства.

            При Великоберезнянському Центрі позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом діючим є Великоберезнянське територіальне відділення Малої академії наук України. У ІІІ (обласному) етапі конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, який проходив у лютому 2017 року, в секції „Правознавство” учениця 10 класу Великоберезнянської гімназії Парасич Вероніка посіла ІІ місце.

По другому питанню слухали Шіпош І.І. – члена МКМР, начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, яка поінформувала про організацію роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини – сироти до сімейних форм виховання. Основними напрямами роботи служби у справах дітей являється забезпечення реалізації права кожної дитини (дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування) на виховання в сім’ї, захист особистих, майнових та житлових прав дітей. Робота служби у справах дітей має два напрямки: робота з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, профілактична робота з дітьми та сім’ями.

На території району функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу та 2 прийомні сім’ї, в яких виховуються 27 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

З доповіддю по третьому питанню виступила Глодан Н.М.  - член МКМР, начальник відділу культури райдержадміністрації, яка ознайомила присутніх про культурно – освітню роботу та розвиток бібліотечної справи у Великоберезнянському районі.

Серед просвітницьких заходів в бібліотеках району слід відзначити уроки правознавства, юридичні діалоги, правовий всеобуч, вікторини, ігри, конкурси знавців права: „Закон путівник по життю” (с. Ужок), „Наші права – щасливе дитинство” (с. Жорнава), „Права людини – гарантія розвитку людства” (с.К.Розтока), „Я і мої права” (с. Верховина Бистра), „Знаємо і реалізуємо свої права” (с. Сіль), „Правила і закони в твоєму житті” (с. Княгиня), „Слідство ведуть затоки”.

У бібліотеках району діють книжкові виставки, виставки – діалоги та тематичні полички: „Конституція – джерело державності”(районна бібліотека для дітей), „Незнання законів не звільняє від відповідальності” (с. Мирча), „Ковенція ООН про права людини” (с. Жорнава), „Держава.Право.Закон” (с. Княгиня), „Вивчайте і поважайте закони України” (с. Ужок), „Закони    України – громадянам України” (с. Кострино).

За результатами розгляду питань районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення, члени МКМР проголосували за всі питання одноголосно, на основі доповідей були прийняті відповідні рекомендації. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
17 березень 2017
Райони Закарпаття повинні максимально відповідально поставитися до очищення територій


Мінімальний тариф з водопостачання на Закарпатті нині діє у місті Іршава – 5 гривень 32 копійки, максимальний в смт. Великий Березний – 12 гривень 42 копійки. Про це на засіданні колегії повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр. При цьому найменші тарифи на водовідведення – 2,47 гривень в смт. Міжгір’я, найбільші ж у місті Свалява – 10 гривень 88 копійок. За його словами,  у середньому по області собівартість одного кубометра питної води складає 9 гривень 12 копійок, діючими тарифами витрати підприємств відшкодовуються на 73 відсотка.  Основні проблеми галузі, які потребують вирішення - реконструкція та капітальний ремонт зношених мереж та обладнання, розширення потужностей каналізаційних очисних споруд та впровадження новітніх технологій з очистки питної води. 
 Не менш актуальним питанням сьогодні є і поводження з твердими побутовими відходами. На території області обліковано 123 діючих сміттєзвалищ, загальна площа яких понад 120 гектарів. Із них 40 – перевантажені, 54 – не відповідають нормам екобезпеки, рекультивації потребують майже дев’яносто. Централізованим збиранням твердих побутових відходів охоплено близько 78 відсотків населених пунктів області.
 Майже у всіх районах до питання поводження зі сміттям підходять формально. Не налагоджено належний збір сміття у селах, не застосовуються штрафи за несанкціоновані смітники. Е. Маляр також зауважив,  інформації, які надходять з районів щодо поводження зі сміттям, потребують значного доопрацювання. Часто це прості відписки. Це стосується як сфери поводження з твердими побутовими відходами, так і  сфери благоустрою територій населених пунктів області. У районах є безліч проблем, які потребують особливої уваги та доопрацювання. А їх вирішення належать безпосередньо до повноважень та компетенції місцевих органів влади.
За результатами засідання колегії, керівникам районів доручено активізувати роботу з налагодження централізованого вивезення та утилізації твердих побутових відходів, забезпечити паспортизацію сміттєзвалищ. Крім того у селах слід провести благоустрій територій. Як впоралися в районах із завданням перевірять за тиждень. Після 20 березня відповідні комісії проведуть рейдові перевірки, за результатами яких будуть зроблені висновки щодо виконання доручень. В разі невиконання, сільських та селищних голів притягнуть до адміністративної відповідальності.

 

 

 

 

 

Усього: 2446
Сторінка:  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  >>

Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА