Пошук

Головне меню

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  
http://www.vberez.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/808/logo.jpg


 

 

 

Першими чемпіонами стали великоберезняни


Минулої неділі у спортивному залі місцевого ПТУ-33 за ініціативи федерації волейболу Великоберезнянщини, ветеранів цього виду спорту та сприяння і підтримки сектору молоді та спорту райдержадміністрації вперше проведено районний турнір з пляжного волейболу в закритих приміщеннях.
Із напутніми словами до спортсменів та шанувальників волейболу звернулися заступник голови районної держадміністрації Іван Мицьо, завідувач сектору молоді та спорту РДА Роман Вайда, голова федерації волейболу Великоберезнянщини Роман Янковський.
Виступаючі бажали новоствореній районній волейбольній федерації активно залучати молодих горян до занять цим видом спорту, проводити районні та міжрайонні турніри, вдосконалювати свою майстерність.
Звучить Державний Гімн України.
Головний рефері пляжних волейбольних перегонів, суддя національної категорії Василь Цимбалош, наш земляк із Волосянки, ознайомив спортсменів із правилами проведення змагань, відповів на запитання присутніх.
У районних спортивних пляжних перегонах, котрі проводяться на теренах Ужанської долини, вперше взяли участь сім волейбольних команд – із Великого Березного ( три ), Ставного ( дві ) , Волосянки та Луга.
Допоки йдуть приготування до початку турніру, розмовляємо із ветераном волейболу Великоберезнянщини, активним ревним пропагандистом цього популярного виду спорту Михайлом Бігарем:
-Спортивна районна громадськість, - каже він, - із задоволенням сприйняла звістку про створення федерації волейболу Великоберезнянщини. Нарешті офіційно визнано  цей вид спорту і на наших верховинських теренах.
А свідченням того, що ми прагнемо розвивати і вдосконалювати волейбол у районі, є і проведення першого турніру з пляжного волейболу.
Ми вдячні керівництву місцевого ПТУ-33 за надання можливості нашим спортсменам і тренуватися у спортивному залі та ще й проводити різного рівня турніри. Позитивно вирішується і питання облаштування одного із спортивних майданчиків профтехучилища для проведення відкриття змагань із пляжного волейболу. Спонсорську підтримку, сподіваюсь, отримано належну.
Майже до пізнього пообіддя тривали напружені й безкомпромісні волейбольні поєдинки.
Озвучив підсумки змагань суддя національної категорії, рефері турніру Василь Цимбалош. А вони наступні.
Чемпіоном районних пляжних волейбольних перегонів стала команда із Великого Березного у складі Анатолія Сусли та Едуарда Поповича.
На другій сходинці табеля про ранги – волейболісти Юрій Куртей та Олександр Гакавий із команди Волосянки-Луга, на третій – Роман Янковський та Іван Цибик із районного центру.
Переможців нагороджено грамотами райдержадміністрації.
Цю почесну місію виконали завідувач сектору молоді та спорту РДА Роман Вайда та заступник голови райдержадміністрації Іван Мицьо.

 

 

 

 

 

Поєдинки команд радували майстерністю, змістовною грою

 

 

Минулої суботи у спортивному залі Великоберезнянського ПТУ – 33 проведено районний турнір з волейболу ,присвячений 70 – річчю Перемоги у Другій світовій війні.
 
У змаганнях  взяли участь три кращі головні команди Великоберезнянщини : ВК «Волосянка», ВК «Сіль » та ВК «Великий Березний »
Глядачі – вболівальники, звісно, очікували на більш представницький у кількісному вимірі склад команд. Волейбол бо як і футбол , на нашій Верховині добре поціновують усі – і молодь і старше покоління  краян.
Та це так до слова …
Мета спортивного заходу зрозуміла і вдячна : популяризація та подальша розбудова волейболу в районі , підвищення рівня фізичної підготовки і спортивної майстерності волейболістів, виявлення кращих команд і гравців Великоберезнянщини для подальшої їх участі в турнірах й офіційних  змаганнях обласного рівня .
Учасників районного волейбольного турніру сердечно вітали , відкриваючи це спортивне дійство т. в. о. голови районної держадміністрації Михайло Кіндрат , в. п. голови районної ради Василь Риган та Великоберезнянський селищний голова Богдан Кирлик , бажаючи усім удач у спортивних досягненнях та житті , закликаючи пам’ятати про великий подвиг дідів і прадідів у  Другій світовій війні , патріотів України , які нині мужньо захищають кровні інтереси незалежної і соборної Вітчизни України на Сході держави.
Волейбольні поєдинки проходили у дійсно спортивній , принциповій боротьбі, і лишень пообіддям суддівській бригаді вдалося визначити переможців турніру .
На найвищу сходинку районних волейбольних перегонів піднялася  дружня команда із Солі /наставник команди Михайло Бігар./
На другому місці опинилася ВК «Великий Березний »/представник команди Омелян Попадинець /. Третє призове місце дісталося ВК»Волосянка «/представник команди Михайло Тисянчин /
Командам – призерам районного волейбольного турніру  вручено дипломи районної держадміністрації та грошові  винагороди .
Кращим атакуючим змагань визнано Дениса Чикута ./»ФК Волосянка «/,кращим зв’язуючим – Віталія Заяця ,/ВК Сіль/кращим блокуючим  Івана Цибика /ВК Великий Березний ./


Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

На фото : перебіг районного турніру з волейболу серед чоловічих команд.

 

12.05.2015

 

 

 

                   


 

 

 

На найвищій сходинці обласної спартакіади юнак із Великоберезнянщини

 

 

30 квітня у м. Ужгород на стадіоні «Авангард» під загальним керівництвом управління молоді та спорту облдержадміністрації та обласного військового комісаріату проведено обласну спартакіаду серед призовної молоді.
 Метою цього щорічного заходу є пропаганда оборонно-масової та фізкультурно-спортивної роботи серед молоді, активне залучення юнаків до регулярних занять технічними та військово-прикладними видами спорту.
 Цьогоріч у спартакіаді прийняли участь 14 збірних команд з районів та міст, а це близько 100 юнаків області, які змагалися у наступних вправах: біг на 100 метрів, кидання гранати на дальність, підтягування на перекладині, крос на дистанції 3 кілометри, стрільба по мішені з пневматичної гвинтівки. Переможці та призери змагань визначалися як у загальнокомандному заліку, так і в особистому з кожного виду спортивної програми.
 Честь району на спартакіаді цього року відстоювали Баран Андрій, Коваль Юрій (смт В.Березний), Сверлович Руслан, Риган Іван (с. Люта), Гефнер Владислав, Довбей Юрій, Шоляк Любомир (с. Кострино). Хлопці продемонстрували непогані вміння та вольові якості з усіх видів спортивної програми, що забезпечило входження команди в десятку кращих у загальнокомандному заліку.
 Найбільш результативною для районної команди стала вправа стрільби із пневматичної гвинтівки. З-поміж усіх учасників спартакіади найкраще впорався з гвинтівкою юнак із Великоберезнянщини Довбей Юрій – вихованець Костринської загальноосвітньої спеціалізованої школи – ітрернату II-III ступенів. Із п’яти залікових пострілів по мішені хлопець вибив 34 очки, які принесли йому перше місце у цій вправі на змаганнях. За перше місце Юрія нагороджено грамотою та медаллю управління молоді та спорту облдержадміністрації і обласного військового комісаріату.

 

Завідувач сектору молоді
та спорту райдержадміністрації                                                              Р. Вайда      

 

 

 

 

 


   

 

 На найвищій сходинці – спортивна сімя із Великого Березного

18 квітня у м. Берегово на базі УСБ «Закарпаття» проведено обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я», присвячений Міжнародному дню сім’ї.
Його організатор – обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Мета і програмні завдання цього поважного заходу -  формування родинних традицій до занять фізичною культурою і спортом, спонукання батьків на особистому прикладі заохочувати до цього дітей.
Великоберезнянщину на фестивалі представляла молода сім’я Шіпошів із районного центру – чоловік Євген, дружина Іванна та донька Євгенія.
З-поміж усіх учасників спортивного дійства найкраще впоралася із його програмними завданнями дружна сім’я Шіпошів . Вона і стала чемпіоном обласного етапу Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я», набравши найбільшу суму очок.
Команду-переможця – сім’ю Шіпошів із Великого Березного нагороджено  дипломом та цінними призами обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Вона невдовзі візьме участь у фіналі Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я», який пройде у Києві.
До слова, чемпіонами подібного фестивалю торік також стали великоберезняни – сім’я Калінців. І приємно констатувати, що це вже стало доброю традицією. Так тримати, краяни!

 

Роман Вайда, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації.

 


 

Владислав Форкош виборов дві золоті медалі

 

 15-16 лютого у клубному приміщенні села Зарічево Перечинського району проведено чемпіонат Закарпатської області з пауерліфтингу (триборство і жим лежачи) серед чоловіків та жінок.
     Відкриваючи змагання, голова Закарпатської обласної федерації пауерліфтингу Андрій Федорішко та керуючий справами виконавчого апарату Перечинської районної ради Владислав Рац наголошували, що мета і завдання цих важкоатлетичних перегонів – пропаганда фізичної культури і спорту, популяризація пауерліфтингу, підвищення спортивної кваліфікації, виявлення кращих спортсменів для участі в чемпіонатах України. Вони привітали важкоатлетів із спортивним святом, побажали усім вдалих виступів та призових місць і медалей.
    У чемпіонаті взяли участь майже сімдесят спортсменів з багатьох куточків Срібної Землі та три – із Словаччини. Честь Великоберезнянщини захищали Владислав Форкош (вагова категорія до 93 кг),  брати Іван та Михайло Левицькі (вагова категорія до 74 кг).
    Черговий раз порадував учасників змагань та суддів своїм виступом наш земляк Владислав Форкош, якого на Великоберезнянщині знають ще і як гарного нападника неодноразового чемпіона району з футболу – ФК «Березний». Спортсмен із районного центру за вправи триборства та жим лежачи у своїй ваговій категорії до 93 кілограмів став чемпіоном турніру, виборовши дві золоті медалі. Іван Левицький на подібних змаганнях брав участь вперше. І четверте місце – це теж непогане навчання.
    Золоті медалі та грамоти департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації і федерації пауерліфтингу чемпіону цього престижного обласного турніру Владиславу Форкошу вручив голова федерації пауерліфтингу Закарпаття Андрій Федорішко.
    Так тримати, Владиславе!

 

 

 

 

 

 

 

 


Демонстрували майстерність і школярі, й дорослі

 

 

15 лютого на базі Ставненської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено товариську зустріч з настільного тенісу серед любителів та шанувальників цього виду спорту Великого Березного та Ставного, приурочену  Дню захисника Вітчизни.
       Окрім дорослих у турнірі демонстрували цікаву і захоплюючу гру й учні п’ятих-дев’ятих класів місцевої школи.
Переможцями серед юних тенісистів стали учень сьомого класу Олег Лялька, на другому місці учень восьмого класу – Тарас Рейпаші, на третьому – також восьмикласник Юрій Туліпан.
Сектор молоді та спорту райдержадміністрації висловлює вдячність адміністрації школи та вчителям фізкультури Івану Дубу і Василю Іваниці за підготовку та проведення цих змагань.
Роман Вайда, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації.
На фото: учасники та фрагменти змагань змагань з настільного тенісу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              


 ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНИ БУЛИ ДРУГИМИ

 

Надворі зимовий січень. І не зовсім сприятливий час для футбольних пристрастей. Адже, звісно, популярністю користуються нині зимові види спорту.
Та футбольне життя на Великоберезнянщині не припиняється. Спортсмени-футболісти, представники команд, ветерани-ентузіасти постійно проводять тренувальні збори, товариські матчі-зустрічі з футбольними колективами районів-сусідів, та навіть міжнародні турніри.
Переконливе свідчення тому і футбольне дійство у Перечині - турнір на Кубок голови районної ради Анатолія Перцева з міні-футболу серед ветеранів.
Ці футбольні перегони проводилися у спортивному залі Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. за участі чотирьох ветеранських колективів - СК «Посьолок» (Перечни), ФК «Сокіл» (Зарічево), СК «Перечни» та гостей із Великоберезнянщини - ФК «Березиний».
Кубковий турнір ветеранів двох районів відкрив вступним словом ініціатор футбольного свята, голова Перечинської районної ради Анатолій Перцев. Керівник законодавчої гілки влади Перечинщини сердечно привітав футболістів-ветеранів районів-сусідів із початком турнірних матчів, побажав усім успішних поєдинків.
- Це спортивне свято, - наголосив Анатолій Перцев, - проводиться згідно затвердженого плану-графіка спортивно-масових заходів, мета котрих організація змістовного активного відпочинку молоді, популяризації футболу та здорового способу життя серед краян.
Із щирими вітаннями до спортсменів та вболівальників звернувся і почесний президент федерації футболу Великоберезнянщини, голова районної ради Василь Канюк.
Першими у футбольний двобій вступили ветерани СК «Посьолок» (Перечин) та ФК «Березний».
Честь району гідно захищали Василь Канюк - капітан, Петро Могилевич - голкіпер, Володимир Павлик, Валерій Ковач, Микола Ходаковський та Марат Закіров.
Великоберезняни одразу ж перехопили ігрову ініціативу, повели у рахунку й переможно завершили матч - 1:4.
Свій наступний поєдинок наші хлопці також зіграли вдало - вони провели у ворота ФК «Сокіл» (Зарічево) шість голів, не пропустивши у власні жодного.
Третій матч ветерани ФК «Березний» програли СК «Перечин» - 1:2. Чемпіоном турніру і володарем Кубка голови Перечинської районної ради стали ветерани СК «Перечин». Великоберезняни ж отримали грамоти, медалі, цінні призи. Нагороди під оплески присутніх урочисто вручили кращим командам турніру керівники Перечинської і Великоберезнянської районних рад Анатолій Перцев та Василь Канюк.


 

Пора завершальна, підсумкова…

 
У неділю 20 жовтня пройшли поєдинки останнього туру першості Великоберезнянщини з футболу. Щоправда, два спірні матчі – між СК «Руський спорт» - ФК «Забрідь» та ФК «Чорноголова» - ФК «Кострино» таки доведеться ще вирішувати.
Завершальні матчі чемпіонату району з футболу не проводили два колективи - ФК«Кострино» мала приймати вдома ФК «Ставне», але сусіди достроково вибули із чемпіонських перегонів, а вишківчани цього разу відпочивали...
Доволі напруженими, до кінця виповненими гольовими ситуаціями, а часом і нервозністю на спортивних аренах були поєдинки між ФК «Волосянка» - ФК «Бегендяцька Пастіль» та ФК «Люта» - ФК «Забрідь». Ні волосянківським футболістам, ані лютянам вдома не вдалося здобути перемогу, а, отже, й бажаних трьох очок. ФК «Волосянка» програла футболістам із Бегендяцької Пастелі з мінімальним рахунком - 4:5, а лютяни ФК «Забрідь» - 0:3.
Та, мабуть, найкращим матчем став поєдинок між лідером чемпіонських гонок ФК «Березний» та футболістами із Чорноголови. Це вже добре і звичне - гра обидвох команд завжди проходить по-бойовому, але у дружній, змагальницькій обстановці, без особливих порушень футбольних правил, без грубощів та взаємозвинувачень, лихослів'я. Не винятком стала і спортивна неділя 20 жовтня...
Матч розпочався із розвідувальних флангових наступальних дій як господарів, так і гостей. Відтак центр футбольних баталій перемістився на середину поля.
Березняни усіма своїми атакуючими силами прагнуть завоювати домінуючі позиції, пробуючи на майстерність воротаря чорноголівців Володимира Кобиляшного.
Постійно у спортивному наступальному пориві капітан команди господарів Владислав Форкош, його колеги-побратими Іван Цибик, Марат Закіров, Володимир Павлик, Юрій Сема, Павло Пекар, молодий Мар'ян Геник. Та допоки їхні зусилля марні - м'яч або потрапляє у вмілі руки голкіпера чорноголівської команди, або ж летить повз ворота.
А десь із десятої хвилини ігрову ініціативу вже перехоплюють гості. Не минає і кілька миттєвостей, як чорноголівець Василь Мунчак успішно завершує наступальні пориви своїх побратимів -0:1.
Такий, цілком неочікуваний, гольовий результат дещо засмутив великоберезнян, а ще й по-доброму розізлив. Вони за всяку ціну прагнуть поквитатися за пропущений у свої ворота гол. І рвуться у штрафний майданчик чорноголівців. Чомусь не використовують добрі гольові прострільні позиції Владислав Форкош, Марат Закіров, Юрій Сема.
Повз ворота пролітають і м'ячі, пробиті Іваном Цибиком, Володимиром Павликом, Павлом Пекарем...
А на 18-й хвилині чорноголівці знову святкують чергову футбольну удачу - 0:2. Автором гола тепер стає Василь Баран. Голкіпер ФК «Березний» Микола Ходаковський і цього разу не зміг захистити свої ворота...
Футбольні пристрасті набувають ще більшої гостроти. Березняни прагнуть відігратися за всяку ціну. І вже на 21-й хвилині капітан ФК «Березний» Владислав Форкош скорочує гольовий розрив -1:2.
Не минає якихось двох-трьох хвилин, як вже юний березнянець Мар'ян Геник буквально таранить ворота чорноголівця Володимира Кобиляшного, встановлюючи ігровий паритет між футбольними колективами-2:2. І полишає поле.
На заміну Мар'яну Генику виходить на поле Ярослав Ревай.
Атаки березнян не припиняються. За кілька хвилин до завершення першого тайму чорноголівці збивають Владислава Форкоша. Суддя Іван Бегені карає чорноголівців, призначаючи штрафний удар.
Досвідчений Іван Цибик успішно його реалізовує, виводячи свою команду на 42-й хвилині на домінуючі гольові позиції - 3:2.
Друга половина доволі динамічного й напруженого матчу також проходить у гострій спортивній боротьбі. Десь на 58-й хвилині своїм точним і сильним ударом Іван Цибик ще раз змінює рахунок на користь ФК «Березний» - 4:2.
Кілька наступальних миттєвостей, і господарі поля знову радіють успіху. Цього разу вдало завершує наступальний порив великоберезнян Павло Пекар -5:2.
Чорноголівці дещо реорганізовують свої захисті ряди, підсилюють атакуючі позиції.
Це трохи стабілізує ігрову ситуацію команди. ФК «Чорноголова», контратакуючи, скорочує розрив. Відзначаються знову гальовими результатами Василь Баран та Василь Мунчак - 4:5.
А вже під саму завісу поєдинку усі крапки над «і» розставив великоберезнянець Владислав Форкош - 6:4.
Що ж, районні чемпіонські футбольні перегони добігли кінця. Настав час підсумків, аналітики. Час перспективних бачень...

Команди

І

В

Н

П

М

О

1

ФК «Березний»

20

18

2

0

80-25

56

2

ФК «Забрідь»

19

16

1

2

69-21

49

3

СК «Руський спорт»

19

14

3

2

78-19

45

4

ФК «Бегендяцька Пастіль»

20

11

0

9

45-36

33

5

ФК «Чорноголова»

19

10

1

8

48-36

31

6

ФК «Кострино»

19

8

3

8

48-47

27

7

ФК «Люта»

20

8

1

11

35-49

25

8

ФК «Кремінець» (Стужиия-Жорнава)

20

6

1

13

41-65

19

9

ФК «Волосянка»

20

3

2

15

35-74

11

10

ФК «Вишка»

20

3

2

15

36-87

11

11

ФК «Ставне»

20

2

2

15

11-58

8


Вшанували пам'ять, позмагалися, відпочили …

 

За рішенням федерації футболу  Великоберезнянщини матчі ХІХ туру другого кола  чемпіонату району  між ФК «Кремінець» (Жорнава - Стужиця) і ФК «Люта» та ФК «Кострино» - ФК «Березний» 29 вересня були перенесені до Солі.
Тут, на сільському стадіоні окрім ігор першості проведено традиційний  футбольний турнір  пам’яті відомого пропагандиста  фізичної культури  і спорту на рідній Верховині Василя Кевпанича.
Спортивне святкове дійство розпочалося поєдинком  ХІХ туру між ФК «Кремінець» - ФК «Люта». Лютяни на матч вийшли  не у повному складі, що зрозуміло впливало на перебіг гри  та гостроту ситуацій, що складались на полі. І все ж поєдинок виявився доволі цікавим, динамічним з гарними гольовими моментами, радував широку вболівальницьку аудиторію.
У першому таймі, хоча футболісти «Кремінця» і мали певні ігрові  переваги, все ж їм вдалося забити лишень одного гола. Зате у другій половині поєдинку жорнавці стали ще небезпечнішими – контролювали гру на полі лютян, реалізувавши у ворота останніх ще два голи.
На три пропущені голи лютяни змогли відповісти лише один раз…
Із команди «Кремінця» голами відзначились Іван Баран та Іван Блага. Добре зарекомендували себе в грі і їх колеги Любомир Каналош та Іван Халан.
Після гри на стадіоні замовкають галасливі голоси спортсменів, ветеранів, вболівальників, запрошених на церемонію вшанування пам’яті Василя Кевпанича. Голова федерації футболу Великоберезнянщини  Віталій Гунтей  надає слово голові районної ради Василю Канюку.
- Ім’я Василя Михайловича Кевпанича, - сказав керівник законодавчої гілки влади району, - добре знане не тільки на Ужанській верховині, у Срібній Землі. Здібний футболіст, спортсмен, вмілий організатор спортивного життя  краю Василь Кевпанич завжди користувався авторитетом  серед молоді був щирим наставником, другом юної спортивної надії Великоберезнянщини. Саме тому, ми пам’ятаємо  про нього , згадуємо добрими словами. Він мав великі плани, мріяв про те, щоб фізична культура  і спорт стали постійними супутниками  кожної молодої людини, а здобутками й досягненнями верховинців  на спортивних теренах гордилися  усі.
Важка хвороба не дозволила Василю Кевпаничу втілити все задумане в життя. Та його мрії збуваються. Великоберезнянщина гордиться своїми спортсменами: футболістами, важкоатлетами, спринтерами…
Три роки минуло, як перестало битися серце  мужнього верховинця! Та він завжди з нами. Як і пам'ять про нього!
Вдячними спогадами про колегу по роботі поділилися і директор дитячо-юнацької  спортивної школи, майстер спорту України з важкої атлетики  Юрій Джупина.
Учасники зібрання спортсмени, друзі та знайомі, рідні і близькі хвилиною мовчання вшанували пам'ять відомої людини.
До могили Василя Кевпанича було покладено вінок, запалено свічки.
Голова районної ради  Василь Канюк,  сільський голова Солі Василь Опаленик, директор ДЮСШ Юрій Джупіна, колеги та друзі  зустрілися із родиною  Василя Кевпанича – дружиною Марією Юріївною, синами Арсеном та Василем, онуками. Висловили  співчуття, поцікавилися  щоденними буднями сім’ї. І згадували, згадували…
А на футбольному полі знову завирували спортивні пристрасті. У суперництво вступили  ФК «Кострино» та ФК «Березний» аби продовжити районні  чемпіонські перегони дев’ятнадцятого туру.
Уже з перших хвилин матчу  стає зрозуміло: ніяких поблажок команди не надаватимуть одна одній, гратимуть на успіх, результат, перемогу.
Майже усі два тайми футболісти провели  у спортивному змагальницькому темпі, щораз створюючи  гольові моменти.
І все ж досвід, майстерність, ігрові переваги  команди із районного центру  таки були очевидні. ФК «Березний» здобула чергову перемогу  забивши у ворота  костринчан три голи.
Футболісти із Кострино теж не дрімали, відповівши двома голами – 2:3.
Авторами голів стали костринчани  Василь Заєць та Василь Кевпанич, великоберезнянці  Марат Закіров, Владислав Форкош, Нараз Головчак.
Що ж, ФК «Березний» не тільки одноосібний лідер чемпіонату району, але й проводять матчі без поразок.
Результати інших матчів такі. ФК «Чорноголова» - ФК «Вишка» - 3:0, ФК «Бегендяцька Пастіль» - ФК «Забрідь» - 1:4. ФК «Ставне» вибула із чемпіонату, отож ФК «Волосянка» записала на свою користь три очки. Цього туру футболісти СК «Руський спорт» відпочивали.
Відбувся товариський матч, котрий також тримав у хвилюванні глядачів. А проводився він у рамках турніру пам’яті Василя Кевпанича. Цього разу у дружньому двобої зустрілися збірні команди Великоберезнянщини та Солі.
В основний час команди завершили гру з нічийним результатом – 2:2. А за підсумками пенальті кращими були соляни.

 


Тур незіграних матчів…

 

У неділю, 1 вересня, пройшли матчі п’ятнадцятого туру другого кола чемпіонату Великоберезнянщини з футболу.
Чорноголівські футболісти, що не поєдинок, демонструють доволі злагоджену, змістовну і наступальну гру. І як результат – впевнено посідають четверте місце в турнірній таблиці першості району.
Свій першовересневий матч ФК «Чорноголова» проводила на виїзді із ФК «Кремінець» ( Жорнава-Стужиця ).
У першому таймі гостям довелося утримувати доволі активні і небезпечні атаки господарів поля. А одна з них таки увінчалася успіхом – 1:0. Та довго радіти успіху футболістам «Кремінця» не довелося.
Чорноголівці стали ефективніше діяти у наступі і згодом зрівняли рахунок – 1:1. Голом відзначився Василь Мунчак.
Та найкраще свої ігрові якості чорноголівці проявили у другій половині матчу. Вони стали домінувати на полі господарів, провівши у ворота ФК «Кремінець» ще два голи – 1:3. Їх автором став однин із кращих футболістів команди Станіслав Котьо.
У гостей були шанси й збільшити рахунок.
Що ж, переконлива перемога чорноголівської команди на виїзді – добрий знак. Так тримати!
Вдало провели вдома поєдинок із одним з лідерів чемпіонських районних перегонів – ФК «Забрідь»  й костринчани. Вони вміло захищалися , результативно наступали. Словом, були гідним суперником доволі амбітним забрідчанам. Матч закінчився із нічийним результатом – 3:3. Авторами голів стали костринчани капітан Василь Заяць, Роман  Кузьма та Мар’ян Парасич.
Знаково для костринчан і те, що ФК «Забрідь»  увесь матч був змушений відіграватися. І якби забрідчани на останніх хвилинах гри не зрівняли рахунок, перемогу святкували б футболісти із Кострини. На добре слово заслуговують і футболісти – господарі Віталій Чурей, Михайло Чума, Василь Кевпанич, голкіпер Ярослав Тряско.
І все, п’ятнадцяти тур можна вважати туром незіграних матчів.
На поєдинок із лідером районного футбольного марафону із минулорічним чемпіоном – ФК «Березний» не приїхали лютяни. Футболісти СК «Руський спорт»  не дочекалися вишківської команди. А ФК «Бегендяцька Пастіль» матч не проводила із ФК «Ставне», бо останні вибули із чемпіонських гонок. Шкода…

Матчі ХУІ туру другого кола першості Великоберезнянщини з футболу 8 вересня 2013 року

ФК «Волосянка» - ФК «Березний»
ФК «Люта» - СК «Руський спорт»
ФК «Вишка» - ФК «Кострино»
ФК «Забрідь» - ФК «Ставне»
ФК «Бегендяцька Пастіль» - ФК «Кремінець»


 


Рекорди силача Володимира Цифри

 

 

Нещодавно в Ужгороді пройшов десятий Міжнародний турнір силачів – стронгменів «Карпатський ведмідь».
У цьому спортивному святі і волі перемагати і яке уже встигло сподобатися, стало традиційним, взяли участь представники України, Словаччини, Чехії та Польщі.
Честь Срібної Землі на турнірі захищали важковаговики – стронгмени Іван Григоровський, Сергій Олеоленко, Олексій Мальцев та молодий і надто перспективний богатир із Великого Березного Володимир Цифра.
«Карпатський ведмідь – 2013» нині єдиний турнір на Закарпатті, у якому змагаються силачі і котрий проводиться уже вдесяте. А перший було організовано й проведено ще у 2004 році братами Григоровськими та стронгменами Євгеном Прозором та Ігорем Бараном.
Змагання відбувалися у семи турах – вправах: естафета ( за 90 секунд спортсмени мали підняти предмети вагою 100 кг, понести «качечку» вагою 190 кг, підняти штангу 215 кг ); піднімання каменів вагою 110, 120, 140 і 160 кг; підйом автомобіля вагою 1100 кг; станова тяга; закидання болванки вагою 110 кг і балонів ( 75 кг ) на висоту 120 см; перекидання колеса вагою 300 кг; біг з валізами ( кожна вагою 144 кг ).
Наш земляк Володимир Цифра на цих змаганнях встановив три рекорди Закарпаття, заслужено виборовши друге місце. До першого не вистачило одного балу. А чемпіоном турніру став Іван Григоровський з обласного центру. На третій сходинці табеля про ранги – ужгородець Сергій Олеоленко.
Володимир Цифра надто скромний у розмові.
-У себе вдома, рідному селищі Великий Березний, тренуюся у вмілого й вимогливого наставника Владислава Форкоша. В Ужгороді досвід переймаю у Івана Григоровського та чемпіона світу Сергія Олеоленка. Навчаюся на четвертому курсі Київського славістичного університету на відділенні «Психологія». Маю доволі реальну мрію – взяти участь у Міжнародному турнірі «Богатир року», який невдовзі відбудеться у Запоріжжі. І, звісно, стати призером.
А ще неодмінно хочеться подякувати за спонсорську підтримку моїх спортивних досягнень щедрому земляку і гарному футболісту Івану Цибику. Без його допомоги нам ніяк не обійтись!

 

 


 

Микола Шевченко: «Молоді хлопці ще заявлять про себе гарною грою...»

 

Минулої неділі на головній спортивній арені Великого Березного відбулася товариська зустріч між срібним призером чемпіонату району з футболу 2012 року СК «Руський спорт» та молодіжною збірною  Великоберезнянщини, наставником якої на добровільних засадах є відомий у минулому футболіст Микола Шевченко.

Для шанувальників та любителів футболу Великоберезнянщини звістка про поєдинок руськоспортівців з невідомою досі молодіжною збірною району була дещо незвичною і подивованою.
Молодіжна збірна? Як? Звідки?
Розмовляємо перед матчем з ініціатором цього футбольного формування Миколою Шевченком.
Впродовж районного чемпіонату з  футболу, - каже Микола, - прискіпливо спостерігав за його перебігом, та найбільше цікавили молоді, перспективні гравці усіх команд учасниць. Отоді й вирішив зреалізувати давнє бажання інтенсивніше попрацювати  з юнаками, котрі мають непогані спортивні задатки, прагнуть самовдосконалення, бажають по-часі поповнити ряди своїх футбольних колективів у дещо кращій фізичній та технічній формах. Цю ідею підтримав і почесний президент федерації футболу Великоберезнянщини, голова районної ради Василь Канюк.
... Уже чотири місяці Микола Шевченко шість разів на тиждень на базі райцентрівського стадіону проводить із шістнадцятьма молодими футболістами інтенсивні тренування в основному у передвечорову пору. У комплекс спортивних занять футболістів входять: напружена загальна та спеціальна фізична підготовки, вдосконалення технічних ігрових прийомів, взаємодія футболістів у нападі та захисті, ознайомлення зі стилем поведінки на полі провідних гравців.
Микола Шевченко  нині опікується моло не щодня здібними хлопцями віком від 14 і до 20 років. Систематично відвідують тренувальні заняття Мар’ян Федорка і Юрій Савка з Малого Березного, Сімеон Каганець, Микола Словинський, Іван Копчик з райцентру, Роман Баран та Василь Чорняк з Вишки, Роман Кузьма з Кострини, Ярослав Тряско, Роман і Владислав Канюки, Василь Веселовський, Ярослав Ціпар, Мар’ян Попович та Іван Геник із Заброді, Олександр Поляк із Бегендяцької Пастелі, учень Тернопільського спортивного ліцею Олександр Сабо.
На перший свій поєдинок гравці молодіжної збірної вийшли із досвідченим футбольним колективом – СК «Руський спорт». І вже з перших хвилин юнаки з ентузіазмом взялися штурмувати ворота срібних призерів першості району.
Досить серйозно їм вдалося потурбувати захисників та воротаря руськоспортівців на шостій девяті і на тринадцятій хвилинах. Та результативного завершення ніяк не виходило. Натомість одна-єдина серйозна атака футболістів СК «Руський спорт» одразу ж принесла команді успіх. Автором красивого гола став Віктор Сіка – 0:1.
Гра набуває нового, інтригуючого змісту. Атаки змінюються контрнаступами. Темп гри не збавляють футболісти ні на мить.
Юнаки збірної за всяку ціну прагнуть встановити голову рівновагу. Однак, досвід та технічні переваги старших товарішів таки домінують на полі.
І у другому таймі гра проходила також в ігровій напрузі. Непогано діяли у наступі члени молодіжки – Сімеон Каганець, Микола Словинський, Мар’ян Попович, ефективно працювали у захисті Олександр Поляк, Василь Веселовський, Владислав Канюк.
Гра практично проходила на рівних.
На 75-й хвилині руськоспортівці у своєму штрафному майданчику грубо збивають з ніг футболіста молодіжної збірної району. Суддя Михайло Вогар однозначний у своєму рішенні – пенальті. Його точно реалізовує Сімеон Каганець – 1:1. Отак полюбовно і закінчилася ця товариська зустріч.
- Грою юнацької команди я таки задоволений, - каже Микола Шевченко, - хоча чимало гарних задумок хлопцям реалізувати так і не вдалося. Й надалі треба буде нам вдосконалювати методику дій у наступі й захисті, працювати над взаємодією і порозумінням футболістів у незвичайних ігрових ситуаціях. Та молоді хлопці, переконаний,  ще заявлять про себе гарною грою...
Що ж, перший матч юнацької збірної сприйнято вболівальниками позитивно. Хоча, працювати працювати хлопцям є над чим. І серйозно...
Юрій Кичак

 

 


 

 

Термачув: випробування майстерністю, мужністю, волею до перемоги

 
На околиці Великого Березного, у мальовничому урочищі Термачув 25-26 серпня успішно пройшли ІІІ етап чемпіонату України та ХХVІІІ  традиційний міжобласний мотоциклетний крос, присвячені ХХІ річниці Незалежності України.
- Напруженим і надто відповідальним, - розповідає директор цього традиційного і знакового для великоберезнян спортивного дійства, голова районної організації ТСО України Іван Герзанич, - був для нас передстартовий тиждень. Доводилося вирішувати чимало організаційних, фінансових та й суто практичних питань. Слава Богу, впоралися!
Найбільше віддавали часу й зусиль для облаштування траси мотоциклетних змагань.
Спекотна погода таки була на заваді нашій роботі. Та коли напередодні турніру члени авторитетної комісії особливих претензій до підготовки чемпіонських перегонів не мали, зітхнули з полегшенням.
Повірте, час нині особливий: і вимоги зросли, та й передвиборчо-парламентська напруга диктує відповідне ставлення до службових обов’язків. Гостей бо очікується чимало...
Суботній день був як для організаторів змагань, так і для  спортсменів доволі спокійним: господарі виправляли певні недоліки, що виникали на завершальному етапі підготовки до стартової неділі, команди, гості влаштовували свій побут, розставляли палатки для нічлігу та перепочинку, мотокросмени знайомилися з трасою, проводили тренувальні заїзди. А ті, хто прибув у Термачув вперше – ще й залюбки милувалися краєвидами Ужанської долини.
Із самого ранку, ще не встигла зійти роса із зелених пагорбів, у долині Термачова вже чулися людські голоси. Всі були в очікуванні недільного спортивного свята.
Дорога до місця проведення змагань ледь встигала доправляти бажаючих стати свідками захоплюючого мотоциклетного суперництва.
Останні хвилини приготувань.
На головній площадці, де мають небавом розпочатися урочистості відкриття чемпіонських перегонів, зустріли давнього знайомого й спортивного улюбленця великоберезнян, а нині голову Закарпатського обласного осередку Федерації мотоциклетного спорту України Віктора Стегуру.
- Усі турботи позаду, - задоволено каже відомий мотокросмен, майстер спорту України, - тепер слово за спортсменами. А виявили бажання брати участь у ІІІ етапі чемпіонату України та ХХУІІІ традиційному мотоциклетному кросі дев’яносто спортсменів. Представницькі команди приїхали із Києва, Волині, Черкаської,Сумської, Хмельницької, Львівської, рідної Закарпатської областей.
Мотокросмени – це, в основному, відомі у цьому виді спорту особистості – майстри спорту України, чемпіони, призери, володарі найпрестижніших нагород. Щоправда, чимало є і молодих хлопців, у котрих вбачаємо завтрашній їх зоряний час. Гадаю, дорога до медалей і призових місць нині буде безкомпромісною, інколи і на межі можливого.
Сформовано і доволі сильну команду, котра, переконаний, достойно захищатиме честь Великоберезнянщини на ХХУІІІ міжобласному кросі. Ось їхні імена: майстри спорту України Андрій Буренко, Йосип Голубка, Владислав Шматок, першорозрядники Олександр Стегура та Владислав Красников, ваш земляк Іван Когут.
Що стосується суддівства, то нинішніми мотоциклетними перегонами опікуватиметься відомий рефері Володимир Якимович зі Львова. Ми раді почесному й бажаному гостеві змагань – Генеральному секретарю Федерації мотоциклетного спорту України Василю Якимчуку, який завжди підтримує нас у всіх добрих починаннях.
Нашу розмову продовжуємо із добрим і щирим земляком із Смерекови, майстром спорту СРСР із мотоциклетного спорту, директором Ужгородського спортивно-технічного центру ТСОУ Іваном Морекою.
- Майже жодного разу, - каже Іван Михайлович, - не був відсутнім на термачувських мотоперегонах, за винятком хіба що особливих обставин. І завжди, як і вперше, хвилювався. Звідти, з околиці Великого Березного і торував свій шлях у великий спорт. Термачув – моє відкриття, радість і сподівання. Хотілося б одного – спільно вишукати кошти і зробити цю гарну карпатську місцину постійним і привабливим осідком мотоциклетного спорту Срібної Землі. Бо, повірте, скільки б в області не вибудовували нових, сучасних спортивних трас для змагань, жодна з них не йтиме у порівнянні з нашою, Термачувською, природою створеною...
... Одинадцята година. На підмостки імпровізованої сцени піднімаються керівники району, обласних владних структур, представники спортивних організацій Закарпаття і України, знані ветерани мотоспорту, гості змагань.
Директор чемпіонату Іван Герзанич доповідає про готовність до проведення змагань.
Під звуки Державного Гімну України учасники чемпіонату Анатолій Поночевний та Едуард Штефуца піднімають Державний прапорт України.
Із вітальними словами до мотокросменів, гостей, всіх учасників чемпіонських перегонів звертаються голова райдержадміністрації Роман Рогач, заступник голови обласної держадміністрації Іван Качур, депутат обласної ради, голова Федерації футболу Закарпаття Михайло Ланьо, Генеральний секретар Федерації мотоциклетного спорту України Василь Якимчук, голова обласної організації ТСОУ Євген Терьошкін, голова обласного осередку Федерації мотоциклетного спорту України Віктор Стегура. Він під оплески присутніх вручив почесні відзнаки тим, хто приймав активну участь у підготовці до нинішніх змагань – підприємцю з Великого Березного Івану Когуту та начальнику відділу сім’ї, молоді і спорту РДА Ользі Мотиль.
Відтак поздоровне слово має голова районної ради Василь Канюк.
-Нинішні мотоциклетні змагання, - каже він, -  проводяться уже удвадцятьвосьме. І жодного разу ні владні структури району, на обласні не підводили. Турніри, як правило, проходили на високому організаційному рівні. Переконаний, нинішні також принесуть радість і насолоду учасникам спортивного свята. Хай перемагають сильніші.
Про регламент та перебіг поєдинків доповів головний суддя чемпіонату Володимир Якимович.
Чемпіонські титули і призові місця мотокросмени здобуватимуть у класах мотоциклів: 50 куб см, 65 куб.см, 85 куб.см, 125 куб.см та «OPEN» ПО, 150 куб.см ПО, 500 куб.см ПО, «Аматори-Ветерани».
Ще мить – і на трасу виходять спортсмени. У хвилюючій тиші завмирає Термачув, аби згодом завирував, захвилював.
Майже усе пообіддя було виповнено шаленим ревом мотоциклів, змагальницьким поривом спортсменів. А вже десь під вісімнадцятигодинну передвечорову пору настав такий очікуваний підсумковий час.
Переможцями ІІІ етапу чемпіонату України з мотоциклетного кросу стали:
Клас 150 куб.см ПО: Володимир Поліщук (Укравтоінвест), Атілла Ерделі («Берегвідейк»), Михайло Шманьо (Хуст).
Клас 500 куб.см ПО: Володимир Яцюк (Ковель), Анатолій Крайнов (Укравтоінвест), Валентин Бриворот (Черкаси),
Переможцями ХХУІІІ традиційного міжобласного мотоциклетного кросу: Закарпатська область – перше місце, Волинська – друге місце та Черкаська – третє місце.
Переможці ХХVІІІ традиційного міжобласного мотоциклетного кросу стали: Едуард Штефуца («Сольво-Ямаха ТІМ»),  Едвард Ерделі («Берегвідейк»), Владислав Красніков (Великий Березний) – клас 65 куб.см; Олександр Стегура (Великий Березний), Вадим Гебеш (Хуст), Кирило Свищо («Берегвідейк») – клас 85 куб.см; Юрій Цьока («Сольво-Ямаха ТІМ»), Руслан Павлюк («Сольво-Ямаха ТІМ»), Олег Крук (Львів) – клас 50 куб.см РО; Андрій Кричфалуші («Сольво-Ямаха ТІМ»), Андрій Буренко (Великий Березний ), Валентин Кудрявцев («Сольво-Ямаха ТІМ») – клас 500 куб.см РО; Роман Крук (Львівська область ), Володимир Лауцевічюс (Сокільник),  Савелій Андріанов («Сольво-ямаха ТІМ») – клас «Аматори»: Владислав Шматок (Великий Березний), Анатолій Поночевний («Сольво-Ямаха ТІМ»), Леонід Секанов (Сокільник) –клас «Ветерани».
Словацький мотокросмен Мілан Столичний був сьомим.
Нагороди, почесні відзнаки, медалі, грошові премії переможцям ІІІ етапу чемпіонату України та ХХУІІІ традиційного міжобласного мотоциклетного кросу вручали Генеральний секретар Федерації мотоциклетного спорту України Василь Якимчук, голова обласної організації ТСОУ Євген Терьошкін та заступник голови райдержадміністрації Марія Риган, директор змагань, голова районної організації ТСОУ Іван Герзанич.
Окремо від імені народного депутата України Сергія Мошака та депутата обласної ради Михайла Ланя було нагороджено молодих спортсменів-закарпатців.
... Згасав недільний, по вінця виповнений хвилюваннями, доволі втомлений спортивний день. Та Термачув ще довго не полишали ні спортсмени, ані вболівальники. Ділилися враженнями, згадували цікаві моменти змагань, плекали надії на наступні мотоциклетні побачення...
 

Володимир Цифра став призером

 

Минулої неділі на площі перед обласною філармонією в Ужгороді пройшов ІХ силовий турнір «Карпатський медвідь».
У ньому взяли участь силачі-богатирі з Ужгорода Іван Григоровський, Мирон Григоровський, Сергій Олеоленко, Олексій Мальцев, Володимир Цифра з Великого Березного, Роман Шмигельський з Івано-Франківська, Орест Філіп зі Львова, Ярослав Даньо та Марек Кмошко з Тренчина ( Словаччина ).
Турнір стронгменів «Карпатський медвідь» - єдиний в області. Змагалися важковаговики у різних видах вправ.
Чемпіоном турніру став ужгородець Іван Григоровський. Великоберезнянин Володимир Цифра виборов почесне друге місце. Третім став Сергій Олеоленко з обласного центру.
Представники нашої команди вдячні за спонсорство підприємцям Івану Цибику та депутату селищної ради Михайлу Ігнатею.
 

 

«У нашій спортивній діяльності постійно відчуваємо підтримку федерації футболу Закарпаття, особисто її керівника Михайла Ланя...»

 

У неділю розпочинаються матчі другого кола чемпіонату Великоберезнянщини з футболу. Про перебіг поєдинків районної першості, про завдання, наболілі проблеми, які належить вирішувати у процесі підготовки молодої футбольної зміни, про подальші перспективи роздумовує голова районної федерації футболу Віталій Гунтей.
-Днями проведено засідання федерації футболу Великоберезнянщини за участі її почесного президента, голови районної ради Василя Канюка, окремих голів органів місцевого самоврядування.
Відбулася ділова й принципова, надто відверта розмова про те, як краще, позбуваючись упущень, завершити доволі непростий футбольний сезон.
Зауважень малося вдосталь. Щоправда, про організаційні питання проведення першості району йшлося найменше. Тут, гадаю, при формуванні графіка і часу проведення матчів ми врахували усі побажання команд та їх тренерів. Ще й, звісно, чисельних вболівальників.
Більше районну футбольну федерацію турбують проблеми якісного і справедливого суддівства ігрових поєдинків, добір знаючих, професійних рефері. Бо не секрет, що саме через це часто на футбольних полях панує вседозволеність гравців, всілякі сварки. А це, зрозуміло, негативно впливає на перебіг матчів, створює неспокій, нервозність серед глядацької аудиторії.
Уже вкотре на різних рівнях ведемо розмову про належну підготовку до поєдинків футбольних полів. Допоки зрушити справу в позитивному плані вдається важко.
Тут би не останнє слова мали сказати і керівники органів місцевого самоврядування, на території котрих сформовані футбольні команди, депутати й сільські активісти. А окремі сільські голови чомусь навіть не приходять на командні домашні матчі, аби повболівати, підтримати своїх футболістів бодай морально, якщо не фінансово.
На порі – друге коло районної першості. Сподіваємось, що усі десять команд активно включаться до ігор завершального етапу чемпіонських футбольних перегонів і ми завершимо їх без відчутних втрат. Це важливо ще й тому, що наближаються парламентські вибори, маємо обрати достойних людей. Кандидати в депутати вже здійснюють свої передвиборчі агітаційні поїздки. Не винятком буде і відвідування ними окремих матчів районної футбольної першості.
До слова, по нашому одномандатному виборчому округу №70 вирішив балотуватися у народні депутати України добре знаний у футбольному, і не лише, світі Срібної Землі, нашої Ужанської долини депутат обласної ради, голова Закарпатської обласної федерації футболу Михайло Ланьо.
Михайло Іванович – людина авторитетна, щира, енергійна, принципова, справжній патріот рідного краю. Він багато їздить Закарпаттям, цікавиться спортивним життям, допомагає молодим і талановитим футболістам впевненіше рухатися до заповітної мети.
У нашій  спортивній діяльності і ми постійно відчуваємо підтримки федерації футболу Закарпаття, особисто її керівника, кандидата у народні депутати України Михайла Ланя, у передвиборній програмі якого записано: « Частину свого життя я віддав розвитку футболу, очолюю обласну федерацію. Багато відомих не тільки у нашому краї чи в Україні, а й за її межами спортсменів є моїми друзями. Тому проблемам розвитку спорту, футболу зокрема, у разі обрання до Верховної Ради України, буду приділяти особливу увагу».
Віриться, що Михайло Іванович дотримає свого слова. І не омине й гірську Великоберезнянщину, де спорт у великій шані. Не забуде про підтримку спортивної юні. Отоді й вітатимемо його ще привітніше й радо.

 

І масово, результативно, і задля здоровя...

 

На головній спортивній арені Великого Березного та її ігрових майданчиках проведено районну спартакіаду серед депутатів місцевих рад, помічників-консультантів депутатів, працівників районної, сільських і селищної рад та державних службовців.
Уже із самого ранку на стадіоні райцентру було багатолюдно, гамірно. Воно  й зрозуміло, давно бо великоберезняни не ставали свідками спортивних змагань різного рангу та виду. А тут одразу – районна спартакіада: футбол, теніс, шашки, шахи...
Як не стати свідком такого споглядального, відпочинкового дійства?
Спортивне свято розпочалося з кількахвилинних урочистостей.
Головний суддя спартакіади Віталій Гунтей доповів про готовність її учасників до змагань, нагадав про місця проведення кожного з його видів.
Слово має співголова організаційного комітету з підготовки та проведення спартакіади, голова районної ради Василь Канюк.
-Спортивне свято, яке ми проводимо уже вдруге, - сказав він, - і в котрому беруть участь не тільки народні обранці Великоберезнянщини різних рівнів, але й керівники органів місцевого самоврядування, державні службовці, має вдячну мету – пропаганду здорового способу життя, фізичної культури та спорту серед краян, залучення до занять спортом якомога ширшої категорії мешканців гірської Верховини.
Радий, що нинішні спортивні перегони зібрали таку велику глядацьку аудиторію спортсменів та вболівальників. Вірю, що змагання принесуть задоволення і насолоду всім його учасникам. Хай щастить і перемагають сильніші!
Напутні вітальні побажання адресували учасникам спартакіади також начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Віталій Ерфан, заступник голови районної ради Василь Риган, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Мотиль.
Змагання проводилися із шашок, шах, настільного тенісу, футболу.
Їхні результати таки відрадні.
Кращими шашкістками олімпіади визнано секретаря Стричавської сільради Мирославу Петрик, головного спеціаліста виконавчого апарату районної ради з питань юридичного забезпечення Галину Фаркаш та секретаря Малоберезнянської сільської ради Василину Аллах’ярову.
У шашковому турнірі лідерами стали депутат селищної ради Зиновій Турега, депутат районної ради Микола Пекар та молодий шахіст із Малого Березного Олександр Хохрун.
Чемпіонами олімпіади із настільного тенісу визнано землевпорядника селищної ради Карла Печкевича та директора Великоберезнянської санаторної школи-інтернату Іванну Ромочуську.
У рамках районних спартакіадних перегонів проведено і кубковий футбольний турнір, у якому взяло участь дев’ять команд: Чорноголови, Малого Березного, Бергендяцької Пастелі, Великого Березного, Заброді, Кострини, Ставного, Вишки та Люти.
Матчі-поєдинки, цікаві, споглядальні, часом непередбачувані, тривали впродовж цілого дня.
Футбольні колективи виборювали Кубок району у двох групах. А у фінальному двобої зустрілися давні й принципові суперники – колективи ФК «Березний» та ФК «Забрідь».
Ні у першому таймі, ані у другому довести свої переваги жодній з команд не вдалося. Долю Кубка району з футболу вирішували серії пенальті. І тут фортуна та майстерність були схильнішими до представників команди з районного центру – 4:3.
Отож, ФК «Березний» і став володарем цінного приза...
На порозі літо. Пора змістовного відпочинку. А ще, без сумніву, цікавих спортивних подій. Не пропустімо їх...

На фото: перебіг поєдинків районної спартакіади.

 

 


 

Зустрілися як друзі, на полі ж були суперниками...

 

На малій спортивній арені районного центру минулої неділі проведено турнір з міні-футболу серед ветеранських колективів Великоберезнянщини, Сторожниці Ужгородського району та обласного центру.
-Подібні товариські зустрічі, - розповідає ветеран футболу Ужанської долини, один із ініціаторів таких змагальницьких поєдинків Юрій Цибик, - уже давно стали доброю традицією і для нас, і для сторожницьких аматорів, ветеранів цієї захоплюючої гри. Та й мета у всіх зрозуміла й благородна: широкий обмін досвідом з питань організації фізичного, спортивного виховання, оздоровлення, підготовки майстрів футболу різних вікових категорій. Сьогодні приймаємо давніх друзів – суперників вдома, водночас домовимось про матчі-відповіді на зелених килимах Сторожниці чи Ужгорода. Гадаю, добру справу робимо. І здоров’я своє поправляємо, юність футболу згадуємо, і прикладом для юної спортивної зміни слугуємо...
Як і личить, футбольне дійство розпочалося із кількахвилинних урочистостей. Представники команд обмінялися щирими вітаннями, бажали одні одним здоров’я, спортивного довголіття. Визначилися й із суддівством. Проводити поєдинки на полі за коловою системою доручили великоберезнянам Юрію Цибику, Івану Копчику та Івану Чурею. Суперників визначало жеребкування.
У турнірі взяли участь чотири ветеранські футбольні колективи: ФК «Сторожниця», ФК «Ужгород», ФК «Великий Березний» та ФК «Медик», де капітанами Олексій Малий, Степан Лелекач, Іван Шіпош та Василь Тряско.
Спортивна напруга, хвилювання, радісні оплески вболівальників не покидали футбольний майданчик ціле дообіддя.
Усі крапки над «і» після виважених й чесних підрахунків розставили судді.
На найвищу сходинку табеля про ранги піднялися гості – спортсмени ФК «Сторожниця». Друге місце вибороли футболісти «Медика», третє – ФК «Ужгород», четверте – ФК «Великий Березний».
Переможцю турніру було вручено пам’ятний Кубок.
Кращими футболістами товариських поєдинків визнано гостей Олексія Малого, Степана Лелекача, великоберезнян Івана Шіпоша та Василя Тряска. Їх нагороджено грамотами відділу сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та цінними подарунками.
Доброю грою радували вболівальників також наші футболісти Андрій Цибик, Олексій Мушак, Володимир Доробан, воротарі Іван Рогач та Петро Титичко.
Завершилося спортивне свято щедрим й гостинним столом, гарячим бограчем, смачними верховинськими наїдками.
-Футбольна весна, - каже Юрій Цибик, - розпочалася для наших ветеранів доволі вдало. Завдячуючи голові районної ради, ентузіасту та пропагандисту цього виду спорту Василю Канюку, ми маємо можливість ефективно проводити тренування, приймати на спортивних аренах колег з інших районів, виїжджати на різні турніри, навіть закордонні. До слова, 1 травня ветерани ФК «Медик» виїжджають на запрошення земляка Володимира Комана у Ніредьгазу ( Угорщина ) для участі у товариській зустрічі. А вже 14 червня позмагаються із своїми німецькими колегами з міста Рупперсдорфа. Словом, попереду – чимало цікавого й відповідального...

На фото: команди – учасниці турніру; перебіг поєдинків.

 

 

 

 

 


 

Цьогорічний чемпіонат з гірських гонок стартував на Ужоцькому перевалі

 

Гірські гонки – спорт для тих, хто любить екстрим, хто вміє втримувати руль на крутосхилах, долати складні траси, не збавляючи швидкості. Він нагадує катання на гребені морської хвилі, де треба миттєво переключатися на перепади висот. Уже втретє відбувається це видовищне дійство на Ужоцькому перевалі, який фіксує 211  метрів різниці шкали висот на 4-кілометровій трасі. Минулої суботи ясна весняна днина сприяла натхненню і завзяттю спортсменів, які стартували на І етапі чемпіонату України з гірських гонок «Бескид-2012». Організаторами суперництва стали автомобільна Федерація України, комітет з гірських гонок. Змагання відбулися під патронатом Закарпатської ОДА та за сприяння Великоберезнянської райради та РДА.
 Оскільки суперництво такого високого рангу проходить на території району, до його організації та проведення разом з обласними структурами та службами підключаться і великоберезнянські. Напередодні відбулася нарада, на якій було визначено роль і відповідальність їх у забезпеченні належного рівня проведення змагань та створення сприятливих умов для спортсменів і їх уболівальників.
 Спозаранку шанувальники гірських автогонок не лише Закарпаття, але й сусідньої Львівської області обирали зручні місця для спостерігання за суперництвом вправних автопілотів. До речі, ландшафт Ужоцького перевалу дає можливість стати свідком особливо цікавих та напружених пунктів гонок. Визначившись з «місцем уболівання», майже всі глядачі дружно доповнили учасників урочистої церемонії відкриття етапу чемпіонату.
 Ведучі церемонії оголосили про початок чемпіонату з гірських гонок, привітали спортсменів-іменинників, зачитали звернення до учасників змагань голови ОДА Олександра Ледиди, у якому підкреслювалося, що ця спортивна подія запише нову яскраву сторінку іві сторію автомомбліьного спорту, залшить ще одну добру згадку про Закарпаття. На правах господаря території суперництва першим з вітальним словом до учасників поєдинків звернувся голова Ужка Михайло Лешко. Він зазначив, що особливо приємною є та обставина, що таке видовищне дійство у гірському  селі відбувається у ювілей – 430-річчя першої письмової згадки про населений пункт. Виступаючий не уникнув нагоди наголосити на потужних туристичних можливостях околиці Закарпаття, побажавши учасникам авто гонок підтвердити цей статус Ужка високими спортивними результатами.
 Від імені владних структур Великоберезнянщини учасників та свідків захоплюючих гонок вітав перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Кіндрат. Він висловив вдячність усім організаторам та учасникам гонок за те, що дають шанс горянам стати свідками  спортивного дійства всеукраїнського масштабу, водночас популяризуючи туристично-рекреаційні принади мальовничих верховинських краєвидів. Виступаючий побажав гонщикам досягти на старті чемпіонату результатів, які б додали азартного ритму наступним його етапам.
 Директор змагань Сергій Єженков нагадав спортсменам про умови суперництва на І етапі чемпіонату України, побажав бійцівського настрою і духу, а уболівальникам – відчуття задоволення від побаченого. Він висловив радість з того, що гонки вписуються   у відзначення ювілею чудового гірського села, яке гостинно приймає гонщиків з усієї України.
 Відтак було оголошено про старт вільних тренувань, а згодом – про перший залікове випробування. Щедрі порції адреналіну отримали не лише ті, хто мчав крутосхилами, але і їх уболівальники. Тим паче, що у третьому заїзді виступали ужгородці, від яких очікували переможних результатів.
 Свою майстерність у екстремальних змаганнях демонстрували гонщики чотирьох залікових груп: водії автомобілів з об’ємами двигунів 1400, 1600, 2000 , 3500 кубічних сантиметрів. Після того, як стих двигун останнього автомобіля, що мчав цього дня Ужоцькою трасою у рамках суперництва, було підбито та оголошено здобутки учасників гірських гонок «Бескид – 2012». У заліковій групі А1 ( об’єм двигуна до 1400 кубічних см) найкращий результат продемонстрували Олександр Мельничук з Чернівців (І місце ), Валерій Берча також з Чернівців та Микола Кравців зі Львова, які посіли відповідно друге та третє місця. Вони долали звиви вини перевалу на автомобіляї марок ВАЗ.
 У класі А2 (об’єм двигуна до 1600 кубічних см) найвдалішими були заїзди Юрія Лепьохіна з Івано-Франківська  ( 1 місце), Сергія Жолінського з Калаша Івано-Франківської області (ІІ місце) та Маріанни Жолкевич зі Львова (ІІІ місце). До речі, єдина представниця прекрасної статі довела, що  екстремальні види гонок підвладні і жінкам, якщо вступати у суперництво з чоловічим запалом.
 Найчисельнішою була група учасників гонок з автомобілями класу А3, де змагалися представники різних регіонів України на автомобілях різних зарубіжних марок та ВАЗ-2112. Удача цього разу виявилася прихильною до Сергія Німця з Ужгорода (І місце, автомобіль «VW Golf»), Дмитра Тананневича (ІІ місце, автомобіль «ВАЗ-2112») та Сергія Чекана (ІІІ місце, автомобіль «Пежо 206»). Виборювали перемогу тут іще два ужгородські спортсмени, які також непогано справилися зі складною трасою.
 У класі найпотужніших двигунів не зрадили сподівань своїх уболівальників відомий гонщик зі столиці Володимир Петренко (І місце, автомобіль «Mitsubisi Lancer Ewo»), Микола Ільницький (ІІ місце, автомобіль «Mitsubisi Lancer»), Михайло Серветник зі Львова (ІІІ місце, автомобіль «Mitsubisi Lancer»). Їм було вручено нагороди переможців та призерів. Цю приємну місію з радістю виконали перший затупник голови РДА Михайло Кіндрат, голова Ужка Михайло Лешко та директор змагань Сергій Єженков.
 За ходом гірських гонок «Бескид -2012» спостерігали начальник у правах молоді та спорту Віталій Ерфан, президент Прикарпатського автоклубу Олександра Кодак, представники вдділв та служб ОДА і Великоберезнянської РДА, голови сіл району, численні уболівальники захоплюючого виду автогонок.
 Суботні автоперегони на крутосхилах Ужоцького перевалу довели, що наш край може стати організатором багатьох видів спорту, де умовою є гірський ландшафт та доброзичливість владних структур і населення. Є всі підстави очікувати, що і в найближчому майбутньому  буде у календарі національної першості з гірських гонок один з етапів на Ужоцькому перевалі, і мешканці нашого краю зможуть сповна поринути у чудову атмосферу справжнього свята автоспорту. Бо гонки – не просто спорт. Це життєва філософія, заснована на принципах динаміки, високого професіоналізму, командного духу та волі до перемоги. Тому й більшає у них прихильників та уболівальників.

 

 

 

 


 

Ветерани футболу

 

 

У них посивілі скроні, поважний вік. Та неодмінно, як надходить відпочинкова неділя, у пам’яті, вдячної, ще раз вимальовуються щемні епізоди спортивних баталій, перебіги матчів, радісні миті перемог, сльозини й гіркоти поразок та невдач. І у цьому вони жодної дивини не вбачають. Це бо спогад юності – футбол...
Саме він тоді, у молодості, заполонив серця, заманив у футбольні сіті їхні душі. З цим живуть й понині. Спортивна арена, гамірні вболівальники. І голи, голи...
Ветерани футболу Великоберезнянщини і нині на вістрі спортивного часу, цікавляться перебігом поєдинків як на зелених килимах полів району, так і Срібної Землі, України. І не дивина. Футбол для них це ще й життя, спосіб мислення, ліки від всіляких болячок.
Як випадає нагода зустрітися ветеранам з юною футбольною зміною, ненаговоряться, ненарадуються: мають бо гідних продовжувачів на рідній Верховині.
-По світах-дорогах доля вела моїх колег-футболістів, - розповідає ветеран із Малого Березного Юрій Лабанич, - що достойно представляли свої команди, рідний край на спортивних перегонах різного рангу. Робота, сімейні клопоти-діти,  онуки... Та футболу жоден з друзів-спортсменів й разу не зраджував.  Часто задивляємось на свої іменні футбольні регалії, медалі, кубки. То наша далека любов і втіха. Надто вдячні, що про нас не забувають...
І це дійсно так. Про ветеранів спорту Великоберезнянщини, а надто футболу, не лишень опікуються, з ними радяться, залюбки сприймають представники владних структур наставницькі порадні побажання, запрошують на знакові футбольні матчі.
Не винятком стала і минула, передпасхальна середа. Саме цього дня за сприяння почесного президента федерації футболу Великоберезнянщини, голови районної ради Василя Канюка група ветеранів рідної Верховини мала можливість побувати в Ужгороді, стати учасниками гарного спортивного дійства на стадіоні «Спартак»: фінального поєдинку за Суперкубок Закарпаття між провідними футбольними клубами Срібної Землі, -ФК «Середнє» з Ужгородщини та СК «Берегвідейк».
Ветерани футболу Ужанської долини Юрій Лабанич з Малого Березного, Іван Гунтей, Юрій Штибель з райцентру, Микола Брензович та Юрій Малош із Ставного ( щоправда, останній не зміг через хворобу подивитися цей поєдинок ) не тільки повболівали за майстерною грою команд, але ще й у перерві між матчем під оплески вболівальників, керівників краю та районів мали можливість отримати почесні відзнаки – Подяки та грошові премії від президента федерації футболу Закарпаття Михайла Ланя і головного редактора обласного часопису «Спорт-тайм» Степана Селменського.
Першим із нагородою ветеранів Великоберезнянщини сердечно привітав голова районної ради, активний популяризатор цього виду спорту на Верховині Василь Канюк. Керівник району побажав ветеранам міцного здоров’я, успішної пропагандистської діяльності серед молоді, всіляких життєвих удач, щедрого Великодня.
-Ми з радістю й задоволенням побували на спортивному святі, - каже ветеран Іван Гунтей, - з душевним хвилюванням отримали відзнаки за свої спортивні здобутки у молоді роки. Раді, що про колишніх футболістів згадують добрим словом...
На фото: фетерани футболу Великоберезнянщини Юрій Штибель, Юрій Лабанич, Іван Гунтей та Микола Брензович після вручення нагород.

 

 

  

Поступилися лише виноградівцям

 

Минулих суботу-неділю у спортзалі селишної ЗОШ І-ІІІ ст. у рамках ІУ спартакіади школярів Закарпаття пройшли змагання з важкої атлетики серед дівчат та хлопців.

У важкоатлетичних перегонах взяли участь школярі-спортсмени із Ужгорода й Виноградова, Хустського, Іршавського, Свалявського, Перечинського та Великоберезнянського районів.

Із відкриттям турніру юних важкоатлетів сердечно вітали начальник відділу освіти райдержадміністрації Микола Пекар, головний суддя змагань, директор місцевої ДЮСШ Юрій Джупіна, завідувачка відділу сім’ї, молоді та спорту РДА Ольга Мотиль, головний секретар змагань Валентин Олень,  бажали їм високих результатів, призових почесних місць.

-Подібні змагання у нас проводяться традиційно, - розповідає завуч місцевої ДЮСШ Валентин Олень. – І у цьому немає нічого дивного. Великоберезнянська бо школа важкої атлетики добре знана як у області, так і за її межами. Саме із стін ДЮСШ вирушали у спортивний світ десятки талановитих школярів, а в майбутньому – майстрів спорту України з важкої атлетики. Отож, гадаю, і нинішні важкоатлетичні  перегони мають принести рідній команді успіх – принаймні призові місця...

Наші юнаки та дівчата дійсно організовано, дружно й по-бійцівськи вели себе на важкоатлетичних помістках, демонструючи найкращі вольові якості.

Впевнено завершила змагання у ваговій категорії до 53 кілограмів молода важкоатлетка Олеся Савка, виборовши поважний чемпіонський титул. На найвищу турнірну сходинку у своїх вагових категоріях відповідно до 50, 69 та 85 кілограмів піднялися Любомир Бодак, Віталіан Шелемон та Юрій Чикут. Кожен із юнаків-великоберезнян досягли вперше своїх кращих висот.

Любомир Бодак виконав норматив першого дорослого розряду, Віталіану Шелемону не було рівних в його ваговій категорії, а Юрій Чикут став абсолютним чемпіоном ІУ спартакіади школярів Закарпатської області. Його результат у двоборстві – 217 кілограмів.

Успішно провели змагання і великоберезняни Сергій Ганчин та Станіслав Келемец ( другі місця ), Юрій Штибель – третє місце.

Та попри успішність виступів на спартакіаді молодих важкоатлетів Ужанської долини, їм таки не вдалося покорити найвищу призову вершину турніру. Не допомогли навіть рідні стіни...

У загальнокомандному заліку перше місце дісталося важкоатлетам Виноградова, набравши найбільшу кількість очок – 547,5.

На другому місці – великоберезняни – 434 очки, на третьому – спортсмени із Ужгорода – 301 очко.

Замкнули турнірну таблицю наші сусіди – перечинці із нищівно малою кількістю очок – 21.

...І знову радісні миті для шкільних важкоатлетів Срібної Землі.

Головний суддя ІУ спартакіади школярів Закарпаття Юрій Джупіна сердечно здоровить лідерів шкільної важкої атлетики краю з нелегкими перегонами, всім спортсменам зичить наполегливості у тренуваннях та досягненні заповітних для кожного мрій – перемог. А це дається не так просто. За цим бо – щоденна, копітка, на межі можливого праця у спортивних залах та на фізкультурних майданчиках.

Призерам турніру під оплески присутніх Юрій Джупіна вручив почесні відзнаки – грамоти, медалі, кубки управління освіти та науки облдержадміністрації.

Урочистості завершено. Та ні спортсмени, ані тренери не поспішають пакувати валізи. Тривають діалоги про перебіг важкоатлетичних поєдинків, відбувається копіткий аналіз досягнень та прорахунків .

Розмовляю із головним тренером нашої команди Іваном Опалеником. Він небагатослівний.

-Результатами, яких досягли члени команди, ми задоволені. Хоча могли спокійно поборотися і за перше місце. Не біда! Попереду – нові випробування. І, звісно, перемоги...

Розходитися по домівках стали спортсмени аж насамвечір. Втомленими, але задоволеними. Турнір бо насправді приніс усім задоволення.

І наостанок.

Колектив дитячо-юнацької спортивної школи щиро вдячний головному тренеру збірної команди Великоберезнянщини Івану Опаленику за належну підготовку важкоатлетів до турніру, зразкому організацію змагань.

Юрій Кичак.

На фото: незабутні миті змагань.

 

 

 

 

 


 

 

 

Спорт: спартакіада державних службовців

Найвдаліше виступили шашкісти

В ужгородському спортивному комплексі «Юність» минулої суботи проведено І етап обласної спартакіади серед команд державних службовців.

Мета змагань – широке залучення держслужбовців до активних занять фізичною культурою і с портом, зміцнення їх здоров’я, орієнтації на здоровий спосіб життя, формування збірної команди Закарпаття для участі у Всеукраїнській спартакіаді серед збірних команд.

Свою спортивну підготовку перевіряли майже триста чиновників різних рівнів – від керівників області до спеціалістів районних управлінь та відділів, представників органів місцевого самоврядування.

У змаганнях взяли участь команди усіх районів та міст Срібної Землі. А першість виборювали у чотирьох видах спорту: міні-футболу, настільного тенісу, шахів та шашок.

Команду Великоберезнянщини у турнірі представили голова районної ради Василь Канюк та перший заступник голови арйдержадміністрації Михайло Кіндрат.

Найвдаліше виступили наші шашкісти – голова Тихівської сільської ради Іван Циганин та секретар цього ж органу місцевого самоврядування Мар’яна Іваник. Вони і принесли району перше місце з цього виду спорту у першому етапі спартакіади держслужбовців.

Найкращими за результатами усіх видів спортивних протиборств стали працівники обласної державної адміністрації. Держслужбовці Іршавського та Виноградівського районів посіли відповідно друге і третє місця.

Другий етап спартакіади держслужбовців пройде у Хусті 23 червня – у День державного службовця.

 

 

 

 


 

 

 

Жити вдячною пам’яттю


9 вересня, виповнюється рік, як відійшов у інші світи Василь Кевпанич – напрочуд мужня, чуйна й доброзичлива людина, гарний сім’янин, турботливий батько і дідусь, вмілий професіонал, вихователь спортивної молоді Великоберезнянщини, вірний товариш і друг, ветеран-педагог, справжній син сивих, серцю любих та вічних Карпат.
Нині, по році, як не стало Василя Михайловича, як жорстока й несправедлива хвороба вирвала його з наших рядів, і не віриться, що він не з нами.
Бо всі, хто знав Василя Кевпанича, працював з ним, бодай кілька раз мав нагоду з ним поспілкуватися, уже не зможе його надовго забути. Щирість, доброта й безкорисливість цієї непересічної людини, одвічного з діда-прадіда горянина, закарбувалися у пам’яті і серцях усіх, хто був поряд з Василем Михайловичем.
Без надії та сподіваємось на чудо: ось-ось у двері тихо й обережно постукають і на порозі засяє радістю й добротою знайома постать Василя Кевпанича..
Але ми реалісти – чудеса лишень у казках трапляються. Життя куди прозаїчніше. А часом ще й таке безжальне...
9 вересня, хто зможе, прийде до Солі, до місцф вічного спочинку Василя Михайловича Кевпанича з осінніми, гарячими квітами квітами, аби тихо постояти у зажурі, разом з його дружною родиною поспілкуватися, невимовний біль душі їхньої вгамувати. Свічку скорботи й вдячної пам’яті запалити.
І так буде й через рік, два, через три. Допоки житимемо...


 

Футбол: першість району


Осінь відповідальних поєдинків
Четвертого вересня пройшли матчі ХУ туру чемпіонату Великоберезнянщини з футболу.
Спортивні районні футбольні перегони вступили у найвідповідальніший завершальний осінній період. І якщо лишень одноосібний лідер чемпіонату – ФК «Березний» наполегливо, матч за матчем, наближається до своєї мети, проводить поєдинки стабільно, не полишаючи першої сходинки табеля про ранги, у наступній четвірці команд щораз стаються інколи й непередбачувані зміни. Тут принциповими конкурентами є СК «Руський спорт», ФК «Ставне», ФК «Люта», ФК «Забрідь».
Та повернімося до недільних матчів, доволі принципових для окремих футбольних колективів.
На ужоцькому стадіоні ФК «Волосянка» приймала гостей із районного центру – ФК «Березний».
Перед початком поєдинку відбулася приємна й урочиста подія.
Голова районої ради Василь Канюк та виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Михайло Кіндрат за участі спортсменів та великої вболівальницької аудиторії сердечно привітали з ювілеєм голову Волосянківської сільської ради Тетяну Іванину, вручивши їй під оплески присутніх почесну грамоту райдержадміністрації та райради, цінний подарунок.
Іменинниця щиро подякувала керівникам району за гарні слова на її адресу, відзнаку та подарунок, побажала футболістам результативної і змістовної гри.
Краща команда районної першості приїхала на поєдинок з волосянківцями із достатнім запасом молодих гравців, сподіваючись на незначний спортивний спротив господарів, а вони посідають у турнірній таблиці сьоме місце, намагання вкотре випробувати на практиці свої перспективні на завтра ударні сили.
Та на поле березняни вийшли у своєму традиційному і бойовому складі. Петро Могилевич ( воротар ), Владислав Форкош, Василь Канюк, Марат Закіров, Володимир Павлик, Іван Цибик, Микола Ходаковський, Михайло Цуганич, Віктор Шевченко, Олександр Гунтей, Микола Юричко.
Футболісти з Волосянки на правах господарів одразу взялися диктувати на полі свої правила гри, напористо ведучи атаки на ворота березнян. Та їхні наступальні пориви не лише легко зупиняють захисники ФК «Березний», а ще й рвуться до воріт волосянківців.
На третій хвилині голову ситуацію створює Іван Цибик, по хвилинах небезпечно пробивають по воротах господарів Василь Канюк, Володимир Павлик, Марат Закіров, Віктор Шевченко.
І лише вмілі й самовіддані дії воротаря волосянківської команди Юрія Солтесика рятують їх від гола.
Ось перехоплюють ініціативу господарі. І вже на 15 хвилині м’яч після чергової атаки волосянківських футболістів таки втрапляє до воріт ФК «Березний». Однак арбітр матчу Іван Копчик гола не зараховує – нападник господарів поля грубо збиває з ніг захисника березнян.
Ініціатива враз переходить до гостей. Злагоджено діють у наступі Владислав Форкош, Марат Закіров, Василь Канюк, Іван Цибик. Прицільно й небезпечно пробивають , та ворота Юрія Солтесика залишаються для них недоступними. Бракує березнянам завершальності...
Маленька замешканість, і вже знову в ударі волосянківці.
Справжнього ж гола вболівальники змогли побачити аж на 31-й хвилині матчу. Отримавши точну подачу, нападник березнян Владислав Форкош стрімко влітає у штрафний майданчик господарів, обігрує двох гравців і сильно пробиває. М’яч влітає у саму дев’ятку воріт волосянківської команди – 0:1.
Футболісти-господарі одразу беруться за реорганізацію своїх нападницьких сил. Реально поновлення паритету на полі домагаються усією командою .
Активізують свої наступальні дії як нападники, так і захисники: Юрій Близнець, Євген Петрунь, Олександр Готра, Олександр Мацанин, Василь Левко, Михайло Шаранич, Василь Гребінь, Мар’ян Мамонтов.
Очікуваний результат команда отримує під завісу першого тайму. Спочатку на сороковій хвилині Євген Петрунь зрівнює рахунок, а ще за хвилину до завершення першої половини гри повторює свій успіх – 2:1.
Такий різкий і зовсім небажаний поворот у перебігу матчу для березнян став дійсно повчальним – вину за два миттєво пропущені голи варто розділити порівно між захисниками команди та її голкіпером. І не лишень між ними...
У другому таймі істотних переваг у грі не мала жодна з команд. Хоча небезпечних моментів було вдосталь і біля воріт ФК «Березний» і ФК «Волосянка». Обережніше і впевненіше став діяти голкіпер березнян Петро Могилевич. Мужньо захищає свої ворота волосянківець Юрій Солтесик. Це йому часто дарують вдячні оплески вболівальники.
На 57-й хвилині поєдинку тренери ФК «Березний» роблять заміну: поле покидає Марат Закіров, на його заміну виходить Олексій Кобець.
Оновлюють свій склад і волосянківці. Ігрова напруга на зеленому килимі не спадає. Ось господарі у своєму штрафному майданчику збивають з ніг нападника ФК «Березний» Владислава Форкоша – пенальті.
Гості мають реальний шанс зрівняти рахунок.
Та надія їхня не збувається. Віктор Шевченко пробиває повз воріт...
Нервозність серед футболістів обидвох команд призводить до порушень правил гри, а то й грубощів.
Суддя Іван Копчик ледь встигає мирно вирішувати конфліктні ситуації.
Атаки змінюються контрнаступами. Одні прагнуть закріпити успіх, другі – за всяку ціну бодай зрівняти рахунок, уникнувши поразки.
Настає 78-ма хвилина матчу. Березнянин Василь Канюк майстерно виконує кутовий. Підоспілий Володимир Павлик головою впевнено відправляє м’яча у ворота господарів – 2:2. І покидає футбольне поле, даючи шанс проявити себе Віталію Мартичу.
Та останні хвилини не внесли жодних голових коректив у перебіг матчу...
Переконливо цієї неділі довели свої переваги над суперниками футболісти Костринської Розтоки та СК «Руський спорт». ФК «Костринська Розтока» поборола вишківчан – 8:4, а руськоспортівці ФК «Чорноголова» - 5:0.
ФК «Люта» на командну зустріч не приїхала до Заброді, а соляни не змогли підготуватися до матчу з ФК «Ставне». А шкода...


У лідерах стало затісно
Про останні тури чемпіонату району з футболу переконливо засвідчили прагення команд не лишень домагатися перемог, але й укріпитися у трійці фаворитів.
Одинадцятий тур першості 31 липня
пройшов без гучних перемог та особливих перегонних потуг.
На сільському стадіоні Кострино ФК «Костринська Розтока» приймала футболістів з Волосянки.
Обидва колективи молоді, не цілком ще «обстріляні», а тому й посідають доволі незручні місця у турнірній таблиці чемпіонату.
Поєдинок між командами пройшов у рівній спортивній боротьбі, однак перемога – мінімальна, дісталася футболістам з Костринської Розтоки – 3:2.
ФК «Забрідь» завдала поразки вдома непримиренному супернику – команді із Солі – 3:0. Ставненці  на поєдинок і ФК «Лютою» не приїхали.
Результативно зіграли на виїзді футболісти СК «Руський спорт» із ФК «Вишка» у Кострино.
Руськоспортівці майже усі дев’яносто хвилин матчу почували себе справжніми господарями, демонстрували злагоджену й динамічну гру. Про це засвідчує і результат – шість забитих голів і жодного пропущеного.
На спортивній арені районного центру ФК «Березний» зустрічалася із чорноголівцями. Гра проходила у спокійному виваженому ритмі, без грубощів та докорів.
Майже весь перший тайм футболісти не змогли зіграти на результат. І лишень на 42-ій хвилині березнянець Володимир Павлик  завершує голом добре розіграну  ігрову комбінацію 1:0.
У середині другого періоду гри Владислав Форкош подвоює рахунок.
У відповідь, через десять хвилин, чорноголівцю Василю Банику таки вдалося провести у ворота Петра Могилевича одного гола …
Дванадцятий тур 7 серпня
був щедрішим на голи. Футболісти СК «Руський спорт» вдома буквально «поклали на лопатки»спортсменів із Волосянки - 9:1.
І все ж рекорд у нинішньому чемпіонаті за кількістю забитих голів в одній грі поставили лідери перегонів – ФК «Березний» в зустрічі з аутсайдером ФК «Вишка». В першому таймі відзначились Василь Канюк, Володимир Павлик (двічі), Владислав Форкош, Марат Закіров та Микола Юричко. У другій половині гри березняни ще сім разів змушували суперника виймати м’яча з воріт. Футболістам ФК «Вишки» лише двічі вдалося вразити ворота противника. Авторами голів стали – Юрій Баран та Сергій Чурей. У підсумку - 13:2 на користь березнян.
В інших матчах туру Соляни на календарну зустріч так і не дочекалися футболістів з Люти, Ставненці здобули перемогу на своєму полі над ФК «Забрідь» - 3:2, а ФК «Чорноголова» вдома переграла ФК «Костринська Розтока» - 2:1.
Цілком не очікуваним виявився недільний поєдинок тринадцятого туру (14 серпня) у Люті, де на сільському стадіоні місцеві футболісти приймали ФК «Березний».
Скажемо одразу: на поєдинок з лютянською командою з певних причин  не змогли приїхати кілька провідних гравців  ФК «Березний» - батько і син Віталій та Олександр Гунтей, Михайло Цуганич, Вадим Веселовський. Відсутні були і два резервні молоді гравці. Пори те, оптимізму й налаштованості на ефективну гру в березнян вистачало.
З початку гри гості взялися за облогу штрафного майданчика лютянської команди. . Двічі потужно, але на жаль не прицільно пробиває у бік воріт господарів Іван Цибик. Відтак небезпечно прориваються крізь захисний стрій лютня Володимир Павлик, Василь Каню та Марат Закіров. Однак безрезультатно.
У відповідь футболісти ФК «Люта» здійснюють ряд активних контрвипадів. Та досвідчений голкіпер березнян Петро Могилевич діє вміло і професійно.

На сімнадцятій хвилині футболісти райцентру  знову перехоплюють ігрову ініціативу. Марат Закіров, Василь Канюк, Іван Цибик та Володимир Павлик технічно розігрують комбінацію поблизу штрафного майданчика господарів поля. Точний пас отримує Павло Пекар. Сильний удар у бік воріт супротивника… і воротарю лютян Івану Шанті все ж вдається відбити м’яча.
За якихось дві-три хвилини вже березняський воротар Петро Могилевич рятує команді від реальної гольової загрози.
Отак – в атаках і контратаках проходить перша половина матчу. Здавалося б результативна розв’язка ось-ось має статися. І знову Марат Закіров втрачає гарний момент відкрити рахунок.
Впевнено і наступально ведуть себе на полі березняни Павло Пекар, Микола Юричко, Тарас Федьо.
І головна подія таки настала на 42-ій хвилині гри. Отримавши в черговій атаці гостей точну передачу від Марата Закірова технічний Володимир Павлик потужним ударом відправляє м’яча у ворота Івана Шанти.
У другому таймі господарі поля внесли корективи у тактичну побудову лінії півзахисту, на поле на заміну вийшли двоє нових гравців.
Підсилений свіжими силами авангард команди в одній з атак вже на 49-ій хвилині дав про себе знати. Гравець ФК «Люта» Василь Юричко зрівнює рахунок – 1:1.
Такий перебіг ігрових подій додає сил лютянській команді . Вони все серйозніше стають непокоїти воротаря березнянської команди.
Гості також прагнуть  за всіляку ціну змінити рахунок матчу на свою користь. Вони хоча і продумовують свої наступальні кроки  доволі чітко, все ж на завершальному етапі атак їм не вдається досягти успіху.
Натомість лютячи наступають все агресивніше . І на 80-ій хвилині їхній гравець Василь Галаговець проводить у ворота гостей  ще одного гола – 2:1.
ФК «Люта святкує перемогу …
Перебіг останніх трьох турів ще раз підтвердив  думку про те, що в перших теренах турнірної таблиці  командам стало затісно. У трійку лідерів рвуться аж чотири реальні претенденти – СК «Руський спорт» , ФК «Забрідь», ФК «Ставне» та ФК «Сіль». І що не черговий тур  - стаються нові несподіванки. Та власне, тут ніякої дивини немає. Це футбол…

 

 


Футбол: товариська зустріч
По досвід – до березнян

На головній спортивній арені районного центру проведено товариську зустріч з футболу між місцевою ФК «Березний» та ФК «Берег» с. Дубриничі Перечинського району.
Подібний поєдинок – не випадковість, адже нинішнім тренером дубриничан є колишній активний гравець великоберезнянської команди, земляк Ігор Цьома.  І вочевидь, подібні дружні проби сил аж ніяк не завадять спортсменам, а навпаки сприятимуть професійному зростанню футболістів. До слова, ФК «Берег»  у чемпіонаті Перечинщини з тринадцяти команд зараз посідає дев’яте не таке вже й безпечне місце. Отож, перейнятися певного ігрового досвіду від березнян – не зайва справа. До того ж, вони зараз лідери першості Великоберезнянщини з футболу.
Поєдинок розпочався з  почергових наступальних дій як дубриничан, так і нападників з Великого Березного.  Вже на другій хвилині  ФК «Берег» отримує можливість реалізувати кутовий. Та на сторожі  - захисники березнянської команди. Ще якась футбольна мить – і Вадим Веселовський влітає з м’ячем у штрафний майданчик гостей, однак вдало пробити по воротам не вдається.
Рахунок забитих голів розпочинається на 13-ій хвилині. Нападник господарів поля Владислав Форкош легко пробиває по воротах Олександра Лешкулича. Воротар розгублено випускає з рук м’яча – 1:0.
У першому таймі ще двічі березнянці Вадим Веселовський та Марат Закіров могли змінити рахунок матчу на користь своєї команди, але безрезультатно.
Зате друга половина гри стала на багато щедрішою на голи. На 52-й хвилині гості збивають з ніг Владислава Форкоша. Штрафний вдало пробиває Віталій Гунтей.  Воротар парирує удар, відбиваючи на недалеку й небезпечну відстань. На добиванні першим опиняється березнянець Павло Пекар – 2:0.
Не минає і десяти ігрових хвилин, як Владислав Форкош знову змінює рахунок матчу на користь господарів, вдало обвівши двох захисників «Берега» - 3:0. Відтак гола на свій рахунок записує Вадим Веселовський.
Дубриничани спромоглися відповісти голом лише раз. Це зробив із штрафного удару футболіст гостей Сергій Харчинський незадовго до завершення товариської зустрічі.
Отож, 4:1. І  переконлива перемога ФК «Березний».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Пауерліфтинг

 

Стали призерками

 

Василина Петрунь із Тихого стала віце-чемпіонкою області із шашок
Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА