Пошук

Головне меню

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 21 березень 2017
Про запобігання корупції

Лист Національного агентства з питань запобігання  корупції від 14.03.2017 року№ 51-09/6413/17 з роз’ясненнями щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та питаннями, які надходять від суб’єктів декларування.

Текст листа

 

 

 

 

 
20 березень 2017
Сергій Савчук: Комітетом ВРУ з питань ПЕК схвалено законопроект, який дозволить полегшити підключення до мереж об’єктів з відновлюваної енергетики

15 березня 2017 року члени Комітету ВРУ з питань ПЕК схвалили розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект № 6081, який дозволить полегшити підключення до мереж об’єктів з відновлюваної енергетики та вирішити проблему так званого «резервування» потужностей.
«Сьогодні один з факторів, що стримує розвиток сфери електрогенерації з відновлюваних джерел енергії, - це проблема «резервування» потужностей, які не використовуються. Наразі з можливих 5,2 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики вже на 4,4 ГВт видано технічних умов на приєднання. При цьому, будівництво більшої частини об’єктів з різних причин не завершено, а нові інвестори, які готові впровадити свій проект, вимушені шукати нові точки приєднання. Корінь цієї проблеми – безстрокова дія технічних умов», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Як пояснив Голова Агентства, ця проблема потребує термінового рішення. Тому Агентством разом із народними депутатами України розроблено законопроект, який передбачає обмеження строку дії технічних умов на термін до 3 років.
«Ми переконані, що технічні умови з визначеним строком дії стимулюватимуть інвесторів вчасно завершувати будівництво об’єктів. Крім цього, прийняття законопроекту дозволить розблокувати більше 4 ГВт зарезервованих потужностей об’єктів відновлюваної енергетики, на які вже видано технічні умови», - підсумував Голова Агентства.
Загалом, після обговорення народні депутати України вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект  у першому читанні за основу.

 

 

 

 

 
20 березень 2017
ПРОВЕДЕНО ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ МКМР З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ У 2017 РОЦІ

17 березня 2017 року у Великоберезнянській РДА відбулося перше засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під керівництвом голови районної МКМР з правової освіти населення, першого заступника голови державної адміністрації Вадима Олексійовича Шелемона, який закликав консолідувати зусилля задля спільної мети  - підвищення рівня правової свідомості населення району.

На порядок денний було винесено 3 питання:

 

1. Про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування, створених при навчальних закладах.

2. Організація роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини – сироти до сімейних форм виховання.

3. Про культурно – освітню роботу та розвиток бібліотечної справи у Великоберезнянському районі.

Члени  районної МКМР з правової освіти населення по першому питанню слухали Ладані В.О. – члена МКМР, началь ника відділу освіти райдержадміністрації який поінформував присутніх про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування, створених при навчальних закладах. Як зазначив начальник відділу освіти райдержадміністрації у загальноосвітніх закладах району в 9 – 10класах за Типовими навчальними планами передбачено проведення уроків правознавства 1 раз на тиждень.

            Щорічно протягом жовтня – лютого проходять І – ІІІ етапи Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, в тому числі з правознавства. У 2016 – 2017 навчальних роках учень 9 класу Попадич Олег став переможцем ІІІ (обласного) етапу олімпіади з правознавства.

            При Великоберезнянському Центрі позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом діючим є Великоберезнянське територіальне відділення Малої академії наук України. У ІІІ (обласному) етапі конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, який проходив у лютому 2017 року, в секції „Правознавство” учениця 10 класу Великоберезнянської гімназії Парасич Вероніка посіла ІІ місце.

По другому питанню слухали Шіпош І.І. – члена МКМР, начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, яка поінформувала про організацію роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини – сироти до сімейних форм виховання. Основними напрямами роботи служби у справах дітей являється забезпечення реалізації права кожної дитини (дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування) на виховання в сім’ї, захист особистих, майнових та житлових прав дітей. Робота служби у справах дітей має два напрямки: робота з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, профілактична робота з дітьми та сім’ями.

На території району функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу та 2 прийомні сім’ї, в яких виховуються 27 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

З доповіддю по третьому питанню виступила Глодан Н.М.  - член МКМР, начальник відділу культури райдержадміністрації, яка ознайомила присутніх про культурно – освітню роботу та розвиток бібліотечної справи у Великоберезнянському районі.

Серед просвітницьких заходів в бібліотеках району слід відзначити уроки правознавства, юридичні діалоги, правовий всеобуч, вікторини, ігри, конкурси знавців права: „Закон путівник по життю” (с. Ужок), „Наші права – щасливе дитинство” (с. Жорнава), „Права людини – гарантія розвитку людства” (с.К.Розтока), „Я і мої права” (с. Верховина Бистра), „Знаємо і реалізуємо свої права” (с. Сіль), „Правила і закони в твоєму житті” (с. Княгиня), „Слідство ведуть затоки”.

У бібліотеках району діють книжкові виставки, виставки – діалоги та тематичні полички: „Конституція – джерело державності”(районна бібліотека для дітей), „Незнання законів не звільняє від відповідальності” (с. Мирча), „Ковенція ООН про права людини” (с. Жорнава), „Держава.Право.Закон” (с. Княгиня), „Вивчайте і поважайте закони України” (с. Ужок), „Закони    України – громадянам України” (с. Кострино).

За результатами розгляду питань районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення, члени МКМР проголосували за всі питання одноголосно, на основі доповідей були прийняті відповідні рекомендації. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
17 березень 2017
Райони Закарпаття повинні максимально відповідально поставитися до очищення територій


Мінімальний тариф з водопостачання на Закарпатті нині діє у місті Іршава – 5 гривень 32 копійки, максимальний в смт. Великий Березний – 12 гривень 42 копійки. Про це на засіданні колегії повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр. При цьому найменші тарифи на водовідведення – 2,47 гривень в смт. Міжгір’я, найбільші ж у місті Свалява – 10 гривень 88 копійок. За його словами,  у середньому по області собівартість одного кубометра питної води складає 9 гривень 12 копійок, діючими тарифами витрати підприємств відшкодовуються на 73 відсотка.  Основні проблеми галузі, які потребують вирішення - реконструкція та капітальний ремонт зношених мереж та обладнання, розширення потужностей каналізаційних очисних споруд та впровадження новітніх технологій з очистки питної води. 
 Не менш актуальним питанням сьогодні є і поводження з твердими побутовими відходами. На території області обліковано 123 діючих сміттєзвалищ, загальна площа яких понад 120 гектарів. Із них 40 – перевантажені, 54 – не відповідають нормам екобезпеки, рекультивації потребують майже дев’яносто. Централізованим збиранням твердих побутових відходів охоплено близько 78 відсотків населених пунктів області.
 Майже у всіх районах до питання поводження зі сміттям підходять формально. Не налагоджено належний збір сміття у селах, не застосовуються штрафи за несанкціоновані смітники. Е. Маляр також зауважив,  інформації, які надходять з районів щодо поводження зі сміттям, потребують значного доопрацювання. Часто це прості відписки. Це стосується як сфери поводження з твердими побутовими відходами, так і  сфери благоустрою територій населених пунктів області. У районах є безліч проблем, які потребують особливої уваги та доопрацювання. А їх вирішення належать безпосередньо до повноважень та компетенції місцевих органів влади.
За результатами засідання колегії, керівникам районів доручено активізувати роботу з налагодження централізованого вивезення та утилізації твердих побутових відходів, забезпечити паспортизацію сміттєзвалищ. Крім того у селах слід провести благоустрій територій. Як впоралися в районах із завданням перевірять за тиждень. Після 20 березня відповідні комісії проведуть рейдові перевірки, за результатами яких будуть зроблені висновки щодо виконання доручень. В разі невиконання, сільських та селищних голів притягнуть до адміністративної відповідальності.

 

 

 

 

 
17 березень 2017
Угорщина передала Закарпатській області вакцини від кору, паротиту й краснухи (+ ФОТО)


 У рамках гуманітарної допомоги Угорщина виділила Закарпаттю вакцину від кору, паротиту й краснухи. Вантаж із Будапешта в Ужгород доставили на спецавтомобілі в четвер, 16 березня. На угорсько-українському кордоні його прийняли голова ОДА Геннадій Москаль та Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла.
– Область відчуває нестачу вакцини для щеплення дітей, тому ми звернулися по допомогу до Угорщини, – зазначає Г.Москаль. – І хоча уряд України нещодавно закупив певну кількість відповідних препаратів для Закарпаття, однак для повної вакцинації їх недостатньо. Це тільки перший транш допомоги, за яку Закарпаття висловлює Угорщині щиру вдячність.
Отримувачем гуманітарного вантажу виступило товариство «Червоний хрест», яке після митного оформлення вакцини передало її Обласній інфекційній лікарні.

 

 

 

 

17 березень 2017
Великоберезнянщина до 25 квітня шукає туристичний бренд

Управління економічного розвитку та торгівлі районної державної адміністрації оголосив конкурс на розроблення туристичного бренду (логотипу та гасла) Великоберезнянського району, з метою популяризації наявного туристичного потенціалу на вітчизняному та міжнародному ринках, збільшення туристичної привабливості Великоберезнянщини.

Основними вимогами до створення логотипу та гасла є унікальність та лаконічність, поєднання та відображення природного, рекреаційного та історико – культурного потенціалу туристичної Великоберезнянщини, для використання його як знаку товарів і послуг

 

 

 

 
16 березень 2017
Звернення Президента України до українського народу з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України (+ ДОКУМЕНТ)


 Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України.
– Ми пам’ятаємо доблесть оборонців Карпатської України, які мужньо боронили рідну землю від загарбників, – йдеться в зверненні. – Подвиг героїв Красного Поля завжди житиме в серцях українців. Нині Україна протистоїть агресії з боку Російської Федерації, яка у будь-який спосіб намагається відібрати в українців право на свободу, соборність і суверенітет. Подвиг закарпатців на Красному Полі, звитяга усіх борців за незалежність закликають нас до єднання, до спільної боротьби заради майбутнього України, її процвітання і добробуту, задля миру і злагоди на нашій землі.

Повний текст звернення додається.

 

 

 

 

 
інші публікації

Усi новини

Всі новини

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Великоберезнянська РДА