Відбулась робоча нарада з питань реформування вторинної ланки медицини

Започаткована Президентом України  Петром Порошенком та Кабінетом Міністрів України реформа системи охорони здоров’я змінює не тільки принципи фінансування галузі, а й якість надання послуг.

Перший етап реформ пройшов у закладах первинної медичної допомоги і на сьогодні є вже певні позитивні результати запроваджених реформ.

 Минулого року було реорганізовано первинну ланку медицини у комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоберезнянської районної ради Закарпатської області"».

Наступним етапом є повномасштабна реформа вторинної ланки надання медичної допомоги, яка розпочнеться в 2020-му році, але підготовка до неї уже стартувала в цьому році.

Щоб підписати договір з НСЗУ та приєднатись до реформи, медичні заклади повинні виконати одну вимогу — змінити свій юридичний статус і перетворитись з комунального закладу на комунальне некомерційне підприємство.

 У Великоберезнянському районі  центральній районній лікарні необхідно перереєструватися на Комунальне некомерційне підприємство «Великоберезнянська центральна районна лікарня Великоберезнянської районної ради», тож головна відмінність між комунальним закладом і комунальним некомерційним підприємством полягає саме у фінансуванні.

Лікарня після перетворення матиме більше  прав і користуватиметься законом про здійснення підприємницької діяльності. Втім слід зазначити, що вся медична допомога, гарантована державою в межах фінансування, залишається безкоштовною, але лікарня матиме право заробляти гроші, укладаючи угоди про надання медичних послуг з органами місцевого  самоврядуванням та громадами.

Саме з цього питання та виходячи з реалій сьогодення в   районної державної адміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Василя Кірика відбулась робоча нарада на якій розглядалось  питання реорганізації вторинної ланки охорони здоров’я району. В нараді взяли участь голова районної ради Ярослав Шукаль, заступник голови райдержадміністрації Іван Мицьо, начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Химич, начальник відділу охорони здоров’я Вікторія Сирохман, начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації Наталія Іванцуська, завідувач сектору - державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Ганна Костик, районний педіатр Світлана Голош, головний лікар районної лікарні Василь Рогач, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великоберезнянської районної ради Тарас Цибик,  начальник управління Державної казначейської служби України у Великоберезнянському районі  Закарпатської області Галина Симчишин.

 З інформацією з даного питання виступила начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Вікторія Сирохман, яка доповіла про стан справ з питання реорганізації вторинної ланки охорони здоров’я району.

 Присутні взяли активну участь у обговоренні проблеми, зокрема головний лікар Великоберезнянської ЦРЛ Василь Рогач, заступник голови районної державної адміністрації Іван Мицьо, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великоберезнянської районної ради Тарас Цибик.

Підводячи підсумки наради голова райдержадміністрації Василь Кірик дав доручення відділу охорони здоров’я райдержадміністрації підготувати всі необхідні документи для реорганізації вторинної ланки охорони здоров’я району.

 

Остання зміна сторінки: 14-05-2019 15:35