В районі з робочим візитом побував губернатор Ігор Бондаренко

7 серпня з робочим візитом в районі побував голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко. Проведено нараду з головами сільських, селищної рад за участі директора департаменту фінансів облдержадміністрації Петра Лазара, начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Миколи Пігуляка, радника голови ОДА Сергія Гайдая, директора Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Івана Дем’янчука, голови райдержадміністрації Василя Кірика, голови райради Ярослава Шукаля, заступника голови райдержадміністрації Івана Миця.

У рамках напрацювань фокус-групи «Просторовий розвиток територій» для проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років було обговорено основні аспекти територіального планування з урахуванням методичних рекомендацій щодо утворення об’єднаних територіальних громад.

Голова облдержадміністрації звернув увагу на необхідності провести додаткові консультації з Центром розвитку місцевого самоврядування, Асоціацією міст України та іншими експертними організаціями, котрі протягом останніх років супроводжують процес утворення об’єднаних територіальних громад на території Закарпатської області. Він також акцентував увагу на необхідності враховувати економічну спроможність потенційних громад, географічні особливості.

Зазначимо, створення ОТГ – це добровільна ініціатива як мешканців, так і влади на місцях. У межах реалізації реформи децентралізації, на Великоберезнянщині  планують створити 3 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). 

Процедура передбачає формування ОТГ на принципах добровільності. Але принцип добровільності передбачає, що на рівні ОТГ потрібно пройти певні процедурні кроки – громадські слухання, прийняття рішення на рівні тої чи іншої сільської чи селищної ради, обговорення, формування робочих груп та інше. До завершального етапу фактично є три кроки: звернення до обласної адміністрації про отримання висновку про формування ОТГ на законних принципах, після отримання висновку це прийняття остаточного рішення про формування ОТГ, і з цього моменту, вже після прийняття рішення всіма органами місцевого самоврядування, які будуть формувати ОТГ, вважається що ОТГ вже сформована.

.

Остання зміна сторінки: 08-08-2019 09:23