30 річчя створення Державної служби зайнятості

Великоберезнянський районний центр зайнятості створено рішенням виконкому районної ради народних депутатів від 13 лютого 1991 року № 34 на виконання рішення виконкому Закарпатської обласної ради народних депутатів від 01.01.1991 року № 3 «Про створення Державної служби зайнятості в Закарпатській області».

З 5 березня 1991 року по 24 квітня 2007 року директором Великоберезнянського центру зайнятості працював Герзанич Василь Михайлович.

Саме з нього почався розвиток служби зайнятості в районі. Починати доводилося з нуля, не було приміщення, меблів, оргтехніки, але було основне – бажання працювати задля населення району. Рік за роком справи налагоджувались, зростав колектив, поліпшувалось матеріально-технічне забезпечення.

За час його роботи сформовано колектив, обладнано та приведено в належний стан приміщення, яке розташоване у центрі Великого Березного по вулиці Шевченка.

З 24 квітня 2007 року директором Великоберезнянського центру зайнятості призначено Тисянчин Світлану Василівна, трудовий стаж якої в службі зайнятості почався в 2001 році. До цього вона займала посаду керівника філії в с. Волосянка Великоберезнянського району, начальника відділу активної підтримки безробітних та заступника директора цього центру.

2 травня 2018 року на базі Великоберезнянського районного центру зайнятості було створено Великоберезнянську районну філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

Головні завдання служби зайнятості – працевлаштування громадян, в тому числі учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, підбір персоналу на подані роботодавцями вакансії, координація роботи соціальних партнерів у вирішенні проблем таких громадян. Налагоджено тісну співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування в питаннях організації оплачуваних громадських робіт та робіт тимчасово характеру.

У районі діють  277  підприємств різних форм власності. Ритмічно працюють ТОВ “Березнянка” з пошиття одягу, ДП “Великоберезнянське лісове господарство”, деревообробні підприємства – ПП “СІО-К”, “СІО” та ряд інших, вдосконалюють асортимент та підвищують якість продукції приватні хлібопекарні.

На протязі останніх років на території району почали свою діяльність ще два економічно активні підприємства: ТОВ “Карпат-Вудс” та ТОВ “МВФ Трейд”, де було створено до 50-ти нових робочих місць.

Головне завдання служби зайнятості – працевлаштування громадян. Для підвищення його ефективності розширюються та активізуються такі форми, як:

  • робота  з роботодавцями, підбір кадрів на замовлення підприємства,
  • підготовка кадрів на замовлення роботодавців, а також безпосередньо на виробництві, з подальшим працевлаштуванням,
  • надання компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску працевлаштованим безробітним, які відносяться до соціально уразливої категорії населення та працевлаштованим безробітним до роботодавців, які працюють у пріоритетних галузях господарства,,
  • надання одноразових виплат по безробіттю для започаткування власної справи,
  • організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру тощо.

Для підвищення конкурентоспроможності незайнятого населення пропонується отримання нової спеціальності або підвищення кваліфікації. Безробітні мають можливість оволодіти однією з професій, які користуються попитом у роботодавців. Для цього регулярно проводяться семінари для безробітних з техніки самостійного пошуку роботи, перегляди відеоматеріалів та розповсюджуються інформаційні буклети. Стає дійсно приємно від того, що хтось із колишніх безробітних розпочав власну справу чи знайшов роботу до душі, змінив власну долю. Для цього і працює колектив Великоберезнянської районної філії Закарпатського ОЦЗ.

Впродовж 2020 року, у зв‘язку з запровадження карантину,у роботі філії відбулися значні зміни. Прийом клієнтів та надання послуг проводилися дистанційно, впроваджено сучасні технології надання послуг населенню та роботодавцям: вебінари, онлайн конференції, онлайн співбесіди, онлайн навчання.

Роботодавцям району надається допомога по частковому безробіттю. Всього надано 24 роботодавцям допомогу по частковому безробіттю - 95 найманим працівникам. 130 фізичних осіб-підприємців отримали допомогу по частковому безробіттю на себе.

Прикметною рисою сучасного соціально-економічного портрету Великого Березного та  населених пунктів району є розгалужена мережа невеликих приватних торговельних закладів. Поступово перетворюються у сучасний центр організації зимового відпочинку рекреаційно-туристичні заклади Вишки, Кострина, Ужка, Заброді. Туризм є визначальним вектором зміцнення економічного становища району.

Колектив Великоберезнянської районної філії Закарпатського ОЦЗ прикладає максимум зусиль для задоволення потреб роботодавців та населення району.

 

Остання зміна сторінки: 16-11-2020 10:46