17-го вересня в Україні відзначається День рятівника

Згідно з Указом Президента України від 12 вересня 2008 року, щороку, 17-го вересня в Україні відзначається День рятівника. Чому ця професія більше, ніж робота розповідає начальник Великоберезнянського РС У ДСНС України у Закарпатській області підполковник служби цивільного захисту Петро Титичко.

 

Згідно з Указом Президента України від 12 вересня 2008 року 17-го вересня в Україні відзначається День рятівника.

 

Саме такий привід є сьогодні і у нас. І не тільки ми, а й вся Україна відзначає професійне свято тих, чиє покликання рятувати. І рятувати не тільки майно, а насамперед –  життя.

 

Рятівник – це вкрай небезпечна, але дуже благородна та героїчна професія.  Професія, яка включає у себе  ризики для життя, заради порятунку інших. Нас кличуть на допомогу, і ми без вагань мчимо на порятунок. А все тому, що ми знали на що йдемо:  це - наша робота і це  - наше покликання.
    Під час ліквідації пожеж, наслідків паводків та інших надзвичайних ситуацій, працівники пожежно-рятувальних підрозділів та сил цивільного захисту району неодноразово доводили свою високу професійність.
    Відношення рятувальників до надзвичайних подій цілком зрозуміле. Ми переконані,  що на будь - яку ситуацію можна і необхідно вплинути і вона завжди повинна бути контрольованою та передбачуваною.
    Але, нажаль, поки що надзвичайні ситуації неминучі, хочемо ми цього, чи ні.
    З року у рік на території району стаються все більше пожеж та надзвичайних пригод різного характеру. Станом на сьогодні  - 50 пожеж. На пожежах не загинуло жодної особи.
Завдяки оперативності та професіоналізму нашого особового складу, вдалось попередити від загибелі не одне людське життя, врятувати сотні помешкань, та надати своєчасну допомогу в тій чи інакшій формі великій кількості громадянам.
До оперативно-рятувальної служби району відноситься і гірське пошуково-рятувальне відділення с. Вишка, яке  при першій необхідності готове здійснити пошуково-рятувальні роботи та не жаліючи себе, не зважаючи на погодні умови рятують життя людей.

    Забезпечувала безпеку людей на території району і піротехнічна група Аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС України у Закарпатській області. Ними було здійснено 7 виїздів на ліквідацію вибухо – небезпечних предметів часів великої вітчизняної війни.
    Попереджувальна та профілактична робота є одним з основних напрямків нашої роботи. Ми вже здійснили 15 пожежно-профілактичних відпрацювань населених пунктів району, друкуються попереджувальні статті на офіційному сайті В.Березнянської РДА, розробляються листівки, тощо. Спільно із В.Березнянським держлісгоспом, поліцією та медиками району проведено практичні навчання по гасінню лісових пожеж.
    Останні роки нам показують, що роль і значення протипожежної безпеки істотно зростає у всіх сферах життя людей.

    Щоразу перед нами виникають все більше викликів, пов’язаних з різними ризиками, під час яких рятувальники Великоберезнянщини неодноразово доводили свою високу професійність. Ми є учасниками ліквідацій паводків, пожеж як природного так і техногенного характеру  які ставалися у різних куточках району, а район у нас гірський специфічний,  тому у нас повинні працювати і працюють кращий офіцерський склад, найкращі водії та рятувальники - всі великі професіонали своєї справи

    У стані щоденної бойової готовності у районі перебуває 2 одиниці аварійно-рятувальної техніки на яких заступають на добове чергування  8 рятувальників. І ми наполегливо працюємо над тим щоб це були кращі з кращих — професіонали, добре оснащені й готові в усеозброєнні зустріти будь-яку небезпеку: пожежу, повінь, нещасний випадок на дорозі, в горах, на воді... Наші рятувальники заслуговують не тільки на безмежну повагу але і на гідні умови праці, достойну заробітну плату та сучасну техніку для оперативного реагування. Слід відмітити що за останні роки для  наших програмам, як на районному так і на міському рівні почали виділяли кошти для придбання мотопомп, аварійно-рятувального обладнання тощо.

Висока професійність, самовимогливість, бажання допомогти людям була б неповною і не якісною, якби у свій час кожному з нас не допомагали люди, які зараз на заслуженому відпочинку. Тож, у цей день, зі словами подяки хочеться звернутися до наших шановних ветеранів та пенсіонерів, які працюючи в різні часи, доклали немалих зусиль для укріплення матеріальної бази частин, шліфували бойову майстерність, допомагали молодим співробітникам в оволодінні навиків в роботі по гасінню пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій різного роду характеру.
    Щиро дякую всім Вам, шановні колеги, за професіоналізм, мужність, сумлінне виконання службових обов’язків, оперативність і готовність завжди прийти на допомогу, відвернути біду.
    Зичу Вам міцного здоров’я, добробуту, родинного щастя, мирного неба, сил та успіхів у вашій сповненій тривог та небезпек службі, нових сил та натхнення у щоденній праці задля підвищення безпеки громадян України!

Начальник Великоберезнянського РС У ДСНС України у Закарпатській області підполковник служби цивільного захисту

Остання зміна сторінки: 04-10-2019 13:31